reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zdrowie naszych dzieciaczków

Anulek wcześniaki są pod opieką specjalistycznej poradni okulistycznej dla wcześniaków, wizyty średnio co 4-5 tygodni, chodzi głównie o wykrycie ewentualnej retinopatii.

Lemoniada
norma hemoglobiny dla takich maluszków zaczyna się od progu 10,5 więc troszkę Wam brakuje. Kurczak ma 9 ale bronimy się rękami i nogami przed kolejną transfuzją. Pamiętaj jednak, że sporo dzieci ma w 2-3 miesiącu zbyt niski poziom hemoglobiny więc ja bym nie panikowała, powinnaś jednak wg mnie skonsultować to z lekarzem.
 
Ostatnia edycja:
reklama
oj anulek tylko przygotuj się psychicznie na to badanie dna oka bo jest koszmarne my mieliśmy ze względu na inkubator i antybiotykoterapię. no ale tak jak mówisz strach jest że coś się przeoczy...
devi- a może spróbuj na jakichś pzredmieściach Wrocławia? to są często "sypialnie" dużych miast gdzie wyniosło się naprawdę dużo mieszczuchów i opieka lekarska często na takim samym poziomie a terminy bliższe. a jednak obniżone? u mojej siostry WNM przy podobnych obajwach jak ty opisywałaś:baffled: U niej kazali się wstrzymać ze szczepieniami i prawdopodobnie będzie miał mały indywidualny tryb szczepień w punkcie konsultacyjnym - zorientuj się bo tam są "lepsze" szczepionki te aceluralne jakie są w skojarzonych tylko że bezpłatnie.
My właśnie dzisiaj byłyśmy na pierwszym szczepieniu w takim punkcie i malutka dzisiaj albo śpi albo marudzi bardzo bidulka.
dominic- szczepiłaś na pneumo? mi pani dr dzisiaj powiedziała że w październiku ma wejść nowe zalezenie programu szczepień które rozszerza tą grupę ryzyka gdzie pneumo są refundowane i jeżeli to przejdzie w takiej formie jak planowali to Karolcia załapie się na bezpłatne szczepienie - zawsze to 900 w kieszeni!
Na rota szczepiliście Rotarixem czy RotaTeqiem? Muszę podjąć decyzję do 28 października...
 
Karozlinkaz, czy pamietasz może przy jakiej wartości hemoglobiny stwierdzono anemię? Mój ma 10,2 i nie wiem czy się tym martwić. To jest trochę poniżej normy i jeden lekarz kazał dawać leki a drugi powiedział że to fizjologiczne...


Mój się opalał i nie mam zalecenia konsultacji okulistycznej...
Nie wiem czy się na nią pchać bo pilnowaliśmy go z mężem na zmianę non stop całe 4 doby żeby sobie nie zdjął tych okularów, przez co sami o mało wzroku nie straciliśmy...
Na wypisie mam, że miała 12 hemoglobiny a norma tam jest wpisana 13,4, dzisiaj byłam robić badania i mała ma 12 a norma od 9,5... więc każdy szpital ma swoje normy chyba- tak też gdzieś czytałam i tak widzę jest.

Jagodzie też nie spadły okularki ale powiedzieli mi, że okulista dla własnej kontroli czy wszystko jest ok.
 
dolaczamy do Obnizonego Napiecia Miesniowego :/ taka diagnoza po dzisiejszej wizycie u neurologa:( Tez przed nami rehabilitacja tylko we wro jest z tym straszny problem... na NFz nie ma szans a ja nie wiem jak teraz pomoc Mikolajowi. I wcale glowki ladnie nie podnosi bo jest ona wygieta zbyt do tylu i maluchy prawidlowo podnoszac glowke powinny zaczynac od lezenia na brzuszku z rekami wzdloz ciala i same powinny te raczki wyciagnac przed siebie i sie uniesc. Lipa:(

Cóż mogę napisać ...witaj w klubie :-:)-:)-:)-:)-( U nas też z rehabilitacją ciężko, jak poszłam do szpitala zapisać Maksa to baba mi powiedziała że w lutym:baffled: najwcześniej, a ja to ze łzami w oczach że co ja teraz mam robić :confused: to tylko potrafiła wzruszyć ramionami. W efekcie tego będziemy chodzić 2 razy w tygodniu prywatnie - 130 zł nie nasze.
A powiedział Ci neurolog co jest tego przyczyną ? Bo Maks przeszedł szereg badań które są ok i nadal nie wiem skąd się to do nas przyplątało :(
 
