reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy dla Malenstwa

Kurcze wpadłam dzisiaj do sklepu dziecięcego i kupiłam: 2 pajacyki, kubek do nauki picia 6m+, smoczek do butelki, 2 smoki 6m+, kilka soczków i czapę zimową i kurcze 136 pln. poszło :wściekła/y: Koszmar jakiś z tymi cenami :no:

A używacie nadal smoków 0-6m? Bo ja kupiłam już większe i nie wiem czy mu dać czy poczekać :confused:
 
reklama
A ja wróciłam z zakupów, i kupiłam kombinezon, narazie tylko spodnie bo i tak musze kupić dwu częsciowy ze wzgledu na buciki;-) a kurtke chce inną żeby pasowała też do zwykłych spodni;-).

No i kupiłam kołdrę, wkońcu ciepłą fajną kołderkę, tu zalecenia są że do pierwszego roku zabrania się używania kołderek ale ja mam gdzies ich zalecenia dziecko mi marznie:crazy:!!!

No i kupiłam pizamkę dwuczęściową oczywiście;-) ja wiem że jednoczęsciowe są cieplejsze ale mam dosyc odcinania bucików z jednoczęsciowych i potem wygląda to okropnie:crazy:!!!

No i kupiłam czapkę chyba juz 10, ale jest super i pasuje do kombinezonu;-)!!!

No i kupiłam też krem na policzki bez wody;-).

A tak wogole to poszłam sobie kozaki kupić;-):eek:.
 
A ja wróciłam z zakupów, i kupiłam kombinezon, narazie tylko spodnie bo i tak musze kupić dwu częsciowy ze wzgledu na buciki;-) a kurtke chce inną żeby pasowała też do zwykłych spodni;-).

No i kupiłam kołdrę, wkońcu ciepłą fajną kołderkę, tu zalecenia są że do pierwszego roku zabrania się używania kołderek ale ja mam gdzies ich zalecenia dziecko mi marznie:crazy:!!!

No i kupiłam pizamkę dwuczęściową oczywiście;-) ja wiem że jednoczęsciowe są cieplejsze ale mam dosyc odcinania bucików z jednoczęsciowych i potem wygląda to okropnie:crazy:!!!

No i kupiłam czapkę chyba juz 10, ale jest super i pasuje do kombinezonu;-)!!!

No i kupiłam też krem na policzki bez wody;-).

A tak wogole to poszłam sobie kozaki kupić;-):eek:.

No i punkt ostatni mi się podoba - nie wolno sobie zapominać BRAWO :tak:

A co to za wymysł z tymi kołdrami? Nie wolno dziecka przykrywać powyżej pach - rączki ma mieć wolne ale bez przesady. Można też wetknąć boki kołdry za materacyk. To czym Ci kazali Quintusia przykrywać?
 
Też właśnie dzisiaj myślałam sobie o tych zabezpieczeniach. Kiedyś już oglądałam takie zabezpieczenia kontaktów, szafek, narożników itp. Ale myślę, że mamy jeszcze troszkę czasu na takie rzeczy.
 
No i punkt ostatni mi się podoba - nie wolno sobie zapominać BRAWO :tak:

A co to za wymysł z tymi kołdrami? Nie wolno dziecka przykrywać powyżej pach - rączki ma mieć wolne ale bez przesady. Można też wetknąć boki kołdry za materacyk. To czym Ci kazali Quintusia przykrywać?


A z tymi koldrami to ich pogieło, zalecają gruby kocyk i pod to takie niby przescieradełko niby poszewka, żeby dziecko nie miało kontaktu z pluszem tego kocyka:crazy: No i oczywiście 18 stopni w sypialni dziecka, dostałam zalecenia na szczepionce. POPROSTU ICH POGIEŁO:wściekła/y:
 
Kurcze wpadłam dzisiaj do sklepu dziecięcego i kupiłam: 2 pajacyki, kubek do nauki picia 6m+, smoczek do butelki, 2 smoki 6m+, kilka soczków i czapę zimową i kurcze 136 pln. poszło :wściekła/y: Koszmar jakiś z tymi cenami :no:

A używacie nadal smoków 0-6m? Bo ja kupiłam już większe i nie wiem czy mu dać czy poczekać :confused:

Ja też kupiłam smoczek 6+, ale jeszcze z tydzień z nim poczekam. Ale próbuje używać smoczka na butelkę dla dzieci powyżej 6 m.


