reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zamartwica - niedotlenienie mózgu

Dzieki :tak: to jakies pocieszenie.... Wiem ze w szpitalu do ktorego mam skierownie robia USG glowki odplatnie i terminy wtedy sa tydzien :baffled: No to na bezplatne chyba bym musiala czekac z miesiac... Najgorsze jest to ze trzeba tak lazic po tych lekarzach a nie mozna zalatwic wszystkiego od razu
 
reklama
Moj mlodszy brat (14 lat) urodzil sie w zamartwicy, w 34tc dostal na poczatek 1 punkt,mama czesto to wspominala stad wiem,nie mial zadnych badan o ktorych wspominacie jedynie informacje dla mamy ze moze byc uposledzony,w dziecinstwie do 3 r.ż czesto chorowal kilka razy lezal w szpitalu z zapaleniem pluc,nie ma zadnego uposledzenia wrecz przeciwnie bardzo dobrze sie uczy,gra szkolnej druzynie pilki noznej,jest sprawny fizycznie(nawet baardzo) jedyne co mozna zwalac na niedotlenienie to to ze jest bardzo spokojnym i raczej zamknietym w sobie dzieckiem,taki troche odludek ale to wszystko
 
Witam mam6miesięczna corkę która urodziła się w zamartwicy jej stan był ciężki przez 2dni leżała w inkubatorze miała problemy z oddychaniem byla wspomagana tlenem ,miała tylko2punkty po urodzeniu.:-(Co miesiac mamy wizyty kontrolne na oddziale patologi noworodka.nurtuje mnie pytanie czy wszystkie dzieci urodzone w takim stanie jak moja corka musiały miec wykonane drugie badanie słuchu i dlaczego?
 
mamaola a mowia ze dzieci z niedotlenienia sa bardziej nerwowe :-p juz wole aby byl spokojny niz nerwowy ;-)

Zelka21 u mnie tez na razie jedno badanie.... ale z tego co wiem to niedotlenienie moze spowodowac zmiany w mozgu takie ze moze i byc np sluch uszkodzony? albo poprostu z biegiem czasu bedzie sie rozwijal z opuznieniem
 
Dzis bylam na wizycie u dziwnej pani doktor :baffled: nie chciala ze mna rozmawiac a jak o cos pytalam zdawla sie byc bardziej poirytowana. Uznala ze syn dobrze sie rozwija tylko ze za duzo przybral na wadze - bo prawie 1,5kg od wypisu ze szpitala a ma teraz 6 tygodni. Dostalam skierowanie na USG glowy i bioder za 2 tygodnie :zawstydzona/y: To byl najkrotszy termin.
no i kazali mi chodzic do nich do poradni na szczepenia a nie do zwyklej przychodni ale dopiero za miesiac pierwszy wolny termin szczepienia:shocked2:
 
Dawidek dostal 2 pkt przy porodzie po 10 minutach 9 - obkrecony pepowina i na bezdechu ... w tym samym dniu miał robione USG głowki i bioderek ... wykryto torbielki ... po 3 tyg. miał kolejne USG główki i bioderek z czego główki miał powtarzane w szpitalu gdzie sie urodzil a bioderek musielismy na wlasna reke ... jako ze termin z NFZ byl za 3 miesiace robilismy prywatnie :sorry2: ... po 2 miesiacach badanie wzroku , kolejne jak skonczyl rok i dwa ... od narodzin co 2 tygodnie kontrola u neonantolog która byla przy porodzie ... od 4 miesiaca Dawidek jest pod stalą kontrola ( co 3-6 miesiecy) neurologa, rehabilitatora, logopedy, psychologa , ortopedy i prowadzony przez neonatologa pediatre
miał wzmozone napiecie miesniowe - rehabilitacja trwala od 4 miesiaca do 1,5 roku ... wszyscy mnie straszyli ze bedzie sie opoznial z rozwojem, tymczasem mlody rozwija sie prawidlowo, zero napiecia, jakis opoznien w mowie czy chodzeniu ... wsio gra i trabi ;-)
szczepienia mial wstrzymane ale nadgonilismy i z nimi :-)

tak wiec glowa do góry - obserwuj maluszka:tak: i powodzenia z lekarzami :sorry2:;-)
 
A wiec moga i wstrzymac szczepienia? Zobaczymy jak to bedzie u nas... Najgorsze jest czekanie na swoj termin, bo wciaz mam wrazenie ze badany jest za pozno :eek:

Moniqa mialas dobrego lekarza prowadzacego :tak: Mam nadzieje ze ja sie dogadam ze swoja lekarka w koncu :baffled: Chociaz dziwna z niej kobieta, ale przeciez chodzi o dobro dziecka :tak:
 
no i kazali mi chodzic do nich do poradni na szczepenia a nie do zwyklej przychodni ale dopiero za miesiac pierwszy wolny termin szczepienia:shocked2:

Mój Adrianek jest szczepiony w zwykłej przychodni, ale nie zwykłymi szczepionkami tylko acelularnymi :tak:.
Pani doktor neurolog, do której chodzę z Adim, wystawiła nam odpowiednie zaświadczenie. Napisała w nim, że "dziecko musi być szczepione szczepionkami acelularnymi D-T-Pa + IPV + Hib ze wskazań neurologicznych" i dlatego nie musimy za nie płacić.
 
reklama
Ja się urodziłam w zamartwicy (7 apgar), po 10 min było ok (10).
Wtedy nikt za bardzo nie robił ani USG ani innych badań.
Rozwijałam się ok, obecnie kończę doktorat. Nie miałam dolegliwości ani fizycznych ani intelektualnych, głowa do góry :tak:
 
Do góry