reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy dla nas i naszych Maluszków

Jeśli chodzi o ubarania na wyjście ze szpitala to spokojnie możemy wyjść w ciążowych. Az tak zgrabne odrazu nie bedziemy :p No bedzie nam wygodniej, nic nie bedzie uciskać.

Warto tez dopytać w poszczególnych szpitalach co musimy mieć swojego. U mnie ubranka są szpitalne, dopiero na wyjście swoje, pampersy tez szpital daje.

Termometr do wody- dla mnie zbędny!
I wiele rzeczy jeszcze okaże sie zbędna! Wszytko zależy od dzidzi!
 
reklama
Dla dzidzi ....

ta lista "dla dzidzi" powinna się nazywać "wszystko co jest możliwe do kupienia jest na tej liscie" ;-)
podgrzewacze do chusteczek? niania elektroniczna? kontroler oddechu? to są drogie rzeczy które nie koniecznie będą potrzebne...


moja rada:

- listę utwórzcie sobie każda z osobna
- pamiętajcie że nie mamy stanu wojennego i wszystkiego na kartki (wiele rzeczy okaże się w praniu czy są potrzebne i wtedy kupcie)
- potrzebne jest dużo body, koszulek, kaftaników
- body te najmniejsze najlepsze są tzw. kopertowe (najwygodniejsze dla początkującej mamy)
- często nawet w szpitalu jest sklep niemowlęcy i nawet gdy w ciągu tych 3 dni po porodzie coś wam się przypomni to nawet tam można się wybrać (ale to już ostateczność) :)
- tantum rosa (faktycznie warto mieć w szpitalu)
- już teraz zwracajcie uwagę jakiego płynu do higieny int używacie by zaraz po porodzie mieć ten sam (nie warto ryzykować alergii lub innych nieprzyjemności)
- co do pampersów to u nas w szpitalu trzeba mieć swoje
- ze smoczkami dla noworodka każą uważać bo może dziecko odtrącić pierś i rozleniwić się na butelkę
- warto dlatego mieć takie małe kieliszeczki do dokarmiania (często zaraz po porodzie nie ma się jeszcze pokarmu i trzeba kieliszeczkiem dokarmić)
- kupując ciuszki dla noworodka/niemowlaka sprawdzajcie czy są wygodne i praktyczne (nieważne że słodkie skoro ma np. uwierające guziczki na pleckach...)

to tyle :)
jak coś mi się przypomni to się odezwę...
 
Hej Dziewczyny, mam praktyczne pytanka dotyczące ubranek dla dziecka. Wybrałam się dziś na pierwsze zakupy. Oczywiście miałam wielki dylemat (bo to moje pierwsze dzieciątko) na temat rozmiarów i rodzaju ciuszków no ale w końcu udało mi się coś wybrać. Oto moje pytania:

1. W jakim rozmiarze kupować pierwsze ciuszki? 50, 56 czy 62? A może każde po trochu?
2. Czy ciężko zakłada się body przez główkę? Czy lepiej wybrać modele typu kaftanik (zapinane z boku)?
3. Czy kupowałyście ciuszki np. na allegro? Ale mam tu na myśli nowe, ze sklepów internetowych. Widnieje na nich napis 100% bawełny, natomiast cena jest często o wiele niższa niż np. H&M lub C&A no i łatwiej coś wyszukać niż kilka godzin łażenia po centrum handlowym. Jak uważacie?

Może te pytania już były ale jak coś to proszę o wyrozumiałość i odpisanie ktokolwiek ma chęć mi pomóc w tej sprawie :happy2:
 
Hej Dziewczyny, mam praktyczne pytanka dotyczące ubranek dla dziecka. Wybrałam się dziś na pierwsze zakupy. Oczywiście miałam wielki dylemat (bo to moje pierwsze dzieciątko) na temat rozmiarów i rodzaju ciuszków no ale w końcu udało mi się coś wybrać. Oto moje pytania:

1. W jakim rozmiarze kupować pierwsze ciuszki? 50, 56 czy 62? A może każde po trochu?
2. Czy ciężko zakłada się body przez główkę? Czy lepiej wybrać modele typu kaftanik (zapinane z boku)?
3. Czy kupowałyście ciuszki np. na allegro? Ale mam tu na myśli nowe, ze sklepów internetowych. Widnieje na nich napis 100% bawełny, natomiast cena jest często o wiele niższa niż np. H&M lub C&A no i łatwiej coś wyszukać niż kilka godzin łażenia po centrum handlowym. Jak uważacie?

Może te pytania już były ale jak coś to proszę o wyrozumiałość i odpisanie ktokolwiek ma chęć mi pomóc w tej sprawie :happy2:

Wiesz, ja miałam ubranka na 56 i się przydały, może nie na długo, więc tego zbyt wiele nie kupuj, lepiej chyba już w 62 się zaopatrzyć, natomiast 50 to raczej odradzam... miałam kilka sztuk body to ubrałam tylko raz albo i nie...

