reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zdrowie naszych maluszków ( kolki i inne dolegliwości)

reklama
juz wczoraj w nocy goraczka calkiem spadla, ale mala jeszcze jeczala przez sen dosc czesto. dzis goraczki juz nie ma,ale podaje jeszcze przeciwbolowe, bo placze i gryzie, najchetniej zamki od bluzy.jak dorwala dzisiaj przed snem tak pol godz dziecka nie bylo, a wczesnie j tylko marudzila i plakala.

to wyjscie na dwor to porada lekarza. angielskiego.
a jak dalam kompres to sie rozdarla, jakbym ja mordowala...

poza tym w ciagu ostatnich dwoch wymyslila sobie placz skrzeczacy (!) i wygina bardzo glowe do tylu, jak jej cos nie pasuje, np zmiana pieluchy, proba karmienia albo zabranie papieru, ktory wlasnie zamierzala zjesc. normalnie masakra, przy tym skrzeku glowa wysiada.
 
Aga dobrze wiedzieć , że nawet chrypke trzeba "wybadać ". Trzymam kciuki
Banana przepraszam ,a le uśmiałam się ze "skrzeku Twojej córki " :)

My dostaliśmy skierowanie kontrolnie na morfologie i żelazo.... jak tam Wasze maluchy przy pobieraniu krwi sie zachowuja. Antek jest b.silny i obawiam sie jak to bedzie
 
Martolinka my tylko z paluszka robiliśmy morfologię bo tak można, jeżeli już chcesz poziom zelaza itp. określić to z żyły, brrrrrrrrrrrrr. U mnie z paluszka był dzielny ;D

Dzięki dziewczynki za pocieszające posty na Listopadzie odnośnie mojej "FRYTKOWEJ HISTORII". Mały nie wymiotował narazie, zjadł przed 9 70 ml. przed 12 100 ml teraz ciut zupki i jak przyjdzie ze spacerku też spróbuję, ale nic na siłę. Tak więc trzymamy się ;D
 
Banana współczuję małej gorączki i jej męczarni w ząbkowaniu ;/

Ja 4 dni temu wprowadziłam jogurt po 3 malunie łyżeczki TT, wychodziła gdzieś 1 1,5 małego od herbaty. Wczoraj nie dałam jeszcze a wieczorem mały miał rumiany poliś troszkę lewy, zawsze zaczyna się od lewego ;/ Podejrzewałam wiaterek z dworku ktory podrażnił buzię ale to chyba nie to ;/ Nosz ku....a. Załamałam się no! Mały nie był alergikiem, jedlismy Pepti ze względu na bąki smierdziuchy a tutaj takie berety. Masełko je, ciasteczka czasami dla dorosłych też a jogurt nie przeszedł ;/

Wkurzam się bo nasze listopadowe alergiki które były bardzo alergiczne jedzą już normalnie nabiał a my nie ;/ I dlaczego?
Nigdy u alergologa nie byliśmy bo nie podejrzewałam ze mały moze miec alergię bo raczej wszystko je, i pietruszkę i pomidorki czasami i nic mu nie jest a teraz bede musiala się wybrac prywatnie bo na panstwowo nie na moje nerwy czekać ;/

Macie jakieś pomysły? Siostra poleciła mi inne jogurty spróbowac bo podobno danone to sama chemia ;/ Może jak zejdzie to spróbuję z innym jogurtem i to w minimalnych ilościach.

Własnie z danona i bakomy jogurty maja najmniej chemii. Dlatego sa polecane, sama sprawdzalam sklad znanych mi jogurtów w necie. Co do próby z innymi jogurtami czy serkami...hm białko jak białko jest takie samo we wszystkim - ja bym odpuscila i poszla do alergologa [o ile jestes pewna ze to po joguurcie] zanim zmiana na policzku zniknie a to dlatego ze lekarz bedzie mogł ja zobaczyc. Oni po tym juz beda wiedziec od czego i czy to silne czy łagodne zmiany. Próbowac i łudzic sie mozesz bez konca - w ten sposób ewentualna skaza nie zniknie bo ciagle bedziesz małego wystawiac na próbe białkową a nie na tym polega leczenie tej alergii. Takze sie dobrze zastanow i podejmij Twoim zdaniem najsłuszniejsza decyzje. Powodzenia.
 
