reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy dla nas i naszych Maluszków

od kiedy jestem w ciązy staram się często przeglągać ogłoszenia z tablica.pl :-) A może akurat się coś fajnego trafi :-)
Już nawet miałam upatrzony fotelik ale niestety ktoś mnie ubiegł:wściekła/y:
 
reklama
odebralam wlasnie swoje okrycie kapielowe ktore zamowilam - i zdebialam :nerd:

material jak kocyk - mieciutko to fakt ale.. czy to recznik?

na metce jest wyraznie ze "okrycie kapielowe z mikrofibry"

weszlam na strone na allegro i w tytule jest okrycie kapielowe - recznik - i tym sie sugerowalam
a teraz patrze a e jednym zdaniu jest ze "kocyk"

zadalam juz pytanie sprzedajacemu co to w koncu jest

jesli okaze sie ze kocyk to bede zla - nie odesle bo przesylka wyniesie mnie tyle co polowa tego okrycia, ale jesli to kocyk to kiedy i jak to stosowac, z takim kapturkiem........jak wytrze dziecko to przeciez nie bede go okrywac kocykiem tylko od razu ubiore........

no zobaczcie same aukcje BOBAS Okrycie kąpielowe KAPTUREK RĘCZNIK wzory (3688721325) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
 
odebralam wlasnie swoje okrycie kapielowe ktore zamowilam - i zdebialam :nerd:

material jak kocyk - mieciutko to fakt ale.. czy to recznik?

na metce jest wyraznie ze "okrycie kapielowe z mikrofibry"

weszlam na strone na allegro i w tytule jest okrycie kapielowe - recznik - i tym sie sugerowalam
a teraz patrze a e jednym zdaniu jest ze "kocyk"

zadalam juz pytanie sprzedajacemu co to w koncu jest

jesli okaze sie ze kocyk to bede zla - nie odesle bo przesylka wyniesie mnie tyle co polowa tego okrycia, ale jesli to kocyk to kiedy i jak to stosowac, z takim kapturkiem........jak wytrze dziecko to przeciez nie bede go okrywac kocykiem tylko od razu ubiore........

no zobaczcie same aukcje BOBAS Okrycie kąpielowe KAPTUREK RĘCZNIK wzory (3688721325) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Ja też kupiłam małej wcześniej małej jeden ręcznik z takiego materiału i niestety nie zdał egzaminu bo wogóle nie wchłaniał wody. I leży taki nieużywany niestety :-(
 
i pani mi odpisala:

Dzien dobry
jest to okrycie kapielowe
ktore aby dobrze chłoneło wodę należy w pierwszej kolejnosci wyprac :)
jest to produkt sprawdzony :)
sama stosuje to okrycie dla mojego bobaska


to ze sie pierze reczniki przed pierwszym uzyciem to wiem - inaczej nie wchlona wody
no nic, zobaczymy - i tak go wypiore a oprocz tego kupie drugi frotowy :)
 
Ptysia ja miałam takie okrycie kąpielowe dla córeczki i super się sprawdziło. Też z firmy bobas, tylko inny wzór. Upierz i powinno być OK. Chyba, że zaczęli produkować z innej mikrofibry. Mam też z frotty, ale córka lepiej lubi te z microfibry.
 
Ptysia bardzo ładne to okrycie:-) Od tego sprzedawcy chciałam kupić poduszkę rogala bo tania jest bardzo, ale jeszcze nad tym myslę. Faktycznie mikrofibry są różne, niektóre chłoną wodę po wypraniu, a niektóre nie. Ja mam dla siebie ręcznik z mikro i mimo kilkukrotnego prania nadal nie chce wchłaniać wody :baffled:
 
Trochę się dzisiaj nagadałam o zakupach, z koleżanką mająca małe dziecko. Kazała mi zbierać jak najwięcej body, kaftaników, koszulek i to obojętnie jakie wzory i kolory bo czesto swojej małej zakładała coś na 10-15 min, bo czym coś się ulewało i następne.... ; ) Mówiła ze miała tego mnóstwo a i tak bez przerwy prała...
 
