reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zdrowie naszych maluszków ( kolki i inne dolegliwości)

No tak, tylko, że Sinlac to nie jest taka zwykła kaszka. Owszem, jest bezpieczna dla dzieci z alergią pokarmową, ale jej główna cecha to kaloryczność i podaje się ją dzieciom z niedowagą.
Ja bym się bała, że dzieci utuczę :sorry:

Bura gdzies na forum BB jest wątek apropo Sinlacu ostatnio czytałam, dziewczyna właśnie zadała pytanie do mam, które używają Sinlacumczy tuczy czy nie. Większość jak nie wszystkie powiedziały, że NIE.

Mój też na Pepti ale nie ma jako tako wykrytej skazy (jak to u Was się objawia) tylko miał problemy z brzucholkiem, gazy itd. Żadnych wysypek skórnych, krwi w kupie, śluzu nie ma, chociaż ja teraz wogóle nie jem nabiału ale jeszcze z msc i powoli zacznę go sprawdzać. Na buzi teraz wyskoczyły mu jakieś podskórne krostki kaszowate ale to chyba nie alergia, a moze za dużo ostatnio dżemików morelkowych i brzoskwiniowych zjadłam, albo to potówki, hmmm
 
reklama
wczoraj bylysmy na szczepieniu i mala tak strasznie plakala:-(.Nie moglam jej uspokoic ani ubrac. Przy okazji pokazalam health visitor jej sucha skorke na twarzy i nozkach i przepisala krem.Jak narazie jest ok bo do tej pory czymkolwiek posmarowalam jej buzke to zaraz wysypka,zaczerwienienie i placz:no:.
 
Bura gdzies na forum BB jest wątek apropo Sinlacu ostatnio czytałam, dziewczyna właśnie zadała pytanie do mam, które używają Sinlacumczy tuczy czy nie. Większość jak nie wszystkie powiedziały, że NIE.
Możliwe. Ja mam info od pediatry, nie z forum :-) Dlatego nie daję moim malutkim. Zresztą z tego, co pamiętam, to na pudełku tej kaszki też jest informacja, że podaje się ją dzieciom, które za mało przybierają na wadze :tak: Ale się nie kłócę, bo nie wiem, nie znam się, nie stosuję.
 
Możliwe. Ja mam info od pediatry, nie z forum :-) Dlatego nie daję moim malutkim. Zresztą z tego, co pamiętam, to na pudełku tej kaszki też jest informacja, że podaje się ją dzieciom, które za mało przybierają na wadze :tak: Ale się nie kłócę, bo nie wiem, nie znam się, nie stosuję.

Ja tez sie nie znam :-D a sie wymadrzam :-D
 
Dziewczyny ktora z was ma problemy z silna niedokrwistoscia u dziecka. Nasz mały ma silna i zaczeli go leczyc jesli nie pomoze w ciagu tygodnia to do szpitala. Przybrał przez miesiac tylko 400 gram
 
My też szczepiliśmy infanrixem, ale skończyło się na podaniu jednej dawki, dalej będziemy podawać osobno szczepienia, bo Duśka miała komplikacje po skojarzonej. Podali podskórnie i popłakała dosłownie chwilę, jak przytuliłam to zaraz przeszło.

Zinnat zbiera sobie coraz gorsze opinie. U nas po dwóch dniach podawania zaczęły się wymioty i brak apetytu, więc niestety trzeba było podawać inny antybiotyk w szpitalu dożylnie (Zinnat jest chyba jedynym antybiotykiem, który można podawać niemowlętom w domu). Na kaszelek polecam flegaminę w kropelkach - Dusia ładnie odksztuszała po nim jak wróciłyśmy do domku. W szpitalu dostawała też inhalacje pulmicortem i kazali oklepywać plecki.

Co do niedokrwistości to niestety ma ją większość niemowlaków, mi kazali podawać małej witaminę b6 i kwas foliowy.
 
Możliwe. Ja mam info od pediatry, nie z forum :-) Dlatego nie daję moim malutkim. Zresztą z tego, co pamiętam, to na pudełku tej kaszki też jest informacja, że podaje się ją dzieciom, które za mało przybierają na wadze :tak: Ale się nie kłócę, bo nie wiem, nie znam się, nie stosuję.


Czytalam,czytalam na tym opakowaniu informacje na ten temat.Szczerze mowiac pediatra polecil,ale nie wspominal nic o tym ze jest to kaszka na niedowage itp.Ja daje malemu SINLAC raz na dwa trzy dni wieczorem.Nie chcialabym utuczyc Synka,ale na opakowaniu jest rowniez napisane ,ze jest to kaszka dla dzieci uczulonych na bialko mleka krowiego-wiec chyba dla takich dzieci jak nasze.
Jak bede u lekarza to zapytam co on na to?
Widzialam że sa tez kaszki Nestle Zdrowy brzuszek-niestety nie czytalam co jest na opkaowaniu napisane,wiem ze jest to tez kaszka dla dzieci ze skaza.Moze ktos wie cos na ten temat????
Serdecznie pozdrawiam mamuski :)
 
Czytalam,czytalam na tym opakowaniu informacje na ten temat.Szczerze mowiac pediatra polecil,ale nie wspominal nic o tym ze jest to kaszka na niedowage itp.Ja daje malemu SINLAC raz na dwa trzy dni wieczorem.Nie chcialabym utuczyc Synka,ale na opakowaniu jest rowniez napisane ,ze jest to kaszka dla dzieci uczulonych na bialko mleka krowiego-wiec chyba dla takich dzieci jak nasze.
Jak bede u lekarza to zapytam co on na to?
Widzialam że sa tez kaszki Nestle Zdrowy brzuszek-niestety nie czytalam co jest na opkaowaniu napisane,wiem ze jest to tez kaszka dla dzieci ze skaza.Moze ktos wie cos na ten temat????
Serdecznie pozdrawiam mamuski :)
Pewnie dlatego pediatra Ci polecił, bo Sinlac ma mnóstwo wartości odżywczych (witaminki itd). Myślę, że jak podajesz co kilka dni, to raczej nie będzie to miało wpływu na wagę malutkiego :tak:
Nie słyszałam o kaszkach Zdrowy brzuszek. Brzmi ciekawie :-) Trzeba bedzie zbadać temat.
Myślę, że dla naszych bąbli dobre sa też kaszki ryżowe. Zdaje się, że Sinlac też ma w składzie ryż. Tylko, że dla moich to chyba jeszcze za wcześnie - próbowałam dosypać odrobinkę kaszki ryżowej do mleka (żeby zagęścić zamiast Nutritonu) i
skończyło się wymiotami i biegunką :baffled: Wolę nie myśleć, co by było, gdybym sypnęła tego więcej.
Młode dostaja kleik kukurydziany na kolację i jest ok :tak:
 
Dziewczyny ktora z was ma problemy z silna niedokrwistoscia u dziecka. Nasz mały ma silna i zaczeli go leczyc jesli nie pomoze w ciagu tygodnia to do szpitala. Przybrał przez miesiac tylko 400 gram
niedokrwistość wpływa na wagę? nie wiedziałam....
Olaf ma niedokrwistość, podajemy ferrum, wit, B6 i kwas foliowy, ale problemów z przyrostem wagi nie mamy :tak:
 
reklama
Do góry