reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zdrowie naszych dzieciaczków

My do okulisty idziemy 26.10 po za tym mamy jeszcze chyba z 5 wizyt u innych lekarzy...
27.10 idziemy do szpitala na renoscyntygrafię, pff dobrze, że tylko na 2 dni bo bym chyba zwariowała.
Na drogi moczowe Jagoda bierze furagine, 1/4 tabletki hehe po za tym ma całą listę innych witamin i leków... czasem się w tym gubię... i czekam kiedy to wszystko się skończy... :-(
 
reklama
Nie dość, że ma anemię to jeszcze te infekcje dróg moczowych mogą wracać a tu potrzebujemy profilaktycznie furaginę ze względu na tą nerkę. Nie wiem czy Wam mówiłam ale pojawiła się druga nerka po prawej stronie, jest albo połączona z tą właściwą albo przyklejona do niej, ciekawa jestem co tam wyjdzie.
 
JJ ja też nie mam zaleconej wizyty u okulisty. Na pieczątce ze szpitale owszem jest o wizycie u pediatry, gina o podaży witaminy D i K ale o okuliście nie ma słowa. Pediatra też nic nie mówiła a oczka mu ropieją od urodzenia:/
 
Mi się wydaje że okulista to dla tych dzieci które miały fototerapię tzn miały żółtaczkę i się opalały pod lampami... Przynajmniej u nas w szpitalu tak jest.
 
dolaczamy do Obnizonego Napiecia Miesniowego :/ taka diagnoza po dzisiejszej wizycie u neurologa:( Tez przed nami rehabilitacja tylko we wro jest z tym straszny problem... na NFz nie ma szans a ja nie wiem jak teraz pomoc Mikolajowi. I wcale glowki ladnie nie podnosi bo jest ona wygieta zbyt do tylu i maluchy prawidlowo podnoszac glowke powinny zaczynac od lezenia na brzuszku z rekami wzdloz ciala i same powinny te raczki wyciagnac przed siebie i sie uniesc. Lipa:(
 
Nie dość, że ma anemię to jeszcze te infekcje dróg moczowych mogą wracać a tu potrzebujemy profilaktycznie furaginę ze względu na tą nerkę. Nie wiem czy Wam mówiłam ale pojawiła się druga nerka po prawej stronie, jest albo połączona z tą właściwą albo przyklejona do niej, ciekawa jestem co tam wyjdzie.

Karozlinkaz, czy pamietasz może przy jakiej wartości hemoglobiny stwierdzono anemię? Mój ma 10,2 i nie wiem czy się tym martwić. To jest trochę poniżej normy i jeden lekarz kazał dawać leki a drugi powiedział że to fizjologiczne...
Mi się wydaje że okulista to dla tych dzieci które miały fototerapię tzn miały żółtaczkę i się opalały pod lampami... Przynajmniej u nas w szpitalu tak jest.

Mój się opalał i nie mam zalecenia konsultacji okulistycznej...
Nie wiem czy się na nią pchać bo pilnowaliśmy go z mężem na zmianę non stop całe 4 doby żeby sobie nie zdjął tych okularów, przez co sami o mało wzroku nie straciliśmy...
 
Ostatnia edycja:
reklama
Wszystkie noworodki(do około 3 miesiąca życia) powinny być badane przez okulistę w celu ocenienia prawidłowego czerwonego refleksu z dna oka. Tak mi powiedział ordynator oddziału noworodkowego przy wypisie ze szpitala.:tak: Wcześniaki natomiast jakoś wcześniej i kilka razy chyba.

To samo mowił mi pediatra, położna i nawet pielęgniarka środowiskowa...Jakie jest zdanie innych lekarzy nie wiem, ja wolę pójść na wizytę, żeby niczego nie przeoczyć.
 
Ostatnia edycja:
Do góry