Dziewczyny jeśli traficie na fajnego sprzedawcę z akcesoriami do szpitala np. koszule do karmienia, podkłady poporodowe, majtki jednorazowe itp. to proszę dajcie znać ;-)
 
Dziewczyny jeśli traficie na fajnego sprzedawcę z akcesoriami do szpitala np. koszule do karmienia, podkłady poporodowe, majtki jednorazowe itp. to proszę dajcie znać ;-)

z tymi koszulami to uważajcie.... na allegro jest pełno sprzedawców oferujących takie tanie (poniżej 20zl) koszule niby bawełniane. dawniej pisali 100% bawelna, teraz może tego już nie ma w opisach. takie szare z kolorowymi nadrukami i lamówkami.
one sa sztuczne i niepraktyczne. po pierwszym praniu już czuc ze to poliester, mechaci się i skora się poci. warto doplacic i kupic bawelniana. np. w tesco teraz sa koszule w dwupaku przecenione na 24zl zapinane na guziczki z czystej bawełny - nie jako "do karmienia" tylko zwykłe ale sprawdzają się rewelacyjnie.
 
reklama
Ja nie potrafie spać w koszuli nocnej, po 15 minutach wiercenia się całą koszule mam pod szyją :baffled:
Przedmioty użytkownika misietulisie - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. ten sprzedawca ma majciochy i podkłady, oraz pieluchy tetrowe w atrakcyjnej cenie, ale ja chyba będę kupowała w aptece internetowej podkłady bo troszkę są tańsze.
Koleżanka z listopadówek 2013 wczoraj podała mi niezbędnik, który stworzyły razem z koleżankami na ich forum. Chciałam go wrzucić w wątek na który kiedyś się natknęłam ale chyba go już nie ma, więc wrzucam tu:-D

WYPRAWKA

Dla nas
dowód osobisty, karta czipowa karta ciąży, aktualne badania legitymacja ubezpieczeniowa, druk RMUA lub ostatni odcinek wpłaty na składkę ubezpieczenia zdrowotnego grupa krwi saszetki Tantum Rosa 3szt Ręczniki lepiej w ciemnym kolorze 3szt Koszule nocne dla mam karmiących 2/3 szt
-Kosmetyki : a) mydło b) żel pod prysznic c) żel antybakteryjny do rąk d) szczoteczka i pasta e) szczotka do włosów f) kremiki itp. g) pomadka do ust h) malowidła wedle uznania
Staniki do karmienia Szlafrok poduszka jasiek przydatny przy karmieniu Wkładki laktacyjne 50szt Skarpetki Kapcie Klapki pod prysznic Majtki: a) bawełniane b) siateczkowe poporodowe Duże podpaski poporodowe Trochę mniejsze podpaski już na wyjście Papier toaletowy Ręczniki papierowe do krocza lub rany Bepanthen/ maltan na popękane i bolące sutki wałeczki na ranę cos przeciwbólowego Sztućce: a) nóż b) widelec c) łyżka d) łyżeczka e) kubek Laktator warto mieć bo ciężko jest z pokarmem na początku karmienia Woda niegazowana (wedle uznania) Mała woda z dziubkiem Ciuchy na wyjście ze szpitala. Trochę mniejsze niż na ciąże. (przyszykować mężowi w domu) Podkłady pod pupę Ładowarka do telefonu Aparat (ładowarka jeśli konieczna) Herbatka na laktacje (coś słyszałam, że Karmi ma działanie mlekopędne Razz i bawarka) Płyn odkażający do przemywania krocza po porodzie (Lactacyd)

