reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zdrowie naszych maluszków ( kolki i inne dolegliwości)

Powiedzcie mi czym się różni uczulenie od alergii? Bo ja już zaczynam się gubić, kiedyś jak ktoś miał jakieś wypryski od czasu do czasu to było uczulenie, a teraz to wszystko alergia..
Ja miałam wrażliwą skórę jako dzieciak... po oliwkach miałam tarkę nie skórę, moja mama puchnie po wapnie musującym - czy to alergia czy uczulenie?
 
reklama
Asia.lisz jest tyle różnych rzeczy do jedzenia a ty sie zastanawiasz jak dasz rade bez mleka?? Straszne dziwne. Sa mleka sojowe, jakies sojowe produkty też. Bez przesady na mleku swiat sie nie konczy. Nie chcesz jej pakowac sterydów to zmien diete. Chyba proste nie?? Kaszke mozesz robić na mleku modyfikowanym np pepti czy nutramigen. Nie wiem czy wiesz ale 1 jogurt moze nie uczulać, a już 2 tak. Za dużo alergenu i organizm sie broni. Moja tez jest alergiczka, mleko pije nutramigen, z przetworow mlecznych tylko jogurt czasami i ser bardzo rzadko. Ma sie dobrze i jakos żyje bez mleka. A tak na marginesie to alergia jest na porzadku dziennym, teraz bardzo dużo ludzi ja ma.


Anawawka z tego co wiem to uczulenie jest synonimem słowa alergia.
 
Ostatnia edycja:
Mój mąż raz sobie zafundował szczepionke na grype. Zachorował i przeszedł ją tragicznie. Także teraz odradza wszystkiem dookoła.
Co do szczepionki na świńską grypę to Kasik odradzam . Nie ma gwarancji na ochrone przed tym paskudztwem a strach sie bac jakie moga byc jej skutki uboczne
 
Asia.lisz jest tyle różnych rzeczy do jedzenia a ty sie zastanawiasz jak dasz rade bez mleka?? Straszne dziwne. Sa mleka sojowe, jakies sojowe produkty też. Bez przesady na mleku swiat sie nie konczy. Nie chcesz jej pakowac sterydów to zmien diete. Chyba proste nie?? Kaszke mozesz robić na mleku modyfikowanym np pepti czy nutramigen. Nie wiem czy wiesz ale 1 jogurt moze nie uczulać, a już 2 tak. Za dużo alergenu i organizm sie broni. Moja tez jest alergiczka, mleko pije nutramigen, z przetworow mlecznych tylko jogurt czasami i ser bardzo rzadko. Ma sie dobrze i jakos żyje bez mleka. A tak na marginesie to alergia jest na porzadku dziennym, teraz bardzo dużo ludzi ja ma.


Anawawka z tego co wiem to uczulenie jest synonimem słowa alergia.


nie dla wszystkich może jest to takie proste jak dla Ciebie, ale nie ważne...
poprostu chciałam się podzielić tym co czuje, ale spoko!
Może porpstu już się do tego wszystkiego przyzwyczaiłam że Hania je wszystko, i nie musze dobierać produktów.. i jestem przerażona. Mam nadzieję że to tylko chwilowe, te zmiany skórne...

Dziś siostra była u znajomej lekarki i przepisała Hani jakąs maść własnej roboty, z witamina A, cholestelerowa :) powiedziała zeby ja tym smarowac i kapac w np oilatum i powinno pomoć :) i poprostu nie dawać silnych alergenów... teraz sobie przypomnialam ze Hania ostatnio podjadała mandarynke, a to silny alergen bardzo.
Myśle że to od mleka nie jest.. bo uczulenie miała y non stop.... a widze ze jej teraz to schodzi - a mleka i nabialu nie odstawiłysmy,

A co do różnica miedzy alergia a uczuleniem myśle ze jakas jest, ale nie wiem jaka....
 
Asia wierzę , że ta maśc pomoże i nie trzeba będzie sterydów :) Uszy do góry!!
Ja mogę polecić Emolium na suchą , podrażnioną skórę
 
Mozliwe ze od manarynki :))))))))) kup sobie te masc cholesterolową - 10 zł w aptece a działa cuda. Mój miał skazę ale słabą - obyło sie bez lekarstw, sterydów i innych. Wyleczyła go własnie masc cholesterolowa i maść cztero składnikowa - to taka ciut mocniejsza nawilżająca stosowana własnie nie na całe ciało a na suche placki [miany skórne]. Ale nie powiem ci jej składu bo wywaliłam go i załuje bo by mi sie przydała w razie czego a alergologa mamy w czerwcu ;/ mam nadzieje ze go nie wywali ;p
 
Asia.lisz nie chcialam Cie urazić, ale piszesz tak jakby nic poza nabialem nie bylo do jedzenia. Już w poprzednim poscie napisalam ci ze 1 jogurt moze nie wywolac reakcji skórnych, ale już 1 jogurt + coś mlecznego tak. Wiec nie masz 100% pewności. Powinnaś zmienić diete i do tego stosowac krem. Bo co to da ze ty zastosujesz krem a alergen i tak bedzie dziecku dostarczany?? Pamietaj ze ciagle przebywanie z alergenem moze spowodowac rózne problemy w przyszlosci. Mój N od alergi dostał astmy.
 
Miłek miał od urodzenia co jakiś czas chropowate, czerwone plamy na pysiu. Lekarka zawsze przebąkiwała że skaza ale nic mamie nie doradziła czego nie kumam. W każdym razie okazuje się że to nie od nabiału a od czekolady i cytrusów. im więcej ich zje tym silniejsze plamy.

Asia ja uważam jak Ilona, po co dziecko ma się męczyć, lepiej zrezygnować z nabiału, czekolad, cytrusów. Kaszkę można robić na wodzie.



Słuchajcie te wymioty wieczorne Asi mnie zabiją. Podejrzewam bebiko 3 bo od przejścia z dwójki na trójkę zaczęło się tak dziać. Asia pije je chetnie, ale potem odbija jej się, cofa do góry, wystarczy kaszelek czy lekkie naciśnięcie brzuszka i wymioty sprowokowane. Kupić jakieś inne? Ale jakie?
 
Mama sam krem pomógł czy dieta + krem ???


Asia.lisz
nie chcialam Cie urazić, ale piszesz tak jakby nic poza nabialem nie bylo do jedzenia. Już w poprzednim poscie napisalam ci ze 1 jogurt moze nie wywolac reakcji skórnych, ale już 1 jogurt + coś mlecznego tak. Wiec nie masz 100% pewności. Powinnaś zmienić diete i do tego stosowac krem. Bo co to da ze ty zastosujesz krem a alergen i tak bedzie dziecku dostarczany?? Pamietaj ze ciagle przebywanie z alergenem moze spowodowac rózne problemy w przyszlosci. Mój N od alergi dostał astmy.

Dziunka ale czekolada też ma mleko hehe
 
reklama
kremy od razu zdziałały cuda + zmiana na nutramigen który wyleczył. Dzisiaj wcina juz krowie mleko i wszystko inne.
wiesz o mleku nic nie pisałam bo dla mnie to jakby oczywiste i proste jak budowa cepa ze jesli cos uczula to odstawiamy to całkowicie bo inaczej alergia nie wyleczy sie i potem beda juz problemy do konca zycia i mozliwe powiklania tak jak u twojego TŻ.
 
Ostatnia edycja:
Do góry