reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zdrowie naszych maluszków ( kolki i inne dolegliwości)

jesli podejrzewaz mandarynke to odstaw cytrusy, w herbatkach, soczkach, deserach i innych równiez nie tylko swieze owoce i smaruj masciami az do wyleczenia oczywiscie wszystko inne dawaj tez z głowa zeby nie bylo ze cos jeszcze wyjdzie a potem nie bedziesz wiedziala od czego. Jesli bedzie ok to znaczy ze to cytrusy. Kiedys np mozesz zrobic jej ekspozycje i podac cytrus jak ja wywali to znaczy na 100 ze to one i wtedy zakaz podawania pod jakakolwiek postacia do jakiegos tam wieku - pediatra oceni ile. I po problemie. Natomiast jesli to nie podziała i dalej bedzie zmiana skórna to trzebabędzie szukać dalej

właśnie tak samo planuje zrobić - dzięki :)
mam nadzieje ze włąśnie wyszło w plamach swiateczne podjadanie, ciast cytrusów itp
A jak nie to bedziemy dalej szukac :)
teraz najwazniejsze zeby masc pomogla na zmiany skórne.
 
reklama
Asia pije Bebiko 3R właśnie.
Mama niby refluksu nie ma, ale do prawie roku chlustała mlekiem. Od niedawna nie ulewa wcale za to teraz te wymioty wieczorne.

A są jakies Nany i Bebika ulepszone, musze się rozejrzeć... A i Gerber wypuścił mleko, mam ochotę od dawna je wypróbować :)
 
no to próbuj nic Ci to nie szkodzi. Jesli by to zawiodło to moze zagęszczacz przeciw ulewaniom i wymiotom Nutriction lub mleko z symbolem AR dla chlustających i wymiotujących..... z tym ze pewnie takiego mleka dla juniorów nie ma. One pewnie tylko dla noworodków ..
 
Dziunka a sprobuj bebilonu, jakos to mleko takie najbardziej profesjolane dla mnie ;P Moze dlatego ze w szpitalu nim dokarmiali maluchy i pielęgniarka i lekarka mi na jego temat duzo mowila, a nie jest tanie wiec na pewno nie dlatego mieli je w szpitalu.
Wybierając mleko dla małego na początku bardzo dużo złego naczytalam sie o Nan, po nich dzieci miały kolki, z mojego otoczenia chyba 3 dzieci zmieniło je na Bebilon. Może jest za ciężkostrawne?
U nas też na łydkach zrobiły sie strupki, na jednej i na drugiej, jak bylismy u dermatolog to ona wykluczyla ze to od mleka ale to chyba zaczęło sie jak wprowadziłam jogurty. Na pupie takie plamki są też. Jak smarowalam nawet zwykłym bephantenem schodziło a teraz przestałam i znowu jest. Na jednej nożce strupek na drugiej nozce dwa placki suche. Muszę w koncu przejsc sie zmałym do alergologa chociaż wokoło każdy mi mowi zebym nie wydziwiala bo mały nie ma alergi. No ale...moj tata ma, nawet pewnie to astma jest, moja siostra dostala jej po 30, jej Syn do urodzenia chociaż 17 lat temu g...no wiedzieli o tym I Krystian pił krowie mleko bo od modyfikowanego wymiotował, a teraz ma alergię wziewną.......Oli też chyba ma. Nie jakas straszną chcoiaż sama nie wiem bo od 2-3 msc zycia bylismy na Pepti z powodu bączków , wczesniej te msc pił normalny Bebilon i mojego cysia i zmian skornych nie mial ale brzuszek dokuczał. Niby masełko je, zmian na policzkach jakis strasznych nie ma a jednak :(
Tylko wybrac teraz alergologa to nie lada problem...każdy inaczej zapatruje sie na wszytsko, ech...
 
Igi próbował bebilonu,nestle,pepti i wszystko ma w nosie.
wczoraj w akcie desperacji dałam zwykle mleko z buutelki ,lekko podgrzałam.i posmakowało.dużo nie wypił ale jak na 1 raz to sporo.piszcie co chcecie.zreszta jak spróbowałam to wszystkie te mleka ochydne.

a mleko można przecież zastepować innymi produktami mlecznymi.kto powiedział ze od rana ma doić już butle mleka jak noworodek???
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Ula nie obraź sie albo coś ale moim zdaniem nie chciałabym powiedziec ze ma ale smiało moge stwierdzić ze wysoce prawdopodobne ze Oli ma alergie, bo strupki, suche placki czy poliki są tego podstawowym objawem. I jeszcze jedno - alergia nie zawsze musi objawiac sie zmianami skórnymi, jest jeszcze układ pokarmowy, alergie typu wieczny nieuzasadniony katar, kaszel, kolki itp......... Wszyscy Ci mowia ze wydziwiasz bo on nie ma duzych objawów.....i dobrze ze nie ma. Jednak jakies sa i trzeba z tym isc bo cos one oznaczają! Nie kazde dziecko ma tak silna alergie ze wyglada jak 7 nieszczęść. Oli pewnie ma cos minimalnego i wystarczy troszke tym pokierowac i za chwile nie bedzie nic. Lepiej idz bo bedzie sie to za nim ciągnęło bezsensownie i bezskutecznie. Bez urazy, ale takie moje zdanie :)
 
Igi próbował bebilonu,nestle,pepti i wszystko ma w nosie.
wczoraj w akcie desperacji dałam zwykle mleko z buutelki ,lekko podgrzałam.i posmakowało.dużo nie wypił ale jak na 1 raz to sporo.piszcie co chcecie.zreszta jak spróbowałam to wszystkie te mleka ochydne.

a mleko można przecież zastepować innymi produktami mlecznymi.kto powiedział ze od rana ma doić już butle mleka jak noworodek???

No nikt nie powiedział ze musi doić jak noworodek ;] Mój Marcel lubi i doi. Jak dziecko nie lubi to sa kaszki, serki i jogurty pod przeroznymi postaciami. roblem znika. Trzeba tylko pamietac aby te serki dawac zeby tego wapnia dziecko troche miało :) Co do mleka z butelki to z lekarskiego źródła wiem zeby dawac takie 2 lub 3,2 % najlepiej mleko w woreczku lub w butelkach krótkoterminowe [do gotowania]. Bo te aby troche mniej maja chemii czy innych takich.
 
No nikt nie powiedział ze musi doić jak noworodek ;] Mój Marcel lubi i doi. Jak dziecko nie lubi to sa kaszki, serki i jogurty pod przeroznymi postaciami. roblem znika. Trzeba tylko pamietac aby te serki dawac zeby tego wapnia dziecko troche miało :) Co do mleka z butelki to z lekarskiego źródła wiem zeby dawac takie 2 lub 3,2 % najlepiej mleko w woreczku lub w butelkach krótkoterminowe [do gotowania]. Bo te aby troche mniej maja chemii czy innych takich.


tez słyszałam ze najlepsze mleko to z krótkim terminem.
ale aż tak się nie zagłębiam w temat.bo mleko to mleko a nie woda. więc musi mieć wszystkie składniki które mleko posiadać powinno.
a jak bym se gdybała i cudowała to do końca życia bym musiała karmić cyckiem.no bo mój pokarm najlepszy z najlepszych.
a się wymądrzam :-D
 
reklama
Do góry