Dla dzidzi
Pampersy newborn Czapeczka bez uszek Pieluchy tetrowe 10szt Smoczek wyparzony najlepiej w kształcie sutka Butelka Śpioszki 2szt Chusteczki dla dzieci do dupki Body / kaftaniki 3szt Skarpetki 2pary Pajacyk Kurteczka/kombinezon Czapka ciepła z uszkami Fotelik/nosidełko Kocyk Do Domu
Ciuszki (do wyboru do koloru im więcej tym macie więcej możliwości i radości Very Happy między innymi Body z krótkim; Body z długim; Pajacyki; Śpiochy; Półspiochy; Łapki niedrapki (3 pary); Kaftaniki 3 szt; Czapeczki bawełniane; Skarpetki; Kombinezon + czapka) Wózek: a) wypełnienie b) kołderka c) kocyk d) śpiworek e) Torba Łóżeczko: a) materacyk b) Cerata pod prześcieradło c) prześcieradło 2szt d) kołderka e) poduszka (na początku nie będzie potrzebna) f) poszewki na kołdrę i poduszkę 2szt g) ochraniacze na łóżko h) przybornik na łóżeczko i) worek na pampersy na łóżeczko j) becik k) przewijak na łóżko lub wolnostojący l) Poszewki na przewijak 2 szt Wanienka/ ewentualnie można kąpać pod kranem umywalki okrycia kąpielowe 3szt Kilka myjek Pampersy najprawdopodobniej już nr 2 Kocyki 2 szt Pieluszki flanelowe 5 szt Pieluchy tetrowe: a) do użytku codziennego 20szt b) zamiast pampersów 50szt Chusteczki do dupki Mleko modyfikowane 1 na dokarmianie i karmienie podstawowe Butelka 125 ml 0+ Butelka 260 ml 0+ 2 szt Pojemniczki do mrożenia mleka lub pojemnik do mleka w proszku Gruszeczka do noska Nożyczki do pazurków z zaokrąglonymi końcami Szczotka do włosów z zaokrąglonymi końcami Termometr do wody Termometr do mierzenia temperatury dziecka Herbatkę na kolki Czopki w razie gorączki ( Paracetamol – tylko za zgodą lekarza) Na ciemieniuchę: a) mleczko z serii Nivea Baby "Aksamitne mleczko nawilżające" Do kompania (do wyboru): a) mydło bambino (najlepiej w płynie szybko się nabiera) b) Nivea Baby, czyli oliwkowy płyn do kąpieli c) Szampon Nivea Baby d) Oilatum e) mydełko w żelu np Johnson & Johnson f) emolium g) balneum Oliwka (do wyboru): a) Bambino b) Nivea Baby ( jest bezbarwna i później ciuszki nie są żółte). Do przemywania oczu i zakrapiania: a) soli fizjologicznej b) Gaziki jałowe 40szt też do pępka do przemywania pępka: a) spirytus b) octanisept do nosa: a) wodę morską b) aspirator Do pupy (do wyboru): a) Sudocrem b) linomag Gaziki Patyczki do uszu dla dzieci Proszek do prania lub płyn (do wyboru): a) Jelp b) Lovela c) Dzidziuś Wedle uznania: a) sterylizator b) podgrzewacz c) podgrzewacz do chusteczek d) chusta do noszenia (lepiej nie przyzwyczajać dziecka do częstego brania na ręce) e) niania elektroniczna f) kontroler oddechu ( można lekko unieść łóżeczko z jednej strony by dziecko się nie zachłysnęło podczas ulewania lub wymiotów – dla własnego spokoju i przezorności) g) bazę do fotelika (trzeba mieć auto z wpinkami pomiędzy siedzeniem a oparciem, najlepiej to sprawdzić przed kupnem bo potem jest bezużyteczna) h) Leżaczek (przydaje się gdy mama musi zrobić coś w domu i chce mieć maluszka na oku) i) Karuzela nad łóżeczko (uspokaja i sprawia, że dziecko zaczyna wodzić wzrokiem za czymś innym niż cycuś Razz )
 
Do góry