reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zamartwica - niedotlenienie mózgu

ooo prosze ;-) jakie to zawody juz istanieja :-D

dobrze wiedziec cos wczesniej i moc temu zapobiec.... u Macka zauwazylam ze czesto sobie przygryza dolna warge ale nie wiem czy ma to jakis zwiazek z napieciem, bo ja jak blam mala to tez tak robilam :-p

Maciek poczynil postepy :tak: ladnie dźwiga główke wspierajac sie na rekach... za miesiac na kontroli powinn byc z niego zadowoleni :tak: jestem tylko ciekawa ile czasu zajmie nam prostowanie asymetri :dry: bo jak na razie caly czas sie krzywi na lewo :zawstydzona/y:

mama Adrianka mialam pytac jak wygladaja te turnusy? wy gdzies jedziecie na kilka dni z dzieckiem?
Bo my mamy ćwiczyc tylko w domu i na razie nic nam nie zapowoedzieli odnosnie ćwiczen z rehabilitantem :confused:
 
reklama
nimfii my chodzimy z Adrianem zarówno do neurologa, jak i doktor od rehabilitacji neurologicznej do Centum Zdrowia Dziecka w Warszawie, bo tutaj mieszkamy. Na turnusy rehabilitacyjne również chodzimy do CZD.
Na każdym turnusie pani rehabilitantka pokazuje nam ćwiczenia, jakie mamy wykonywać w domu. Taki turnus trwa w zależności od potrzeby 5 lub 10 dni. Każde dziecko ich ilość tak samo, jak ilość i rodzaj zajęć (jedno zajęcie trwa 30 minut) wykonywanych na tych turnusach ma dostosowaną do swoich problemów zdrowotnych.
Adi ma pięciodniowe turnusy, a w ciągu dnia ma tylko jedno zajęcie.

Dzisiaj byliśmy u okulisty. Aduś miał wykonane badanie dna oka i wynik wyszedł prawidłowy :-):-):-).
 
bardzo fajnie wam rozwiazali sposob rehabilitacji dzieci :tak: w szpitalu do ktorego ja jezdze tez sa podobne zajecia ale nie wiem na jakich zasadach - jednak na razie syn tego nie wymaga...
Zobaczymy co bedzie jak rehabilitacja w domu nei odniesie poprawy
 
nimfii też tak uważam :tak::-).
W ciągu tych pięciu dni turnusu każde ćwiczenie powtarza się codziennie po kilka. Dzięki temu łatwiej jest je zapamiętać i nauczyć się ich prawidłowego wykonywania.
 
Wlasciwie to mnie nie narzucili jeszcze konkretnych cwiczen. Mam tylko uwazac zeby maly zawsze lezal prosto i nie byl skrzywiony przy karmieniu. A jdyne co mialam znim cwiczyc to wspieranie sie na rekach gdy lezy na brzuchu :tak: no i to juz ladnie umie robic... i sie obrac z brzuszka na plecki.... jednak widac ze ma nogi silniejsze niz raczki, bo caly czas nogami sie odpycha od czego tylko moze i nieraz probuje stanac na nich jak go trzymam pionowo... no a raczkami nic nowego nie chce probowac :sorry2:
 
Mój Adrianek też od początku miał silniejsze od rączek nóżki. Dzisiaj po raz pierwszy sam stanął w łóżeczku :-):tak:. Próbuje również stawiać pierwsze kroki. Natomiast do raczkowania podchodzi niechętnie.
 
na razie zauwazam ze synek sie spieszy do przebierania nozkami gdy go trzymam natomiast z raczek nie chce korzystac przy podpieraniu - jak lezy na brzuszku to od razu przewraca sie na plecki i chce sie bawic albo zasypia na brzuszku - czyli pewnie raczkowac tez bedzie niechetnie :tak:
 
Hej Kobietki. Jestem tu nowa ale mam nadzieje że przyjmiecie mnie do swego grona.
Ja też urodziłam w marcu córeczkę i też z niedotlenieniem wewnątrzmacicznym. dostała 8 punktów. urodziłam w zielonych wodach i owiniętą pępowiną. Jestem pod opieką poradni neonatologicznej. narazie nic nie zauważyłam niepokojącego w zachowaniu dziecka ale boję się niestety.
 
jesli twoja mała dostal 8 pkt w pierwszej minucie to i tak masz bardzo dobrze ;-) moj mial tylko 5 pkt i go szybko dotleniali - wyszedl w 10 min na 9pkt. do tej pory ze slabym napieciem miesniowym...

robili wam jakies USG glowy? na czym stracila te 2 pkt?

Zdrowka zycze :-D
 
reklama
nimfii fajnie że odpowiedziałaś na mój post. Moja mała miała słabe odruchy i napięcie mięsni. Nie wiem o co tu dokładnie chodzi bo w tym szpitalu co rodziłam nikt mi nic nie wyjaśniał. Szpital okropny i nigdy wiecej nie chce tam trafić. w poradni neonatologicznej powiedzieli że enzymy nie spadły jej po urodzeniu i dawałam jej sulimaryl czy jakos tak i na szczęście po paru tygodniach zaczeły spadać. To są sprawy wątrobowe. teraz mam wizyte w czwartek to zobaczymy jak będzie. Znowu będzie miała pobieraną krew z głowy. Nie wiem jak wasze dzieci ale moja ostatnio zaczęły kłaść sie z głowa do góry w taki rogalik. Czytałam że to objaw nie bardzo dobry. powiem o tym przy wizycie to zobaczymy.
 
Do góry