reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakwalifikowane do ivf z rządowym dofinansowaniem

U Jutro odpoczywamy :)

Kogoś dopisać?



LUTY

02 - kaiiina - udany transfer!!
02 - Witch320 - ustalanie nowego planu stymulacji
03 - Bernadeta - I pozytywna beta!!
04 - anika11 - I spotkanie z Kropkiem
05- Madziula_87 - połówkowe
05 - kwiatek1988 - ustalanie planu stymulacji
08 - Madziula_87 - połówkowe (prywatne)
08 - 24magda09 - wizyta usg przed criotransferem
12 - Hess - wizyta u gina prowadzącego ciążę
12 - KATE23 - anestezjolog
13 - Madziula_87 - wizyta u gina prowadzącego ciążę
15 - KATE23 - histeroskopia
18/19 - KasiaMakaronik - wyprawa do szpitala w Olsztyni
23 - Hess - usg prenatalne w lux med
26 - Hess - usg prenatalne + Pappa (prywatnie)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Jutro odpoczywamy :)

Kogoś dopisać?



LUTY

02 - kaiiina - udany transfer!!
02 - Witch320 - ustalanie nowego planu stymulacji
03 - Bernadeta - I pozytywna beta!!
04 - anika11 - I spotkanie z Kropkiem
05- Madziula_87 - połówkowe
08 - Madziula_87 - połówkowe (prywatne)
12 - Hess - wizyta u gina prowadzącego ciążę
12 - KATE23 - anestezjolog
13 - Madziula_87 - wizyta u gina prowadzącego ciążę
15 - KATE23 - histeroskopia
18/19 - KasiaMakaronik - wyprawa do szpitala w Olsztyni
Hess kochana no ja mam 8 lutego wizytę usg przed crio. Kochane powiedzcie mi czym mogą być spowodowane niepowodzenia mrożonych zarodków? Jeśli w dniu rozmrażania zarodek jest piękny i rokowania są duże. Czy to może byc też spowodowane np.złym doborem leków? Niektóre z was przed crio brały chyba też zastrzyki??
 
Witam :)

Anika11 wiesz u mnie jest taki problem, że i jak leki biorę to mam tydzień w miesiącu lęki. :( ale musze przecież dać radę. To tylko moja chora psychika...czy nie??? :(

He-ss mnie proszę dopisz 5 luty spotkanie z lekarzem i wypisanie leków do stymulacji.

Witch320 bardzo bym chciała żeby ta beta coś znaczyła. Ja nie raz miałam 1.2 i niestety. Ale może okres nie przyjdzie czego Ci bardzo życzę; )

A co to jest ta hiperka? Hiperprolaktynemia?
Szczerze napisze... czy któraś z Was jara fajki? Zucilyscie do stymulacji czy nie ma takiej potrzeby? W ciąży bym oczywiście zucila ale z moja nerwica i ta stymulacja i jeszcze zacznie fajek ehhh słabo to widzę.
 
kwiatek1988 - papierosy proponuję rzucić, tak samo alkohol. W czasie całej stymulacji nie powinno się palić ani pić.
Hiperstymuacja, jest to przestymulowanie jajników. Czasem się zdarza, ale nie musi. Objawy to:
postać łagodna: wzdęcia, niewielki ból brzucha (wynikający z powiększenia jajników)
postać umiarkowana: umiarkowany ból brzucha, nudności i wymioty, wodobrzusze, które jest widoczne na USG
postać ciężka: wodobrzusze i problemy z oddychaniem (spowodowane nagromadzeniem się dużej ilości płynu wysiękowego w otrzewnej, opłucnej i osierdziu), skąpomocz, zagęszczenie krwi, hipoproteinemia.
Ale pamiętaj, że to nie musi się zdarzyć, a może. Ja z racji, że mam PCOS, to miałam 4razy, powiedzmy, że postać umiarkowana. Dają leki, trzeba pić 3-4l wody dziennie i jeść dużo nabiału. Przyjmuje się, że hiperka zaczyna się od estriadolu na poziomie 6000jedn.,ale nie każda kobieta mając raki wynik ma hiperkę,wiec spokojnie. Aa i ciąża napędzać może hiperkę :)
 
O jejciu jejciu ciężko będzie nie palić. Ale cóż to dla dzidziusia.

A to tylko na postawie badań można się dowiedzieć o hiper?

Bo przecież podobno normalnie przy stymulacji boli brzuch. Jajniki i wgl... ojej boje się. Jak to jest czy ja będę pod stałą opieką lekarza? Czy powie masz tu zastrzyki na 10 dni i przyjdź za 11? Proszę o informację jak to wygląda.

Czy przy tej stymulacji się tyje?
 
reklama
kwiatek1988 - nie bój się, strach ma wielkie oczy. Hiperkę możesz odczuć jak będziesz miała mocno wzdety brzuch i np wymioty. Wtedy warto iść do lekarza, by zrobił usg i zobaczył co tam słychać. Jeśli będą duszności, to do szpitala trzeba jechać. Ale tak jak mówię, to nie musi się zdarzyć.
Gdy lekarz rozpisze stymulację, to dostaniesz receptę na leki, i tak, bierz np przez 5 dni i przyjdź w dniu 6. Będziesz musiała przed każdą wizyta zrobić badanie z krwi progesteron i estriadol. Lekarz zrobi usg i zobaczy ile jest komórek jajowych i jakiej są wielkości, i zadecyduje co dalej. Pewnie z 2-3 będą takie kontrole i potem lekarz wyznaczy punkcję.

Co do tycia, ja nie tyłam, wiem, że się może zdażyć niewielkie tacie, ale to zależy od organizmu.
 
Do góry