reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ZAKUPY - dla nas i dla maluszkow

Skodzia Gaska.
Butelki- to zależy czy checie karmić cycem czy mm czyli butla z mlekiem. Jesli cyc nie wiem jak teraz ale niby na poczatku nie powinno sie dopajać niczym oprucz cyca bo to mleko ma wszysko co dziecko potrzebuje.Przy sztucznym dopajasz wodą, a pożniej herbatkami. do wody czy herbaty wystarcza małe butelki.Ja planuję karmić sztucznie, wiec potrzebuję wiecej butelek, bo ja nie myje ich o 3 w nocy tylko zostawiam o rana.Do tego mam sterylizator do butelek o mikrofali, wkładam wymyte na 5 min i mam wysterelizowane.I o butelek mam też pogrzewacz do butelek, wiec wlewałam sobie czystą wode i miałam podgrzaną do idealnej temp.
CZasem jest tak jak dziewczyny piszą ja też tak miałam, ze moje dziecko nie umiało czy nie chciało z innych firm, a avent jej podszedł.Smoczki do uspakajania też, a też miał mnóstwo innych zanim trafiliśmy.
Laktator pierwszy ręczny najtańszy z apteki i mam też elektryczny campol ale nie na duże piersi.są do naprawdę przydatne rzeczy jak sie karmi cycem, i ma sie pokarm.Bo trzeba miec tez czas do odciagania
edit.przez pierwsze 3 miechy odciagałam karmiłam swoim pokarmem,i dawałam wodę potem herbatki na kolki.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
mm do butli i mój swiety spokój.
chyba ze tak :)
a czemu tak z goy zakladasz/planujesz?

ten zestaw do jakiego czasu będzie się nadawał (jakiego wieku dziecka), noworodkowi daje się jakieś herbatki koperkowe i coś poza mlekiem w ogóle??? jestem zielona w tym temacie...
Jak sie uprzesz to i 'na stale', pozniej smoczki bedziesz wymieniac:)
jesli chodzi o herbatki to ja nie dawalam koperkowej - bo jak za czeto to wtedy dopiero moze dziecko miec wzdecia, ja dawalam rumiankowa ;)
Ale tak jak ktos nizej napisal to lepiej nie 'dopijac' dziecka.

A co powiecie na temat laktatorow? Kupować? Jeśli tak to ręczny czy elektryczny?
ja kupilam reczny aventu - tez bo grosze kosztowal [z 'dyche' chyba - euro] i przydal sie bardzo obie go chwale, pozniej jak pokarm zaczal zanikac kupilam tez elektryczny - [niestety za pozno i juz nic nie dalo sie zrobic]
elektryczny wygdniejszy nie tzeba machac tylko samo sie macha - ale ma minus jeden - glosno chodza zazwyczaj.
Jak planujesz duzo odciagac to warto elektryczny kupic [AHA w elektrycznym avencie masz koncowke do obu - czyli mozna i reczny i elektryczny stworzyc - niewiem jak w innych firmach]
a jak sporadycznie to chyba nie ma sensu duzo kasy wydawac.

...... wiec potrzebuję wiecej butelek, bo ja nie myje ich o 3 w nocy tylko zostawiam o rana.Do tego mam sterylizator do butelek o mikrofali, wkładam wymyte na 5 min i mam wysterelizowane.I o butelek mam też pogrzewacz do butelek, wiec wlewałam sobie czystą wode i miałam podgrzaną do idealnej temp...........

są do naprawdę przydatne rzeczy jak sie karmi cycem, i ma sie pokarm.Bo trzeba miec tez czas do odciagania
Czas to jest najwiekszy problem przy odciaganiu, bo to ekstra czynnosc, i jakby karmienie zajmuje 2 razy wiecej czasu ;)

A ty wode do podrzewacza czy butelek wlewasz... ?
 
Emotion i Kaira dziękuję za odpowiedzi.

Ja jak się uda to na pewno będę karmić cycem, ale jeśli to nie będzie szło to wiadomo, że mm, nie zamierzam się katować i dołować jak np. pokarmu mieć nie będę albo zwyczajnie po jakimś czasie będę miała tego naturalnego karmienia serdecznie dość. Ale oczywiście nie zakładam czegoś na 100% bo teraz mówię tak, a po porodzie może mi się coś odkleić w tym temacie. To są tylko wstępne założenia. No i też zależy czy uda mi się znaleźć jakąś pracę po tych minimum 6 miesiącach, a może i wcześniej, wtedy automatem przejdę na mm.
 