u nas dzis niespodzianka, o 15 zmienialam pieluche a tu wysypka:eek: na brzuszku i plecach, taka bardzo drobna i blada. to niby jednak u nas trzydniowka byly, czy w koncu te zeby,bo ja juz nic niewiem. ile taka wysypka sie utrzymuje?

zadzwonilam na taka rzadowa medyczna linie (nhs direct) - opisujesz objawy,a oni ci mowia, czy masz isc do lekarza, na pogotowie czy co innego. babka stwierdzila,ze nie pasuje do zadnych chorob, niby wg niej troche jak szkarlatyna, ale wtedy amelka bylaby goraca,a ona miala rece i nozki zimne, poza tym goraczka zeszla 1,5 dnia temu. kazala obserwowac i jak cos sie zmieni to zadzwonic znowu. o 18 wysypka wyraznie zbladla.

ewentualnie moze jeszcze byc reakcja na proszek. od jakiegos czasu zmienilam na normalny i nic nie bylo, wiec juz nie uzywam tego dla dzieci, ale ostatnie pranie zrobilam w takim nowym do bialych rzeczy i ona wlasnie miala pierwsze bodziaki z tego prania. na wszelki wypadek zmienilam, i jak juz napisalam wyzej, wysypka zbladla...
 
u nas dzis niespodzianka, o 15 zmienialam pieluche a tu wysypka:eek: na brzuszku i plecach, taka bardzo drobna i blada. to niby jednak u nas trzydniowka byly, czy w koncu te zeby,bo ja juz nic niewiem. ile taka wysypka sie utrzymuje?

zadzwonilam na taka rzadowa medyczna linie (nhs direct) - opisujesz objawy,a oni ci mowia, czy masz isc do lekarza, na pogotowie czy co innego. babka stwierdzila,ze nie pasuje do zadnych chorob, niby wg niej troche jak szkarlatyna, ale wtedy amelka bylaby goraca,a ona miala rece i nozki zimne, poza tym goraczka zeszla 1,5 dnia temu. kazala obserwowac i jak cos sie zmieni to zadzwonic znowu. o 18 wysypka wyraznie zbladla.

ewentualnie moze jeszcze byc reakcja na proszek. od jakiegos czasu zmienilam na normalny i nic nie bylo, wiec juz nie uzywam tego dla dzieci, ale ostatnie pranie zrobilam w takim nowym do bialych rzeczy i ona wlasnie miala pierwsze bodziaki z tego prania. na wszelki wypadek zmienilam, i jak juz napisalam wyzej, wysypka zbladla...


Ja mysle ze to 3-dniówka. Goraczka była i teraz wysypka, czyli sie zgadza.
A to o szkarlatynie: SZKARLATYNA - objawy i sposób leczenia - Porady - CudowneDzieci.pl

Jeśli masz watpliwości udaj sie jutro do lekarza.
 
reklama
Nio najprawdopodobniej 3-dniówka. Ja tez mam zagadke do dnia dzisiejszego. A to było w maju czy czerwcu nie pamietam juz. Mały był ciepły ale goraczka nie przekraczala 38 a nawet nie wiecej jak 37,5 - myslalam ze to od zebow moglo byc wiec nie liczylam dni. Pewnego dnia rano w takich podskórnych bladych placuszkach jak pieprzyki był {nie byłby czerwone ani wystające}. Troche buzia, brzuszek i plecki - bez kończyn. Na wieczór zbladło, na drugi dzien rano - bez śladu. Jak wyglada wysypka 3-dniówki? i jaka temp zazwyczaj ja poprzedza? mozliwe ze moj zaliczył 3-dniówke? ale bez wiekszej goraczki i wogole on nic nie dawał po sobie poznac zadnego bólu, marudzenia, odmowy jedzenia nic nic absolutnie nic.
 
Ostatnia edycja:
Do góry