reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakwalifikowane do ivf z rządowym dofinansowaniem

reklama
Tuska beta bardzo ladna, zreszta nie wazna wielkosc a przyrost wiec powtorz za 2 dni, gratki :)

Tola pewna nie jestem bo nie mam przy sobie swoich wynikow ale to chyba ta sama mutacja, ktora ma 40 % spoleczenstwa. Musisz zrobic homocysteine, jak bedzie ok to wystarczy kwas foliowy 5 mg i prewenit intensiv a jak nie to plus clexane i acard. Nic strasznego :)
 
Ostatnia edycja:
Tola sprawdziłam w swoich wynikach i to jest ten sam gen więc nie martw się, zrób homocysteinę, wit B12 i kwas foliowy a wówczas lekarz powie Ci co przyjmować.
Dzięki. W poniedziałek zrobie. Tylko im dłużej zgłębiam temat to coś na rzeczy jest. Mój dziadek miał chorobe Burgera,ojciec po 2 zawałach, brat ma zakrzepice, ja przez cała ciążę brałam detralex bo jak tyllko odstawiałam to na tyłku siedzieć nie mogłam( po cc wylądowałam u chirurga w 4 dzien po cc na baaaaaaaardzo nieprzyjemnym zabiegu- jak sobie przypomne, to...?!!!!!) a i nogi mnie okrutnie bolały. Moja córa pewnie też ma tą mutacje bo ona prowadzi do obniżonego napięcia mięśniowego. A te miała do ponad 2 lat. Jak teraz to wszystko składam w całość to ma sens. Zrobie te badania to ciekawe co mi dr powie. Czy się tym wogóle przejmie
 
Ostatnia edycja:
Jak rozumiem to kw. foliowy bede brać w wiekszej dawce? A od czego zalezy ta heparyna i Acard? Na ile ten Acard i Heparyne przed sie bierze?
 
Tola heparynę bierze się od dnia transferu a acard kilkanaście dni przed punkcją, później 3-5 dni przerwy przed punkcją i kilka dni po punkcji znowu. Bierze się różnie, ja brałam dosyć długo bo do 13 tc. A kwas foliowy bierze się cały czas w dawce 5 mg, wiem, że niektóre dziewczyny biorą nawet 15 mg ale wyjdzie po wynikach jaki masz poziom.
 
A od czego zależy czy bedę brać heparyne i Acard? Bo Fragmin brałam po punkcji a Acardu nie.

Nie wiem dlaczego nie przyszły mutacje męża. Może po nd beda. muszę odwołać genetyka bo na ta homocysteine bede czekac długo. Bo ode mnie wysyłaja do katowic a stamtad do krakowa ponoc. Masakra jakas no ale cóż. Następny termin dogenetyka mam 3 grudnia
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry