reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Zakupy dla zaszych grudniowych maluszków oraz mamusiek :)

AgKrK no właśnie ja do kołyski wypełnienia mam, a poszewki też ogląałam na allegro i mi się nie podobały. A cały komplet muszę do łóżeczka jeszcze kupić :) do łóżeczka już i na allegro jest większy wybór
Szyszunia to zadałaś mi "ćwieka" tym monitorem oddechu. My wcześniej nie mieliśmy w planach kupować, gdzieś czytałam, ze często dają fałszywe alarmy itp itd, ale teraz jak tak piszecie to już sama nie wiem... Zgłupiałam... ;/
 
reklama
majka ja mam ciuszki w większości w rozmarze 62, ale zastanawiam się czy nie dokupić jeszcze trochę 56, bo 56 mam dosłownie 2 pajace i 2 bodziaki...
 
Szyszunia podbijam temat monitoru. Tez nad tym się zastanawiam, tylko właśnie on potrafi niezłego strachu napędzić bo maluszek ma przecież bezdechy, niewyrównany jeszcze oddech i też słyszałam, że zdarzają mu się fałszywe alarmy. Chyba się nie zdecyduję, bo nie chce zwariować. Po prostu wolę czuwać nad dzieciaczkiem.:-)
 
Czytałam kiedyś że śmierc łóżeczkowa najczęściej jest spowodowana współnym spaniem z dziecmi. Przypadkowe nakrycie dziecka ciałem lub główki kołdrą. Dzieci nie powinny również spac na poduszce, bo gdy się przekręcą to mogą się udusic.
Bezdech najczęściej występuje u dzieci urodzonych przed czasem czyli wcześniaków, wtedy warto zainwestowac w monitor oodechu. Uwierzcie mi że Wasz sen przez pierwsze kilka miesięcy od urodzenia dziecka będzie bardzo czujnym snem. Usłyszycie wszelkie szmery i przekręcanie sie dziecka, wszystkie dziwne dźwięki będą Was stawiac na nogi.
A czy warto miec taki monitor - no cóż co człowiek to opinia. Mój sąsiad jest lekarzem kardiologiem i gdy urodził mu sie syn nie zamierzał nabywac tego sprzętu ale jak dziecko miało z miesiąc sam zamówił. Jego syn ma teraz 1,5 roku i nigdy ten monitor go nie zaalarmował.
 
Tiluchna- wszystko zrozumiane:-) U nas nie ma oznaczeń na kg tylko rozmiary.

Dzięki za podpowiedź- macie rację, nie będę kupować zbyt wiele ciuszków 56

Pieknaszyszunia jaki materac kupiliście? z czego jest zrobiony?
 
Mi pani w sklepie odradziła materac z gryką.. Poleciła pianka-kokos.
Miałam już nic w tym miesiącu nie kupować z wyprawki haha taak dać kobiecie kasę:-D już zakupiłam pajac ocieplany+czapeczka gratis i komplet a tam pajac, body, kaftanik, skarpetki, śliniak,czapeczka za 35 zł:-)
 
my mieliśmy dla Franka kokos-pianka-gryka no i chyba się sprawdził zostaje dla drugiego malucha (muszę się w końcu na jakieś imię zdecydować), ale zanim go kupiłam to czytałam dużo opinii utknęła mi szczególnie jedna, ktoś napisał, że dziecko ciągle się przesikiwało i materac zakwitł - co za bzdura:-D. Generalnie ponoś najlepsze są lateksowe albo z pianki wysokoelastycznej ale jak dla mnie to już za drogie.
 
Ag-Krk ... Pani w sklepie w sumie mądrze mówi ... ta gryczana strona materaca rzeczywiście może być super dla stópek, ale do spania nie wydaje się wygodna ... my mamy kokos-pianka-gryka a dziewczynki i tak cały czas spały na kokosowej stronie :tak:


monitora oddechu nie miałam i nie planuję kupować ... nie dajmy się zwariować ;-)

a jak u Was zakupy wózkowe ???
u nas stanęło chyba na Jedo Fyn - zdecydowanie najlepiej spełnia nasze wymagania ... w ostatecznej rozgrywce brał jeszcze udział X lander XA, ale ma gorszą amortyzację, mniejszą gondolę i spacerówkę bez możliwości ustawienia przodem lub tyłem do kierunku jazdy ...

ciuszków już trochę udało się zgromadzić ... jeszcze tylko jakieś pajacyki na 56 i będzie OK ... ja chcę mieć trochę małych ubranek, bo nie lubię jak na dzieciaczku wiszą ciuchy ...
dziewczynki nie urodziły się małe (3600-3700), przybierały baaaardzo szybko, a 56 i tak nosiły około miesiąca
 
Jol też brałam pod uwagę Jedo Fyn, ale chyba ostatecznie pozostaniemy przy x- landerze move. Opinii na internecie nie ma za rewelacyjnych, ale kogo się nie zapytam kto posiada ten wózek to nie narzeka. Swoją drogą nie ma chyba wózka w 100% spełniającego wymagania;-). Myślicie, że jak kupie wózek w październiku to nie za wcześnie?? Tzn chodzi o gwarancje? Ale z drugiej strony przy mojej rwie w listopadzie to ciężko mi po sklepach chodzić będzie..
 
reklama
A dziś słyszalam w radiu że w Lidlu poszewki na kołdry są, ale z tego co patrzyłam na stronei to tylko wymiary dla dorosłych.. 140X200, 160X200 i 220x200. Ale moze sie komuś przyda :)
 
Do góry