reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy dla naszych maluszków -ubranka, wyprawki itd

Ja co prawda jeszcze nic nie kupuje dla maluszka, bo tak naprawdę nie wiem kogo noszę a nie chce w ciemno kupować i sporo rzeczy mam po córeczkach więc nie muszę się spieszyć, ale bardzo przyjemnie czyta się o szale zakupowym :) Wszystkie rzeczy dla maluszków są cudne :)

Co do pieluch to w cenach zorientowana zupełnie nie jestem. Pojemnika na pieluszki też nie mam, za to posiadam wiadro w którym przetrzymuje pieluszki czekające na pranie. Zamierzam stosować wielorazowe pieluszki tak jak przy młodszej córce.
 
reklama
cześć dziewczyny, dzięki za informacje pieluszkowe ;) wiecie co, macie rację, ja chyba właśnie tak zrobię, że kupię jakieś tańsze jednorazówki na początek, a na wyjścia do lekarza, czy na wyjścia gdzieś dalej ewentualnie firmowe pampersy..no i tak zrobię,bo chyba z tą tetrą sobie nie poradzę, chyba, że faktycznie jakaś sytuacja nastąpi taka, że dziecko będzie uczulone..A ogółem tetrę to może spróbuję przy drugim bobasku jak już będę wprawiona w opiekę nad maleństwem ;)
a co adapterów pozwólcie, że się wypowiem, hmmm kurcze, używacie już?? ja narazie normalnie zapinam pasy i nie stanowi dla mnie to problemu, oczywiście nie wiem jak będzie później, ale chyba narazie wydaje mi się to zbędnym gadżetem...
 
La Mari, moze dlatego u nas bylo odwrotnie z koszem na pieluszki, bo u nas kosz nie stal tam gdzie maluch lazil :) dlatego sie do niego nie dobieral :)


sasanka1, nasze maluszki urodza sie w listopadzie, to moze zimno byc w mieszkaniu od otwierania balkonu co chwile.


esmeralda, adapter do pasow nie jest po to, ze w razie wypadku jak polecisz do przodu i cie pas przytrzyma, to zeby ci brzuszka nie zgniotl - a co za tym idzie dzidzie i to w sumie moze sie stac nawet jak brzuszek jeszcze maly jest, wiec mi sie wydaje ze wazna sprawa, a nie gadzet, ale ja w ogole, jestem przewrazliwiona jesli chodzi o bezpieczenstwo i zawsze zapinam pasy i pilnuje, zeby kazdy kto ze mna jedzie mial zapiete.
 
cześć dziewczyny, dzięki za informacje pieluszkowe ;) wiecie co, macie rację, ja chyba właśnie tak zrobię, że kupię jakieś tańsze jednorazówki na początek, a na wyjścia do lekarza, czy na wyjścia gdzieś dalej ewentualnie firmowe pampersy..no i tak zrobię,bo chyba z tą tetrą sobie nie poradzę, chyba, że faktycznie jakaś sytuacja nastąpi taka, że dziecko będzie uczulone..A ogółem tetrę to może spróbuję przy drugim bobasku jak już będę wprawiona w opiekę nad maleństwem ;)
a co adapterów pozwólcie, że się wypowiem, hmmm kurcze, używacie już?? ja narazie normalnie zapinam pasy i nie stanowi dla mnie to problemu, oczywiście nie wiem jak będzie później, ale chyba narazie wydaje mi się to zbędnym gadżetem...

hejka, z tymi adapterami to nie chodzi o to czy wygonie zapinac pasy czy nie. Problem polega na tym, że przy ewentualnym wypadku pas napina się i mocno naciska na brzuch-płód i możliwe jest uszkodzenie. Ja osobiscie nie jestem zwolenniczka zapinania pasów w ciąży. Bardzo chętnie kupiłabym ten adapter ale ta kasa.

Kupiłam dzisiaj kołderke i pościel. Chciałam je zostawic dla malenstwa ale musze oddac kołderke pod ktora spi Lenka bo miałam pozyczoną od bratowej a ona rodzi w sierpniu. Wyszło więc na to ze musze kupic jeszcze jeden komplet:-( w sumie nie ma tego zlego bo kołderka na prawde jest rewelacyjna i moge polecic:) feretti wypełnienie bakteriost.-ingeo (2365003515) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. to ten komplet ale ja kupilam w sklepie, mamy tu jeden taki dosc fajny sklep gdzie ceny sa takie jak na allegro:)
 
Elzu - dla samego przewietrzenia pokoju to otwarcie balkonu na kilka sekund nikomu nie zaszkodzi ja jestem za troche zimniejszym chowem dziecka wiec mi to nie przeszkadza moja julka przezyla i zime i bylo ok - zero chorob ale kazdy zrobi jak uwaza ja tylko napisalam jak ja robilam z pieluszkami i bede robic kosz mialam przy samych drzwiach
 
magda, elzu kurcze no to faktycznie wtedy, ja nieraz to nie jestem chyba świadoma tego, kurcze, a ja normalnie jeżdżę, normalnie pasy zapinam, a faktycznie to sporo jeżdżę, może czas się zaopatrzyć..muszę zerknąć co i jak z tymi adapterami
 
adaptery do pasów to koszt ok 300 zł nie wiem czy warto ja jeżdże z pasami normalnie i nie zamierzam kupować adapterów .
 
reklama
Jeśli o mnie chodzi to myślę, że ten adapter to zbędna rzecz. Pasy należy zapinać koniecznie ponieważ jest małe prawdopodobieństwo, że przy zderzeniu coś stanie się dziecku gdyż ono ma mnóstwo wód, które je chronią. Gorzej będzie gdy nie zapniemy pasów i przy zderzeniu uderzymy np w kierownice lub deskę. Więc myślę, że te adaptery to naciąganie.
 
Do góry