reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy dla mamy i maleństwa

Ja bephantenem smarowałam sutki przed porodem aby je uelastycznić (w pierwszej ciąży) w drugiej niestety nie mogłam bo miałam skróconą szyjkę i po porodzie stosowałam maść purelan meda, mam tą mniejszą chyba 7g tubkę i wystarczyła i będę miała na teraz.

Ja miałam majtki siateczkowe wielorazowe wiadomo jak się nie doprały to wyrzuciłam ale reszta jest. Mam takie Majtki, higieniczne poporodowe rozmiar 40-44, 2 pary - Portal Dbam o Zdrowie, a wcześniej chyba z hartmana.
ważne żeby nie były flizelinowe tylko właśnie z siateczki (przynajmniej na to położna zwracała uwagę)...
to a propos czy przydaje się szkoła rodzenia :happy:

Dla mnie wanienka z "foczką" będzie nowością, doskonale kąpało mi się w zwykłej bez udziwnień a łatwiej było ją umyć po kąpieli. Teraz w tzw. komodzie kąpielowej mam z wbudowanym czymś na kształt foczki i zobaczymy. Ja zamierzam korzystać z wanienki w łazience więc jak zacznie cieknąć przez tą małą dziurkę to się nic nie stanie. Jedynie s podpowiedzi to jak macie miejsce to kupujcie większą wanienkę na dłużej starcza u nas wstawiona do wanny jeszcze służyła do kąpieli przy pierwszym. teraz odkąd Olo siedzi kąpią się razem ze starszym to nie udziwniamy.
 
reklama
To ja stanę w obronie kawtanikow, tez ich nie mialam, ale zaraz po powrocie do domu zakupilam sporo, ubieranie body takiej malizny mnie przerazało, teraz tez bede miala kaftanik na pierwszy miesiac, pajace z zapięciem przez jedna noże to dla mnie porażka,
Kapalam w zwykłej wanience bez stelaży w środku, przewijak kladlam na łóżko,
Bephanten przy odparzeniu po antybiotykach u nas pogorszyl sprawę, na codzien sudokrem, linomag, alantan ,
Chusteczki tylko huggies albo dady te droższe, inne śmierdzą mi i sa za suche, bambino rowniez zapach niedozniesienia,
Teraz tez zakupie krzeselko do wanny zeby kąpać obie pociechy jak mlodsze bedzie siedzieć.
 
To ja stanę w obronie kawtanikow, tez ich nie mialam, ale zaraz po powrocie do domu zakupilam sporo, ubieranie body takiej malizny mnie przerazało, teraz tez bede miala kaftanik na pierwszy miesiac, pajace z zapięciem przez jedna noże to dla mnie porażka,
Kapalam w zwykłej wanience bez stelaży w środku, przewijak kladlam na łóżko,
Bephanten przy odparzeniu po antybiotykach u nas pogorszyl sprawę, na codzien sudokrem, linomag, alantan ,
Chusteczki tylko huggies albo dady te droższe, inne śmierdzą mi i sa za suche, bambino rowniez zapach niedozniesienia,
Teraz tez zakupie krzeselko do wanny zeby kąpać obie pociechy jak mlodsze bedzie siedzieć.
Nam pokazali jak sprawnie założyć body i problemów nie miałam ani ja ani mąż.
poza tym są body tego typu też
BODY ROZPINANE kolekcja MA£A MYSZKA - 56, body, Niemowlak - Sklep internetowy Szafa Urwisa
Body dla niemowląt Miś z długim rękawem, rozpinane, rozmiar 56 - kremowe/ecru

strony przypadkowe ja miałam na pewno z fixoni coś ale w ciuchach kupowane.
Koleżanka pisała że sam materiał z którego są chusteczki robione to zwykle syf i polecała pod tym kontem dadę i jeszcze jedną firmę (nie zapamiętałam niestety jaką bo używam dady) tez chciałam krzesełko do wanny kupić ale Olo nauczył się siadać w pod koniec 7 miesiąca i tak się wiercił że zrezygnowałam bo nie mógł usiedzieć w miejscu. zobaczymy teraz jak będzie czy się nie złamię.
 
Ja osobiście odłożyłam wszystkie pajace, które miały zapinanie po skosie na jedną nóżkę. Niewygodne jak fiks dla mnie. Jak już większy Tymek wierzgał w złości nogami przy przebieraniu to ciężko było sobie poradzić :-p. Ale wszystko rozpinane pośrodku jak najbardziej ok.
 
Dziewczyny zastanowcie sie dobrze nad kupnem wanienki na stelazu , widzialam to ustrojstwo na zywo bo przymierzalam sie do kupna we wczesniejszej ciazy. Wersja na metalowych nozkach jest tak chybotliwa ze chyba bym zawalu dostala gdyby maluch nasmarowany mydelkiem wysmyknal mi sie w wanience bo najmniejszy ruch sprawia ze to ustrojstwo sie kiwa.. :no: Wszystkie moje dzieci mylam w lazience w wanience na podlodze a tata wylewal wode .

auliya tez jestem zdania ze majtki siateczkowe to strzal w 10 :tak: zwlaszcza dla mam ktore mialy naciecie .

Co do kaftanikow to jestem na nie :no: podwija sie , wiecznie mlody mial gole plecy . Body i jeszcze raz body~!!
 
Przy pierwszym dziecku miałam wanienka taka na stelażu z przewijakiem. Wtedy sobie chwalilam. Teraz bedzue zwykła wanienka a Przewijak nakładany na łóżeczko.
Ubranka też tylko body, pajace itd w Tesco zawsze kupowałam takie paczki po kilka sztuk.
Chusteczki i pampersy Dada ;)
Do pupy tylko linomag!! Nawet w szkole nas uczyli że jest najlepszy jako ochrona na początek.
Ja używałam oliwki bambino. Kocham i uwielbiam jej zapach;)
Z wózkiem mam problem bo wybór jest ogromny...
Dla mamy podpaski takie duże i dużo...zmieniane po SN non stop;) i te majtki też przydatne
I motylki w brzuchu latają i juz bym chciała wszystko kupować... Poczekam jeszcze trochę ;)
 
Auliya mialam takie body tez i zwykle kaftaniki też, było mi poprostu wygodniej i tyle, każda z nas i tak wybierze co dla niej najlepsze.
Dzag82 ja tez te pajace poodkladalam i te z tyłu zapinane tez mi nie podeszly.
Wanienka zwykła na stelażu wody duzo nie lalam to dużo dzwigania nie było.
Mi po cc nie potrzeba az takich olbrzymich podkładów z tego co pamietam to powinnam miec jeszcze paczkę,
Ja czekam na potwierdzenie płci i wtefy dokuoie co potrzeba :).
 
reklama
Też wpadły mi w oko te spodenki :) brzusio u mnie póki co mały, ale w swoje spodenki się już nie dopinam. a chyba będziemy miały jeszcze troszkę lata w tym roku?:)
 
Do góry