reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Zdrowie i pielęgnacja naszych maleństw

To może być wiele rzeczy... my mamy kolki i nasz mały i tak ładnie śpi w nocy... maluszki potrzebują trochę czułości, jak je nosimy na rączkach to się uspakajają bo właśnie tego im brakuje, więc może to nic złego. Jak się mocno martwisz to idź do pediatry... ja tak zrobiłam i jestem teraz spokojna, chociaż nie do końca myślę że to kolki, tak jak pediatra powiedział, bo wydaje mi się że nasz mały po prostu nie toleruje tego mleka które podaje... czy przy kolkach maluchy też mają problemy ze zrobieniem kupki? Mój robi na siłę a i tak wyjdzie tylko jedna dziennie... a tak to się męczy cały dzień, stęka i puszcza bąki :/? Od jutra podaje Enfamil Premium, zobaczymy...
Kasiek dobrze piszesz, u nas sa gazy i problemy z wykupkamiem sie pod wieczor, i wtedy mala placze, pomaga ciepla pieluszka na brzuvh i przytulanie w ramionach, w ciagu godziny w sumie wszystko mija, a w nocy slicznie spi :tak:
 
reklama
Dziewczyny mam pytanie o umiejetnosci waszych dzieciaczkow, u nas jest 5 tydz i Lili trzyma ladnie glowke jak lezy na brzuchu, podpiera sie na wyprostowanych reakch przez chwile, nauczyla sie bardzo mocno fikac nozkami i kopie jak pilkarz :-D
Bardzo duzo sie usmiecha, rowniez jako reakcja na glos skierowany do niej, na twarz jeszcze nie reaguje usmiechem ale potrafi sie skoncentrowac na dluzej na kolorowej grzechotce albo na czarno bialych lub mocno kolorowych obrazkach. Dluzej jest aktywna miedzy karmieniami i na szczescie potrafi sie wtedy zajac soba jak ma na co patrzec albo po prostu lezy i gada :-)

Mam pytanie: ktora z was ma mate edukacyjna? Czy juz jej uzywacie? Jakie polecacie? Mysle ze musimy szybko jakas nabyc bo trudno bedzie niedlugo na dluzej mala zabawic machajac jej przed nosem grzechotka

I piszcie o rozwoju waszych maluszkow, co juz potrafia, jak z tygodnia na tydzien zmienia sie ich zachowanie :tak: To niesamowite ale mi sie wydaje ze z dnia na dzien przybywa umiejetnosci, i wyrazu w oczach, mimice, grymasach :tak:
 
Mój Kamil jest w przybliżonym wieku do twojej małej i też już coraz dłużej główkę trzyma leżąc na brzuchu zresztą trzymany na rękach nie przytula się do mnie tylko wygina na wszystkie strony tak jakby chciał jak najwięcej zobaczyć :-) Czasem ciężko go utrzymać jak zacznie się tak wiercić :-) Też ma dłuższe czasy czuwania ale wtedy leży cichutko i rozgląda się wokół siebie machając rączkami :-) Zresztą on płacze tylko jak jest głodny lub zostanie położony na brzuszku :-D

Nie obejrzymy się jak zaczną przewracać się z brzuszka na plecki :-)
 
Witam czerwcóweczki - gratuluję maleństw. Jestem tegoroczną majówką, wpadłam tu bo wiem że wśród was jest kilka dziewczyn z Wrocławia, a ja mam do sprzedania całe opakowanie jumbopacka pampersów 2 (94 szt.) za 30 zł. Opakowanie nie otwierane - niestety nie zdążyliśmy go zużyć bo mój synek wyrósł z tego rozmiaru. Dziewczynom z Wrocławia na pewno będzie bardziej opłacało się go kupić bo bez przesyłki. Pampersy do odebrania na Śródmieściu. Proszę o wiadomość na priv.
 
Dziewczyny czy na ramieniu waszych dzieci pojawił się jakiś ślad po szczepieniu szpitalnym? W szpitalu mi powiedzieli, że może się zrobić strupek. I najpierw było takie malutkie znamię a teraz jest większe i bardziej czerwone, wygląda trochę jak taki pryszcz:confused:. Nie wiem czy to jest ok? Jak jest u was?
 
Dziewczyny czy na ramieniu waszych dzieci pojawił się jakiś ślad po szczepieniu szpitalnym? W szpitalu mi powiedzieli, że może się zrobić strupek. I najpierw było takie malutkie znamię a teraz jest większe i bardziej czerwone, wygląda trochę jak taki pryszcz:confused:. Nie wiem czy to jest ok? Jak jest u was?
U mojej nie widzę śladu ale lekarka mi mówiła że może być taki strupek i dokładnie tak jak opisujesz mówiła że może niepokojąco wyglądać, ale to zniknie samo. Nie trzeba niczym smarować, więc na pewno jest oki:)
 
Gosiagro- tak to ma wyglądac i jeszcze moze troche ropieć. Nie nalezy nic z tym robic tylko nie namaczac jakoś bardzo.
 
reklama
Dziewczyny czy na ramieniu waszych dzieci pojawił się jakiś ślad po szczepieniu szpitalnym? W szpitalu mi powiedzieli, że może się zrobić strupek. I najpierw było takie malutkie znamię a teraz jest większe i bardziej czerwone, wygląda trochę jak taki pryszcz:confused:. Nie wiem czy to jest ok? Jak jest u was?

U mojego synka pojawił się strupek i nawet trochę podeszło ropą a wokół było zaczerwienione. Trwało to kilka dni i strupek sam odpadł i teraz wygląda już ładnie. Niczym nie smarowałam.
 
Do góry