reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zakupy dla maluszka :)

Czyli na początek wystarczy rożek?I czy na początku takie maleństwo śpi w rożku czy jak?Może wyda się Wam głupie to pytanie,ale to moje pierwsze dziecko i boje się,że coś zrobię nie tak czy czegoś nie kupię.
U mnie na początku sprawdzał się rożek , a potem śpiworek do spania. Kołderka ma ten minus, że dziecko się odkrywa, a dla niemowlęcia może być nawet niebezpieczna. Miałam w swojej pracy przypadek , że niemowle udusiło się przez kołderkę . Kołderka przykryła w nocy buzię I maluszek się udusił. Z tych samych powodów maluszek powinien spać tylko na materacyku bez podusi.
 
reklama
Ja właśnie zastanawiałam się nad woombie. Chrześniak spał w tym jak zabity ^^ A jak będzie zimno to Go dodatkowow ciach kołderką. Hihihi :) No nic wyjdzie w praniu. Rożek i tak do szpitala muszę jakiś mieć. Dziękuję za opinie :*
Z tymi dzieciakami tak jest, że każde różne.

Ja woombie sprzedalam po trzech dniach, bo u nas była porażka po całości. Z otulaczami i spiworkami do spania to samo. Jak miał miesiąc to Tobiasz spał w body przykryty lekkim kocykiem.

Co do pory roku, to do spania w domu to żadna różnica, bo w domach i tak jest ciepło. Ok latem bywa gorąco, ale poza tym to temperatury wnętrza sa podobne
 
U mnie na początku sprawdzał się rożek , a potem śpiworek do spania. Kołderka ma ten minus, że dziecko się odkrywa, a dla niemowlęcia może być nawet niebezpieczna. Miałam w swojej pracy przypadek , że niemowle udusiło się przez kołderkę . Kołderka przykryła w nocy buzię I maluszek się udusił. Z tych samych powodów maluszek powinien spać tylko na materacyku bez podusi.
Tylko z tego co.mi wiadomo w odkrywaniu nie ma nic złego. Mój Młody do tej pory śpi na koldrze .

Co do poduszek to one są grozniejsze niż kołdry. Fizjoterapeuta Tobiasza, zawsze powtarzał ss na poduszkę jest pora jak dziecko samo w stanie jest przyjść do naszego łóżka i ja zabrać. Chociaż te płaskie poduszki albo angel wingsy uważał, za dobre. Bardziej chodzi o takie miękkie puszyste.

Smoczek też chroni dziecko przed śmiercią lozeczkowa , bo dziecko nie wpada w głęboki sen, przez ciumkanie

Napisane na HUAWEI P7-L10 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dzięki dziewczyny za wszystkie rady.Nawet nie wiedziałam,że jest coś takiego jak woombie.;)Rożek na pewno kupie i jakaś kołderkę też.Zastanawiam się nad śpiworkiem-jak trafie jakiś fajny to kupię ;)
 
Z tymi dzieciakami tak jest, że każde różne.

Ja woombie sprzedalam po trzech dniach, bo u nas była porażka po całości. Z otulaczami i spiworkami do spania to samo. Jak miał miesiąc to Tobiasz spał w body przykryty lekkim kocykiem.

Co do pory roku, to do spania w domu to żadna różnica, bo w domach i tak jest ciepło. Ok latem bywa gorąco, ale poza tym to temperatury wnętrza sa podobne
Ja zdaję sobie sprawę że każde dziecko jest inne. Z szumisiami też są dwa obozy dzieci. Jedne śpią jak zaklęte a drugie płaczą bo je denerwuje ^^

Nasze mieszkanie jest zimne, nawet w zimie. Sama śpię w grubej piżamie, bluzie, pod kołdrą i pod kocem ^^ A i tak buzie mam lodowatą [emoji14] Ciągnie nam od piwnic. Zawsze mamy mega dopłaty za ogrzewanie, a jest tak naprawdę lekko ciepło (w dzień). W tym roku chcemy kupić nowe termostaty. Może coś pomogą :)
 
Aspiratora nie używałam tak samo jak termometra ale jakby teraz była konieczność na pewno termometr laserowy.

Byłam dziś na lumkach boziulku tam na obniżce -50% ja straciłam 80 zl a u kobiety do której pojechałam po kombinezon zaostawiłam 220 na kolejne fatałaszki. Od dziś już mam wszystko i więcej nie kupuje z ciuszków przynajmniej
 
20170821_183258.png

A to nasz wózek :) już kupiony, zamówiony.
 

Załączniki

  • 20170821_183258.png
    20170821_183258.png
    52,8 KB · Wyświetleń: 437
reklama
My kupimy elektryczny aspirator, ale taki na bakterie. Termometr mam taki jak w szpitalach, nie wiem jak sie nazywa. Jeszcze trzeba mi termometr do kąpieli. Zapomniałam o tym
 
Do góry