Lekarz powiedzial zeby sie tym nie przjomawc bo czasmi tak dzieci maja:/ mamy jeszcze zrobic usg główki ale z tym wg. niego sie nie spieszy byleby zdarzyc przed zrosnieciem ciemiaczka :/

P. udało sie dodzownic do jednej przychdni gdzie w przyszly piatek umowili nas na wizyte juz do poradni rehabilitacyjnej. Tam juz sami rehabilitanci zobacza czy jest faktycznie potrzeba wspolpracy i jak cos to powiedzili nam ze w ciagu miesca powinno sie udac z zajeciami na NFZ a tak 1h/60zł wiec moze nie bedzie tak zle :) Jestem dobrej mysli

inna sprawa ze podczas badania M. sie rozplakal to i bardziej spiety był...w domu ciałko zupelni inaczej sie zachowywało gdy jest rozluzniony....choc tak czy sik glówki nie ciagnie jak sie go podciaga z raczki

neilaa- a jak ametoda bedziecie miec rehabiltacje?? kiedy zaczynacie??
 
Ostatnia edycja:
Flower szczepienie mamy w piątek, to obowiązkowe i wtedy chciałam szczepić pneumo i rota ale w piątek mam też kontrolę w poradni patologii więc porozmawiam z mądrym facetem o tych szczepionkach i może być tak, że z rota zrezygnujemy a pneumo zaczniemy dopiero po 6 miesiąc u. To jednak wcześniak i może inaczej reagować. Mi też pediatra coś wspominał o refundacji ale podobno dla wcześniaków urodzonych po 1 października. Zobaczymy. Poczytaj:
http://www.szymonekidawidek.pl/o-nas
 
Ostatnia edycja:
devi będzie dobrze....Mikołaj szybko usprawni mięśnie dzięki rehabilitacji :tak: Dla pocieszenia powiem Ci, ze ja przy F. też się załamywałam, że nie będzie siedział a po miesiącu nauczył się prawidłowo siadać, raczkować i stawać...
A te ręce w z dłuż tułowia to jak mają być? Bo mnie zaintrygowałaś tym - bo jak kładę Radka na brzuch to on od razu układa rączki takie zgięte w łakociach na boki....???
 
JJ-dzięki :) Wiem, że bedzie dorze choc wizyta jestem troche wkurzona bo babka od razu mogla zasugerowac co JUZ mozemy robic w drobnych codzinnych czynnosciach. Ponoc proble jest u niego ze słabymimiesniami brzuszka wiec jak je mozemy wzmocnic??
A z raczkami no coz-my tez od razu je ukladalismy i nawet wrzucalam zdjecie jak M. ladnie sie trzyma a ona powiedziała ze oki moze i sie podnosi ale zeby sprawdzic czy dziecko faktycznie potrafi sie podniesc na brzuszku trzeba je ułożyć na brzuchu z rekami wzdluz tułoia i maluch sam musi powalczyc zeby je przelozyc na przod i jeszcze sie uniesc.
Tak czy siak M. w domu na spokojnie orbi to bez problemu i uniesiona główka wcale mu sie chwieje i sie przwraca :/ Szkoda ze babka tez nie zrobila z nami szczegolowego wywidu bo jednak nasza codzinne obserwacja to pewnie duzo wiecej niz 5 minutowe badanie i wieszanie dziecka do gory nogami.
 
reklama
devi my na razie byliśmy raz na rehabilitacji i facet był z NDT bobath ale za dużo z Maksem nie zrobił z racji że był bardzo marudny bo było już późno. W przyszłym tygodniu idziemy do innego rehabilitanta i będzie miał mieszankę Vojty i NDT - trochę się tego boję ale mam nadzieje, że nie będzie bardzo źle.
Z tymi rączkami tez trochę się zdziwiłam bo jak byłam w szpitalu na badaniach, rehabilitantka pokazała mi jak pomagać w układaniu raczek maluszkowi żeby się na nich dźwigał i nie wydaje mi się żeby 2 miesięczne dziecko potrafiło już tak sprawnie operować rączkami żeby przenieść je samodzielnie z takiej pozycji jak piszesz przed siebie.
 
Do góry