reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Zakupy :)

reklama
jak dobrze, że są tu doświadczone mamy, które podpowiedzą co i jak :-)
ja ciuszków jeszcze nie kupuje ale chyba w przyszłości zrobie tak jak piszecie, rozmiar mniejszy niż 62 trzeba będzie kupić. ja jestem dość drobna, mam 160cm, 47kg, ojciec dziecka też nie jest ogromny więc mam nadzieję że dziecko nie będzie jakieś super wielkie.

kupiłam dzisiaj biustonosz, z rozmiaru B poszło mi do C :-D
 
Ja miałam do szpitala kupione ubranka 56 i... okazały się duuużo za duże. Elunia w 36tc urodziła się, jako 45 cm maleństwo. Na szybko rodzina wyszperała kilka ubranek 46-52. W tej chwili moja kruszyna na 2 latka nosi ubranka 80-86.
Najpierw sypiała w cieplarce, potem w rożku, a dopiero koło 6 m-ca zaczęła sypiać w śpiworku, co nie trwało zbyt długo, bo ona nie znosi mieć zakrytych stópek. Obecnie śpi pod jedynym dopuszczalnym okryciem, jakim jest jej ukochany kocyk.
Dziewczyny nie dopuście do takiej sytuacji u siebie. Problem sie robi, gdy kocyk trzeba wyprać, a używany jest non stop/ Spanie, drzemka, picie mleka, siedzenie na nocniku - wszystko to robi z kocykiem. Obłęd.
 
Też polecam kupować rzeczy używane lub od znajomych - ja tak mam niemal wszystko - wózek, leżaczek, krzesełko do karmienia, niemal wszystkie ubranka itp, oszczędza się mnóstwo pieniędzy a takie rzeczy naprawdę trudno zniszczyć :happy:
Co do otulania do snu to u nas własnie sprawdził się do tego świetnie zwykły miekki rożek i tak usypiamy do teraz.

A ja wczoraj nabyłam kombinezonik Kombinezon niemowlęcy FF, Cherokee 56cm newborn
 
Julianna- nie widac tego kombinezonka:(
Ja tez uwazam ze "uzywki" warto kupic..ale wiadomo czasme czlowiek w sklpeie widzi cos pieknego i sie opałętać (jak to mowi moja cora- opałętaj sie mamo) nie moze od kupienia:D

Moje dziecko wczoraj polazlo do biblioteki i wypozyczylo mi ksiazke dla ciezarnych:p SCHWANGER -mein Kind und ich :)

ja bede musial kupic fotelik maxi cosi- bo kolezanka od ktorej biore wozek kiedys juz fotelik osprzedala i teraz wozek nie ma fotelika- ciekawe czy znajde w takim samym kolorze- bo maluszka na pocztaku jesli nie ebdzie bardzo zimno bede wozic w foteliku zapietym na wozku:)
 
Ja dziś kazałam zamówić sobie olejek migdałowy do brzuszka więc też dopiero poznam cene i kupię:) Mam nadzieję że będzie fajny:)

Któraś z was pisała wcześniej o ziajce :) Spotkałam się z kilkoma opiniami że jest to bardzo fajny krem, i do tego nie jest drogi:) Jeśli chodzi o kosmetyki do pielęgnacji dzieci to chyba też postawię na ziaje :) Tanie a dobrej jakości. Sama używam niektórych produktów tej firmy i jestem zadowolona.

A teraz cos z zakupów dla mnie :) wrzucam linki co mam zamiar kupić w poniedziałek i co kupię trochę później jak przestanę mieścić się w moje spodnie ;)
To w poniedziałek (tak już wiosennie):

Product Detail | H&M PL

Product Detail | H&M PL

Product Detail | H&M PL

Co do późniejszych zakupów:

Product Detail | H&M PL

Product Detail | H&M PL

Product Detail | H&M PL

Product Detail | H&M PL

Te ciuszki bardzo mi się podobają, ale nie wiem czy kupie wszystkie ;) na pewno te portki bo nie zasłaniają całego brzucha a wiadomo wiosną jest ciepło więc nie będę się tak pocić.. na lato mam troche luźnych sukienek i spódnice długie na gumce więc nie chce też kupowac bardzo dużej ilości ciuchów.
 
Skoro sie nie wyświetlił to jeszcze raz ;-)
kombinezon-niemowlecy-ff-cherokee-56cm-newborn-2541467362_2_orginal.jpg
 
Ja miałam do szpitala kupione ubranka 56 i... okazały się duuużo za duże. Elunia w 36tc urodziła się, jako 45 cm maleństwo. Na szybko rodzina wyszperała kilka ubranek 46-52. W tej chwili moja kruszyna na 2 latka nosi ubranka 80-86.
Najpierw sypiała w cieplarce, potem w rożku, a dopiero koło 6 m-ca zaczęła sypiać w śpiworku, co nie trwało zbyt długo, bo ona nie znosi mieć zakrytych stópek. Obecnie śpi pod jedynym dopuszczalnym okryciem, jakim jest jej ukochany kocyk.
Dziewczyny nie dopuście do takiej sytuacji u siebie. Problem sie robi, gdy kocyk trzeba wyprać, a używany jest non stop/ Spanie, drzemka, picie mleka, siedzenie na nocniku - wszystko to robi z kocykiem. Obłęd.

Moja też miała jeden kocyk pod którym spała, ale daliśmy radę. W sumie ten kocyk był po prostu obok, bo jej wiecznie gorąco.
Gorzej z jej przytulakiem Juniorem wszędzie gdzie ona to i Junior. Teraz mamy dobrze, że na spacer go nie zabiera tylko w domu zostaje, ale tak do spania do przedszkola to z Juniorem i nie ma innej opcji. Niestety mamy tylko jednego, bo produkcja się skończyła jak chciałam dokupić w razie czego.

Co do ciuszków to jak będzie dziewczynka to luzik. Po Oliwii ciuszki będą (sporo tego miała), a jak chłopak to niestety sklep się kłania, bo w około same dziewczynki się rodziły, a ja same różowe kupowałam :-).

Ja na razie będę się smarować olejkiem tak jak ostatnio i liczę że znów się nic nie pojawi na brzuszku. Niestety na piersiach mi się zrobiły, ale jak wróciły do rozmiaru przed nic nie widać :-).
 
ja bede musial kupic fotelik maxi cosi- bo kolezanka od ktorej biore wozek kiedys juz fotelik osprzedala i teraz wozek niema fotelika- ciekawe czy znajde w takim samym kolorze- bo maluszka na pocztaku jesli nie ebdzie bardzo zimno bede wozic w foteliku zapietym na wozku:)

Ja wogole myslalam o kupieniu samego "maxi cosi" zakladanego na wozek. Wczesniej mialam caly wozek 3 w 1 i w rezultacie gondolki nieurzywalismy prawie wcale, sporadycznie, spacerowka byla duza i ciezko bylo mi ja wkladac do samochodu, wiec szybko kupilismy "parasolke". Pozatym dlugo nosilam malego w chuscie i teraz tez tak chce.
Jedynie mysle ze bedziemy potrzebowac dwoch "maxi cosi"
 
reklama
dziewczyny a miała któraś styczność z wózkiem Polskiej marki Mikado Aston? czytałam pozytywne opinie na jego temat. Co myślicie?
 
Do góry