Emotion-
1 po cc miałam pokarm po 6 dniach w szpitalu po walce z laktatorem.Ja sciskałam cyce A odciągał przez 3 miesiące,dzień w dzień po milion razy, bo mała piła najpierw 20 ml i coraz wiecej aż 60 80 ml w 3 mce na karmienie co 3 4 h. i po 90 ml do roku.Ja byłam wykończona psychicznie,ona tak samo bo wiecznie była niespokojna po moim pokarmie, a ze duzo ulewałą do 6 miesiecy wiecznie głodna.Elektryczny też nie dawał rady odciagać.
W pogrzewczu mialam swież przegotowaną wodę w butelce.Wiec tylko sobie nalewałam potrzebną miarkę, a pozniej dolewałam swiezej
 
widzę, że przewalił się temat butelek w zestawach. Trzeba wziąść pod uwagę, że dziecku może nie podejść dany smoczek i cały zestaw będzie leżał. Ja na początku kupiłam tylko jedną małą buteleczkę, Starczała nam na pierwsze 3 m-ce, no ale my cycowi bylismy. Wiadomo, że jak będzie mm to butelek automatycznie potrzeba więcej. Teraz też kupię tylko jedną małą, podejdzie albo nie, wrazie czego szybko się dokupi inna z innej firym. Jejku jak ja sobie przypomnę przeboje z poszukiwaniem smoka uspokajajacego to aż mi ciary wyskakują, chyba wszystkie firmy przerobiliśmy i kształty i stanęło na anatomicznym nuka. Ciekawe jak będzie teraz..
 
Ja jak się uda to na pewno będę karmić cycem, ale jeśli to nie będzie szło to wiadomo, że mm, nie zamierzam się katować i dołować ......
dobre podejscie trzeba tylko pamietac ze pjawiaja sie 'kryzysy laktacyjne' i warto powalczyc czasem, po miesiacu poltora dopiero zaczyna sie czlowiek przyzwyczajac i przestaje bolec..

Emotion-
1 po cc miałam pokarm po 6 dniach w szpitalu ......

W pogrzewczu mialam swież przegotowaną wodę w butelce.Wiec tylko sobie nalewałam potrzebną miarkę, a pozniej dolewałam swiezej
aha chyba ze tak. A bedziesz probowac cyckowac czy wogule nie?
No ja tez sobe szykowalam 3- 4 butelki z odpowiednia iloscia wody i zawsze jedna stala w podgrzewaczu [na '1dynce'] i stala sobie tak te 2- 3 godz a jak przyszedl czas to raz dwa i mleko dzidzi mialo [uzywalam tych dozownikow mleka - co sie wczesniej szykuje orcje]
Moje dziecie bylo baaaaardzoooooo niecierpliwe.
 
ja agate karmilam NAN AR - cholerstwo sie tak kluszczylo ze nie bylo opcji z woda w butelce ... musialam we wrzatku rozpuszczac mleko a potem dolewac zimnej wody tyle ile trzeba ... jesli to tylko bedzie mozliwe nigdy wiecej tego mleka !!! mam nadzieje ze Alicja bedzie lepsza pod tym wzgledem bo na karmienie cycem nie licze ...
 
tak jak pisały dziewczyny wyżej zakup ilości butelek zależy od tego w jaki sposób będzie się karmić dziecko, cycem czy butelką, jak karmiłam cycem i prze 5 miesięcy niedopajałam, później gdy już Nuśka zaczęła oprócz cyca podjadać inne smakołyki podawałam herbatki dla dzieci choć za bardzo nie chciała ich pić, cyc jej wystarczał
 
reklama
Ja nie mialam problemu z karmieniem 11 miesiecy ciagla cyca a jak bylam na studiach to dostawala butle zwykla antykolkowa i jakos jej roznicy nie sprawialo wazne ze mleko . A moja kuzynka to miala cala polke przeroznych butelek i smoczkow bo jej synus byl az tak wybredny.
 
Do góry