A co do zakupów to ja też dziś weszłam do sklepu dziecięcego TYLKO po zupkę, a wyszłam ze wspomnianymi smoczkami, książeczką dla córci, bluzeczką i oczywiście kolejnym kubkiem do nauki picia (jak ten się nie sprawdzi to rezygnuje z tych wynalazków :wściekła/y:). Wole nawet nie myśleć ile znowu wydałam.
 
A z tymi kołdrami to ja też nie bardzo rozumiem te zalecenia. Ja co prawda nie używam kołdry bo Emilka cały czas się wykopuje i musi spać w śpiworku, ale wiele moich znajomych używa i wszystko jest ok.
Temperatura ok 18-20 stopni jest zalecana w nocy i to nie tylko w pokoju dziecka - lepiej się też wtedy śpi. A właśnie popatrzyłam na termometr w pokoju i ja w dzień też mam taką temperaturę. :-):laugh2:
 
A z tymi koldrami to ich pogieło, zalecają gruby kocyk i pod to takie niby przescieradełko niby poszewka, żeby dziecko nie miało kontaktu z pluszem tego kocyka:crazy: No i oczywiście 18 stopni w sypialni dziecka, dostałam zalecenia na szczepionce. POPROSTU ICH POGIEŁO:wściekła/y:

Aniu i co kupiłaś sobie kozaczki czy tylko na planach się skończyło?

tu u nas też tak zalecają nieby to ma być ochrona przed śmiercią łóżeczkową, i dziecko tu ma leżeć w łóżeczku z nogami jak najniżej szczebelek żeby wrazie w tftf mogło się odbić nóżkami i uratować w ten sposób.
Oczywiście przykryta ma być kocem lub dwoma w zależności czy jest zima czy lato a temperatura zalecana 18 stopni, używałam kocyka a teraz używamy kołderki :-D, żeby córcia nie marzła.
co do wydatków dla córci to dziś kupiłam 2 zupki warzywne, jagniecine z warzywami w polskim sklepie, szpinak z ziemniakami i sok jabłkowy. Kurcze zastanawiam się jaki krem urzywacie jak wychodzicie na dwór? bo ja oilatum ale musze kupic chyba jakiś ochronny, u nas słonko i mrozik ale fajnie się spaceruje.:laugh2:

mam jeszcze pytanie jakie zabawki kupujecie dzidzi? bo nie mam już pomysłu wiec może zgapie jakąś zabawke od Was:happy:
 
my juz zaopatrzyliśmy sie w rękawiczki, czapę grubą misiowatą, szalik i koszt to 45zł, bo u kolezanek, wiec po duuuzym rabacie. i wcześniej na allegro kupiłam kozaczki. na wypłate kupujemy koło odkryć, miseczki do jedzenia, puzzle piankowe, tarkę szklaną. i dla mamusi futerko, kozaczki, spodnie:-D.
co do kołdry to my mamy zestaw gluck'a i kołdra jest na zamek a w zestawie drugim mamy kołdre bez zapinania i nie ma problemu. z resztą widzę, ze kapsio sam sie nakrywa kołderka na twarz po czym ja zrzuca, więc nie ma problemu. chyba trochę przsadzają z tym terroryzowaniem biednych rodzicow.
 
reklama
my juz zaopatrzyliśmy sie w rękawiczki, czapę grubą misiowatą, szalik i koszt to 45zł, bo u kolezanek, wiec po duuuzym rabacie. i wcześniej na allegro kupiłam kozaczki. na wypłate kupujemy koło odkryć, miseczki do jedzenia, puzzle piankowe, tarkę szklaną. i dla mamusi futerko, kozaczki, spodnie:-D

szerlock co to te koło odkryć?bo nie wiem czy o tym samym myśle ale nazywam to oponka do siedzonka:-D
Find Galt Classic Favourite Baby Toy, Nest/ Ring on eBay within, Playmats, Toys Activities, Baby (end time 23-Oct-07 22:20:43 BST)
 
Do góry