Ja nie miałam problemu z zakładaniem body przez główkę... kaftaników nie miałam i nie polecam... plecki często wychodzą. Jeśli się boisz to kup sobie body kopertowe, są w H&M i są fajne. Na allegro tych najmniejszych nie kupowałam, lepiej chyba samemu dotknąć i ocenić.
 
Hej Dziewczyny, mam praktyczne pytanka dotyczące ubranek dla dziecka. Wybrałam się dziś na pierwsze zakupy. Oczywiście miałam wielki dylemat (bo to moje pierwsze dzieciątko) na temat rozmiarów i rodzaju ciuszków no ale w końcu udało mi się coś wybrać. Oto moje pytania:

1. W jakim rozmiarze kupować pierwsze ciuszki? 50, 56 czy 62? A może każde po trochu?
2. Czy ciężko zakłada się body przez główkę? Czy lepiej wybrać modele typu kaftanik (zapinane z boku)?
3. Czy kupowałyście ciuszki np. na allegro? Ale mam tu na myśli nowe, ze sklepów internetowych. Widnieje na nich napis 100% bawełny, natomiast cena jest często o wiele niższa niż np. H&M lub C&A no i łatwiej coś wyszukać niż kilka godzin łażenia po centrum handlowym. Jak uważacie?

Może te pytania już były ale jak coś to proszę o wyrozumiałość i odpisanie ktokolwiek ma chęć mi pomóc w tej sprawie :happy2:


1. ja kupuje 56, 62 i nawet 68 jak fajne
50 nie mialam i chyba nie ma sensu, niektorzy odradzaja tez 56 a jak juz do 2-3 szt ale ja mialam i teraz tez mam wiecej :)
2. ja tez nie mialam problemu z zakladaniem przez glowke :)
3. na allegro kupuje ubranka ale uzywane, Nexta, Gapa - nowe sa drogie a uzywane w super stanie i taniutkie :) nowe kupuje stacjonarnie
 
Hej Dziewczyny, mam praktyczne pytanka dotyczące ubranek dla dziecka. Wybrałam się dziś na pierwsze zakupy. Oczywiście miałam wielki dylemat (bo to moje pierwsze dzieciątko) na temat rozmiarów i rodzaju ciuszków no ale w końcu udało mi się coś wybrać. Oto moje pytania:

1. W jakim rozmiarze kupować pierwsze ciuszki? 50, 56 czy 62? A może każde po trochu?
2. Czy ciężko zakłada się body przez główkę? Czy lepiej wybrać modele typu kaftanik (zapinane z boku)?
3. Czy kupowałyście ciuszki np. na allegro? Ale mam tu na myśli nowe, ze sklepów internetowych. Widnieje na nich napis 100% bawełny, natomiast cena jest często o wiele niższa niż np. H&M lub C&A no i łatwiej coś wyszukać niż kilka godzin łażenia po centrum handlowym. Jak uważacie?

Może te pytania już były ale jak coś to proszę o wyrozumiałość i odpisanie ktokolwiek ma chęć mi pomóc w tej sprawie :happy2:

zamiast kaftaników polecam body kopertowe (kaftaniki często podwijają się pod śpioszkami i dziecko ma gołe plecki)
rozmiar 56 polecam ale nie za dużo, 50 odradzam
pamiętaj że kupując ubranka w H&M odejmij sobie jeden rozmiar (tzn, jak kupujesz body rozmiar 56 to jest to standarodowe 62)
jeżeli kupujesz te na allegro, te taniutkie, często z polskimi zabawnymi tekstami lub bez) to jest to faktycznie czysta bawełna, często produkowana w łódzkich zakładach , dobra gatunkowo. więc też ok. :)
 
1. Miałam jedno body 56, reszta 62 ;-) na 56 dobrze mieć kilka (dosłownie kilka) sztuk ;-) reszta to 62 ;-)
2. nie miałam problemu :-) dekolt jest specjalnie duży, by wielka głowa weszła ;-)
3. nie kupowałam na allegro, raczej chodziłam po sklepach ;-) tylko, że 7 lat temu to allegro nie śmigało tak jak teraz ;-) no i zawsze można naciąć się na coś, co nam nie pasi - mimo fajnych zdjęć ;-)
 
Szuszunia masz racje z tą lista, jak mi ją listopadówka podała to nie wiedziałam na co patrzeć tyle tego naprodukowały i faktycznie to wszystko jest do wyboru indywidualnego, ale ja np nie miałam pojęcia że warto miec Tantum Rosa przy sobie dlatego wrzuciłam liste, zapewne w marcu same będziemy własną tworzyć :-)

Patrzę na te body kopertowe i musze przejżeć swoje ciuszki bo chyba mam ze 2 szt takich za to 15 szt kaftaników i własnie one mi się wydają takie niewygodne- wogóle jak patzre na dziecko które ma na pleckach zrolowane bodziaczki lub podwinięty kaftanik to mi niewygodnie, a co dopiero takiemu maleństwu :baffled:
 
reklama
Do góry