reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zdjęcia z USG, wizyty lekarskie, badania...

Królowa może lekarz robi sobie po prostu 5min przerwy pomiędzy pacjentakami? Nie martw się na zapas, 5min badanie na pewno nie trwa, powinno dłużej niż normalnie, na sprzęcie zwykłym , jak nie ma jakiegoś starego usg to wszystko powinno być ładnie widać.

Kociatka moim zdaniem jak ta przezierność taka niska wyszła to nie masz się co zastanawiać nad większą ilością badań pod tym kątem.

Natalia będzie dobrze! Sny spowodowane stresem na pewno, jak tam w ogóle u Ciebie sytuacja w związku? Poprawiło się coś czy nadal brakuje Twojemu partnerowi rozumu?
 
reklama
Dziewczyny, a jak to właściwie jest - na USG genetyczne dostanę skierowanie od lekarza prowadzącego, czy mam sama szukać i wybrać miejsce, w którym zrobię badanie? Za tydzień mam wizytę i nie wiem, czy czekać co zaproponuje mój doktorek, czy wziąć już sprawy w swoje ręce.;-)
 
makunia - Jeśli masz powyżej 35 lat , to robisz je sobie na NFZ, ale umawiasz się raczej sama, nie sądzę, żebyś dostała skierowanie. I jak chcesz na NFZ robić, to dzwoń już się zapisać, bo są kolejki podobno. A jak nie masz 35 lat, to umawiasz się prywatnie i zwykle się długo nie czeka :)

Królowa - mój gin powiedział, że to jest na lepszym sprzęcie, na takim, który nawet procentowo wylicza prawdopodobieństwo wad genetycznych :| Bo mówił, że jak nie chcę iść tam gdzie mi polecił, to on mi może zrobić u siebie przezierność i poda mi ile wynosi, ale dokładnie nie sprawdzi wszystkiego i nie wyliczy, bo ma dobry sprzęt, ale nie specjalistyczny do tego. I podobno badanie trwa około 10 - 20 minut.
 
makunia- mi pani doktor powiedziała że sprawdzi wszystko na USG i tą przezierność też i jeżeli coś jej zdaniem byłoby nie tak to mi kogoś poleci na te badanie genetyczne gdzie indziej na jeszcze lepszym sprzęcie. :)
 
Patrycja, Natalia, u mnie w takim razie wchodzi w grę jedynie wizyta prywatna. Może w takim razie poczekać, co zaproponuje mi mój lekarz - ma dość dobry sprzęt w swoim gabinecie, może rzeczywiście będzie taka możliwość jak u Ciebie, Patrycja.
Kurczę, chwilami czuję się jakbym trochę po omacku na razie przechodziła tę ciążę...
 
Byłam dzisiaj u "nowej" Pani gin, babeczka starej daty, jakby ciągle na mnie krzyczała, ale przynajmniej konkretna....
Dostałam skierowanie na badania krwi i usg(na poniedziałek), ale niestety nie dostałam skierowania na badanie krwi w celu określenia przeciwciał - ona uważa, że po 20tc się robi, ale czytałam inaczej... Pójdę prywatnie to zrobić za tydzień, to koszt 30zł, muszę się uspokoić, bo ten konflikt mnie męczy :baffled:
Tak więc czekam na usg, chcę wiedzieć czy na serio taka rozbieżność między terminem OM a usg, czy dzieć jakiś mniejszy był na ostatnim usg, a może sprzęt do bani? Nie wiem, nie wiem w jakim tygodniu ciąży jestem :szok:
 
makunia - tylko pamiętaj, że pierwsze genetyczne trzeba zrobić do 13t i 6 d.c. :) a najlepiej w 12 podobno. Ja akurat będę miała w 13,4t.c.

marcia - a regularne miałaś miesiączki? u mnie jest prawie 3 tygodnie rozbieżności, ale ja miałam miesiączki co 2-3 miesiące, więc lekarz powiedział, że nawet nie wiadomo kiedy mi owulacja wypada
 
reklama
Do góry