reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

***Zakupy***

Ja narazie z chodzika rezygnuję zobaczymy jak długo ::) ::) ::) :-[ :-[ :-[

a jak nasze mebelki

to od nich zaczełam ten cały bałagan :-[ :-[ :-[
 
reklama
Bartyś a co do butków, to chyba najlepiej jest, jak dziecko chodzi w domu bez butów (tak czytałam i słyszałam w tv). tak więc my ten zakup odkładamy na moment, jak będzie już uczyła się chodzić.

Sorbuś ta cała seria mebelkówIKEI jest po prostu SUPER. a czy zamierzacie dokupic coś jeszcze? cudowne są komody i szafa.
 
Własnie mamy juz meble w jej pokoiku bo szafa faktycznie supe
zastanawiamy się nad łózkiem i koodą nod\cną ale zobaczymy jeszcze
 
a co do butków to mi się wydaje że takie sztywne w kostkach jak najbardziej powinny dzieci nosic uczace się chodzić ja zamierzam Mai takie zakladac żęby kostki nie wyginała ale w sumie to nie wiem poczekam na opinie reszty
 
Bartyś no odważna jesteś.Ja kupiłam chodzik i mnie tutaj zlinczowano :p ;D.
U mnie się nie przydał długo.Mam wysokie progi w każdych drzwiach, a dziecko chce dreptać w chodziku po całym domu.Próg jest w chodziku przezkodą nie do pokonania.
Zresztą Julka szybko zaczeła raczkować i chodzik przydał się może na miesiąc.
Jeśli zdecydujecie się na kupno to bardzo ważna w chodziku jest regulacja wysokości.Dziecko nie może odbijać się w nim tylko ma dreptać na samych stopach.
 
Witam,
jesli chodzi o chodzik to caly czas uwazam za niezdrowy :) a raczej moze tak nie uwazam, bo az tak dobrze sie na tym nie znam, ale bazuje na opiniach osob, ktore sie na tym znaja, i z tego co wiem ich ocena chodzika na rozwoj dziecka nie ulegla zmianie. Wg mnie wiec nalezy sobie ten zakup darowac dla dobra dziecka. Chociaz wiadomo ze kilka chwil w chodziku od razu dziecku nie zaszkodzi, ale to tez pewnie rodzica wiele nie urzadzi.

Co sie tyczy butow... To w kilku artykulach czytalam ze w domu dziecko jak najwiecej powinno przebywac zupelnie na bosaka, a jak jest chlodno - w skarpetkach z absem. Jesli wszystko jest dobrze z nozkami i lekarz nie zaleci inaczej to nie nalezy w domu uzywac bucikow. Zakupu butow nie planujemy w najblizszych tygodniach, ale pewnie zdecyduje sie na Bartka.

A czy ktoras z Was ma wozek chicco ct 0.4? O taki - http://calineczka.pl/sklep/product_info.php?products_id=4868 Jesli cos wiecie na jego temat prosze o info. Bo oprocz wagi wszyscy go wychwalaja, i az mi sie wierzyc nie chce ze moze byc wozek prawie idealny :) Ale powaznie mysle o jego zakupie dla Kubusia. Kubusiowi tez bardzo sie podoba :) Juz robilismy ktorys raz przymiarke i jak w innych zaczynal po chwili marudzic, tak w tym siedzial bardzo dlugo.

Pozdrawiam,
Agnieszka
 
no mnie kusi chodzik, wiecie o co chodzi, tym bardziej, ze teraz mam przedsmak tego co bedzie sie dzialo niebawem - Stas nie chce juz siedziec ani pelzac na brzuszku, pominal sobie w pieknym stylu raczkowanie i chce wszedzie stawac, jak tylko znajdzie oparcie w zasiegu raczek od razu na koloanka i potem na stopki, trzeba non-stop przy nim byc w razie wywrotek.

co do butow to slyszalam w Mamo juz jestem, ze im pozniej tym lepiej, Ziemzia ma racje, najlepiej dla stopki jak nie jest niczym skrepowana.
 
Agnesa ten chicco z wyglądu jest naprawdę bardzo fajny (też go kiedyś oglądałam). ale nie wiem jak się sprawuje w praktyce, bo nikt z moich znajomych go nie ma
 
Jeśli codzi o buty...Z ostatniego  "Mamo już jestem" pamiętam że dzieci powinny chodzić jak najwięcej boso po różnym podłożu.Jeśli już buty, to na jak najmiększej podeszwie.Nie pamiętam co mówili o cholewce :p.

Agnesa ja mam ten wózek.Jak dla mnie żadnych wad.Lekko się prowadzi ,5 punktowe pasy ,lekki, świetnie się składa ,mieści się do mojego naprawdę małego bagażnika.Jak dla mnie same zalety.
Dla niektórych wadą jest brak przedniego pałąka,ale ja osobiście w ogóle go nie potrzebuję.
 
reklama
i jeszcze coś mi się przypomniało - w TVN STYLE był program właśnie o pierwszych bucikach i ważne wydało mi się to, żeby podszwa nie zginała się pośrodku, tylko lekko z przodu (mniej więcej na 2/3 długości podeszwy).

Bartyś w tym tygodniu chyba będzie powtórka tego odcinka, więc sobie obejrzyj "mamo już jestem"
 
Do góry