reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy styczniówek 2009

Klaudia - poza tym gdy rękawek troche przy długi to i w łapki cieplej ;-)

Takiego maila dziś dostałam - może komuś sie przyda :

Szanowni Państwo, miło nam poinformować, że sklep internetowy Befado przystąpił do ogólnopolskiej akcji Dzień Darmowej Dostawy. W dniu 01.12.2010 (środa) wszystkie zakupy dokonane i opłacone przelewem zostaną dostarczone bezpłatnie przesyłką pocztową na koszt naszej firmy.
 
reklama
Wczoraj dziewczyny poszły na chwilkę na sanki, Blance wyciągnęłam kombinezon na 86 z tamtego roku, jakieś 2 miesiące temu było ok, a wczoraj doznaliśmy szoku jak nam dziecko urosło-za mały, w kroku ciągnie, opina się za bardzo.
Mąż rano poleciał do piwnicy po drugi kombinezon tylko że 2-częściowy na 92 i jest ok. Kurtka trochę duża ale spodnie super, do kurtki dorośnie a teraz będę jej ubierać tą w której teraz chodzi.
 
Ja też jestem w szoku jak Ola ostatnio urosła.. Nie tak dawno bluzki z H&M na 86 były sporo za duże - rękawy się podwijało i w ogóle a ostatnio jej zakładam a tu idealna!! Nie mam pojęcia kiedy tak urosła :)
A ja nie mam pomysłu w sprawie rękawiczek, chyba muszę coś doszyć do rękawów kurtki tak żeby wkładając rękaw miała dłonie zakryte - bo masakra, co to dziecko wyprawia :/ Kupiłam jej też palczaste rękawiczki - takie większe, mniejszych nie znalazłam no i też nie pasują :( A przecież nie będzie mi z gołymi rękami paradowała po śniegu w mróz :/
 
Ola dostała rok temu kombinezon na 92 i jest w sam raz, nawet portki mogły by być dłuższe, bo na sankach sie podciągają i buty sporo odkryte. Zastanawiam sie nad jeszcze jednym na zmiane ale to po Nowym Roku
Mamjakty- widziałam dziś przypadkiem na allegro rękawiczki H&M takie przedłużone , chyba aż do łokcia....takich Twoja Ola też by pewnie nie zaakceptowała.
Znalazłam je *H&M* DŁUGIE RĘKAWICZKI_ŚNIEG_ róż _ 86 (1344715312) - Aukcje internetowe Allegro nie są aż tak długie, tylko drogie niestety.
 
Ostatnia edycja:
Kupinosia, my też polecamy mebelki Mammut, tylko stolik właśnie też. Bardzo dobrze się siedzi:-)
Mamjakty my mamy rękawiczki z C&A takie do łokcia prawie, wkładam Basi pod kombinezon i jest ok.
My za to chcemy kupić łóżko dla Basi i myślimy o takim rosnącym razem z dzieckiem z Ikei IKEA | Dzieci | Łóżka dla dzieci | LEKSVIK | Rama łóżka, reg. dług./podst.szczeb, na początek ma długości 138 cm i rozkłada się aż do 2 metrów. Troche drogie jest, ale myślę, że długo będzie 138 cm, potem 170 cm więc nie będzie tak zagracało pokoju jakbyśmy od razu kupili takie 2 metrowe. Dla 2 dziecka też potem takie kupimy bo jakoś nie mamy przekonania do piętrowego. Boimy się, że Basia spadnie, że dziecko w nocy będzie chciało siku i zapomni że jest na górze, a co jak będzie chore itp, takie mamy obawy, więc chcemy dwa oddzielne.
Ktoś ma może takie łóżko rosnące z wiekiem???;-)
 
Mamjakty, te rękawiczki z C&A są dłuższe od tych co Kupinosia znalazła z H&M, i jeszcze podgumowane tu gdzie palce, naprawde bardzo fajne i na rzepy w nadgarstku, dobrze się trzymają. Cena 29 zł w sklepie.
 
Ola jak tylko słyszy o rękawiczkach to ucieka i stanowczo woła NIE! :( Więc sądzę, że obojętnie jakie by to były te rękawiczki to i tak by ich chętnie nie założyła :( Mamy dwie pary z H&M, takie:
*H&M* __RĘKAWICZKI __ HAFT __ brąz __ 86 (1337142671) - Aukcje internetowe Allegro
*H&M* RĘKAWICZKI 86(12-18m-cy) NOWOŚĆ (1334490965) - Aukcje internetowe Allegro
te drugie są dłuższe, bardziej rozciągliwe, nie krępują ruchów a i tak nie pasują :(
No i ostatnio kupiłam takie palczaste, zwykłe.

Co do łóżka, to moja kuzynka dla synków ma właśnie te rosnące z Ikea i jest z nich bardzo zadowolona :) Trzylatek jest na tym najkrótszym, a pięciolatek ma już przedłużone. Chłopaki mają jeden nie za duży pokoik i łóżeczka bez problemu się mieszczą ;)
 
Dziewczyny,
chcę kupić Basi rowerek na urodziny. Myślę o takim trójkołowcu, tylko tam są pedały przy przednim kole i boję sie czy dostanie nóżkami. Jakie Wy macie rowerki??? I czy zdają egzamin, mam na mysli czy dzieciaczki same pedałują czy je tylko pchacie?? Bo zastanawiam się też nad takim biegowym bez pedałów ale sama nie wiem co robić:-) Co polecacie dla naszych dwulatków?;-)
 
Magdalen - ja bym poczekała z zakupem rowerka do wiosny/lata - jak pogoda pozwoli na to, żeby z niego korzystać ;) Wtedy łatwiej Ci będzie ocenić czy Basia da rade na trójkołowcu sama pedałować czy jeszcze nie bardzo.
My zeszłej wiosny kupiliśmy trójkołowy z "pchaczem", z barierką, którą można zdemontować - Ola w nim tylko siedziała, nóżki trzymała na podpórkach - nie dostawała do pedałów. Teraz rowerek schowany, więc nie wiem jak na tą wiosnę będzie sobie radzić z nim - myślę, że barierkę zdemontujemy, ale pewnie pchacz jeszcze zostanie ;)
 
reklama
Rowerek trójkołowy z pedałami na przednim kole jakiś czas temu 'mierzyliśmy' M. w sklepie, i raz- nie mogła sięgnąc do pedałów, dwa- nie mogła załapac o co chodzi z pedałowaniem. Później poczytałam opinie i okazuje się, że pedały lepiej żeby od razu były tak jak w 'dorosłych' rowerach, a nie na przodzie, bo to nienaturalna pozycja, niezdrowa itd.
Za jakiś czas (może już na to lato?) chciałabym kupic M. rowerek biegowy- podobno sprawdza się dużo lepiej:tak:.
 
Do góry