reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy i wyprawka dla Maleństw listopadowych Mam

Kasz tak sie czasem dzieje trzeba dziecko układać na boczku na brzuszku zmieniać pozycje żeby główka nie była ciagle w jednej pozycji to tez jest przypadłość wcześniaków i bliźniąt ale nie ma regoly głowa rośnie na początku jest dość miękka i moze sie pokrzywic
 
reklama
Ja nie wiem czy to zalezne od poduszki moj dlugo spal bez a jak juz dostal to takiego flapa a glowe ma sliczna zero krzywizny wiec moze to nie od tego z Zuzia zrobie to samo na poczatek klin pod materac bo jeszcze mam a podusia jak ukonczy pol roku ale tez ten flap
 
Claudia to nie jest tak ze trzeba mieć jakaś specjalna poduszkę niektóre dzieci maja takie predyspozycje i tyle u nas trafiło na bliźniaki reszta ma głowy ok ale to Rez był problem napięcia mięśniowego bo jednak w brzuchu było ich dwóch i sie zaciskali nawzajem
 
Ja bez poduszki. Nie są zalecane i główka syna ładna. I jakoś tak intuicyjnie spał w różnych pozycjach. Jeżeli jest już jakis problem z glowka to pewnie po konsultacji bym coś nabyła.
Termometr na podczerwien. mozna dostac od kilku osob w prezencie :)
 
I to od leżenia na plasko?? To ja już sama nie wiem co kupić :/ zewsząd się słyszy ze dziecko w ogóle na poduszce nie ma leżeć, ostatnio usłyszałam o klinie w razie ulewania. ehh pogadam z mężem. Ostatnio mam głowę tak pełną tych nowinek wszystkich, że w sumie drugą noc mam nieprzespaną, bo jakiś taki lekki ten sen mam. I drugi dzień zdychania w pracy.

A wracając jeszcze na moment do termometrów, to ostatnio byłam w szoku, bo na Apteka internetowa: Dermokosmetyki, suplementy diety, artykuły higieniczne, leki bez recepty | AptekaGemini.pl jest w sprzedaży termometr rtęciowy! Mam w domu zwykły elektryczny, ale chyba kupimy ten czołowy elektryczny i plus rtęciówkę ;)
 
Poduszkę wprowadziłam po pierwszym roku. Na samym początku pod materac podkładałam gruby koc bo bałam się zakrztuszenia przy ewentualnym ulewaniu. Syn po porodzie miał niesymetryczną główkę i mimo braku poduszki główka wróciła do normalnego kształtu. Ale fakt, trzeba starać się kłaść dziecko w różnych pozycjach.

Ja mam wrażenie, że żadne termometry nie mierzą tak dokładnie jak rtęciowe.
 
reklama
Do góry