reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zdrowie naszych maluszków ( kolki i inne dolegliwości)

czytam że wasze dzieci chore..
aż mi się przykro robi..
że takie małe dzieci już muszą znosić choroby i z nimi walczyć:-(
życzę każdemu dzidziusiowi szybkiego powrou do zdrowia:tak:
 
reklama
Agamir ja jutro ide zrobic badania corce-boje sie ze bedzie niedokrwistosc :-(
Przybrala w 2 tygodnie 160 g :-( Jestem zalamana bo ona malo je, a przez 5 dni to calkiem jej odbilo i jadla dziennie 480-520 ml ...........
 
Agamir ja jutro ide zrobic badania corce-boje sie ze bedzie niedokrwistosc :-(
Przybrala w 2 tygodnie 160 g :-( Jestem zalamana bo ona malo je, a przez 5 dni to calkiem jej odbilo i jadla dziennie 480-520 ml ...........
Ola, Olaf ma niedokrwistość a dobrze przybiera....dlaczego łączysz te dwie rzeczy?
 
Ostatnio na opakowaniu kaszki mlecznej czytałam skład.
Mały jest na mmlekozastepczym (pepti) wiec kaszka odpada tak?

Jak bedzie z urozmaiceniem diety u was?

na małego czeka juz słoiczek pierwsze jabłuszka...:-)

Najlepiej porozmawiaj o rozszerzeniu diety z pediatra.


Moj pediatra powiedzial ze rozszerzenie diety rozpoczniemy dopiero po skonczeniu 5 lub 6 miesiaca. Do tego czasu nic mam nie podawac tylko mleko.
 
Wiem, że był ten temat, ale nie znalazłam nic, na temat objawów: jak objawiają się zatkane kanaliki łzowe? Bo moja córcia ma mokre oczka, ale nie leją jej się łzy, a niedawno widziałam chłopczyka w jej wieku i łzy leciały jak grochy, a jest o 2 tyg młodszy. od czasu do czasu pojawia się ropka w oczku,a le to raczej "śpioszek". Sama nie wiem...
 
Wiem, że był ten temat, ale nie znalazłam nic, na temat objawów: jak objawiają się zatkane kanaliki łzowe? Bo moja córcia ma mokre oczka, ale nie leją jej się łzy, a niedawno widziałam chłopczyka w jej wieku i łzy leciały jak grochy, a jest o 2 tyg młodszy. od czasu do czasu pojawia się ropka w oczku,a le to raczej "śpioszek". Sama nie wiem...

U nas zaczelo sie od ropki-tez myslalam ze spioszki i z kazdym dniem bylo jej coraz wiecej, do tego oko caly czas lzawilo. To co opisujesz to moze byc kanalik ale tez zapalenie spojowek. Udalabym sie na Twoim miejscu do lekarza badz okulisty.
 
Dziewczyny ja nie wiem czy wkazdym przypadku niedokrwistosc wiaze sie z przysrostem wagi u nas jest silna anemia mały nie chce przyjmowac jedzenia tylko na spiku i sprawdzaja wszystko mieslimy usg brzyszka po rozmamie krwi okaze sie co i jak
 
reklama
U nas zaczelo sie od ropki-tez myslalam ze spioszki i z kazdym dniem bylo jej coraz wiecej, do tego oko caly czas lzawilo. To co opisujesz to moze byc kanalik ale tez zapalenie spojowek. Udalabym sie na Twoim miejscu do lekarza badz okulisty.

Będę za tydzień na bilansie i zobaczymy co powiedzą. Wcześniej nawet nie mam jak, bo pediatra dopiero we wtorek będzie. a do okulisty i tak idziemy i mam dopiero termin na 3 marca. Martwię się, bo myślałam, że jeszcze ma czas na łzy, a tu... 2,5 miesięczny dzieciaczek płacze rzewnymi łzami, a moja Zu tylko ma mokre rzęski ledwo.

Co do anemii - w pewnym okresie, około 12-15 tygodnia dziecko ma anemię fizjologiczną. Dlattego zalecają robić morfologię dopiero po 15 tygodniu.
 
Do góry