reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy dla maleństw i ich mamusiek

reklama
magdzie-na pewno swoje zalety ma ale zapewne tez i wady.ja to tam nigdy w analizach nie bylam najlepsza.swoje wypatrzylam juz dawno (podobnie jak wozek) i w inne nie wnikalam.Mnie akurat zalezy by krzeselko mozna bylo dostawic do stolu tak by maluch jadl z nami przy blacie i tym sie kierowalam.to jakby nie bylo jest o tyle ok ze nie zajmuje wiele miejsca,moze sluzyc do zabawy itd tylko wlasnie nie wiadomo czy bedzie ci wysokosciowo pasowalo do stolu o ile ci na tym zalezy.

my chyba ze dwa dni temu kupilismy stokke.chcialam drewniane ,minimalistyczne krzeselko ktore moge w odpowiednim czasie (jak dziecko usiadzie) przystawic do stolu tak by jadlo z nami.(wysokosc sie reguluje).niektorzy jako "wady" podaja to ze nie reguluje sie oparcia ale nasze dorosle krzesla tez tak nie maja i jak mowilam nie zalezy mi by dziecko jadlo w pozycji pol lezacej bo od tego mam poki co lezaczek.
a oto nasze krzeselko
z wersja baby set (zamiast drewnianej ramy plastik z przodu.szwagierka mowila ze o tyle lepsze bo dziecko sie z tego samo nie wygrzebuje)
Tripp Trapp incl. Babyset | Kinderstoelen | Baby-Dump
do tego poduszka (lekko zmywalna,nie moje kolory ale te ulubione bialo-czarne byly niezmywalne) Stokke Stoelverkleiners | Kinderstoelen | Baby-Dump
szelki (choc nie wiem czy naprawde niezbedne) Acc. Stokke Tripp Trapp | Kinderstoelen | Baby-Dump
i blat do polozenia na stole z wymienianymi obrazkami (nie planowalam ale m przytaszczyl caly zestaw) Acc. Stokke Tripp Trapp | Kinderstoelen | Baby-Dump
 

Magdzia, wady, jakie zauważam "na szybko" to to, że nie zamontujesz do krzesła z pełnym oparciem - a ja np. takie mam ;), mała możliwość regulacji odsunięcia tacki - większe dziecko jak na mój gust się może nie zmieścić, no i straszecznie niskie to opacie jest - ten maluszek wygląda na 6 - 7 miesięcy, a już oparcie ma na wysokości karku :( Radzik podczas jedzenia lubi opierać główkę, więc u nas by się nie sprawdziło :)
 
Dziewczyny jakie nianie elektroniczne macie/polecacie z doświadczenia lub ze słyszenia? będę używać w małym mieszkanku jak eksmituję Lilkę do jej pokoju na noc i na działce:-)
 
ja mam cos takiego jak madzik,aventa.wlasciwie to na codzien jej nie uzywam (ani w nocy) bo jak sie moje dziecie z gory drze to i tak slysze:)uzywam tylko kiedy mam impreze,na dole glosno i jest ryzyko ze malej nie uslysze.No i z jednej strony jest ok bo mialam na poczatku kupic z bajerami typu kamera,nawilzacz itd.(ale skoro nie uzywam to byloby to wyrzucanie kasy) ale z drugiej brakuje mi w tym migajacych swiatelek.tzn ze jak dziecko placze to pokazuja sie tez swiatelka jesli ktos wie o co mi chodzi.taka ma znajoma.no ale ogolnie jest ok bo dziala:)

ja tymczasem robie zakupy odziezowe dla malej ale poki co z mizernym skutkiem.jakiegos pecha mam czy jak?ubran na "teraz" mam mnostwo (mala nosi 68) i chcialam kupic cos na "od marca" czyli rozmiar 74 (rozmiarowka oczywiscie rozna w roznych firmach).dodam ze juz w listopadzie zamowilam kurtke zimowa w polskim sklepie "dzieciecy dwor" i do dzis,choc zaplacona nikt nie raczy sie ze mna skontaktowac i wyjasnic dlaczego nie dostalam do dnia dzisiejszego ani kurtki ani kasy (zamowienie na adres polski).chyba musze kobiete podac do rzecznika praw konsumenta bo jej nie popuszcze szczegolnie ze raz raczyla odpisac na maila i obiecala ze przed swietami bedzie (wyslalam moze 10 maili).
nastepnie zamowilam ladny zestaw monnalisa:koszulka i spodniczka.okazalo sie ze juz wykupiony.kase natychmiast zwrocili.
potem zamowilam taki zestaw jak na dolaczonym zdjeciu (szaro rozowy) i na niego czekam.mam nadzieje ze dojdzie.z tym ze ja zamowilam to samo ale zamiast spodni mam spodniczke.Ze zdjecia nr 2 zamowilam koszulke.jest cudna (naprawde zdjecie nie oddaje wszystkich detali)a dzis dopiero zobaczylam ze jest na 68 a nie jak zamawialam na 74...ciekawe co na to odpowiedza bo widze ze w sklepie juz 74 nie ma.chyba zostawie bo taka ladna i zamowie inna z tej samej serii.poza tym poluje jeszcze na te portki i bluze.
nastepnie zamowilam inna firme(3 czesciowy zestaw).wiedzialam ze ubranka z niej sa ogolnie mniejsze niz rozmiary wiec zamowilam 80 ale co z tego.mala wchodzi w to juz dzis....pfffff
monnalisa.ubranko.jpgmonnalisaimg181.jpgmonnalisashirt394600sij.jpg
 

Załączniki

  • monnalisa.jpg
    monnalisa.jpg
    32,5 KB · Wyświetleń: 26
dziewczyny, mam pytanko:tak:
Mamy na osiedlu takich znajomych, najpierw wspólnie chodziliśmy z psami na spacer, teraz z wózkami, czasem wpadamy do siebie na soczek. Ich mała kończy w tym miesiącu roczek. Co mogę jej kupić? Nie chcę nic wielkiego, bo to nie taka znajomość, ale tak z sympatii coś :-) Myślałam o klockach drewnianych, zrobiłam sondaż i się okazało, że właśnie jej zamowili.
 
reklama
Dziewczyny mam w domu b. suche powietrze. Nina zakatarzona ja zresztą też.
Macie jakieś sprawdzone nawilżacze powietrza. Najbardziej mi zależy na tym, żeby był łatwy w obsłudze i cichy, bo będę używać tylko w nocy...
Ręcznik na kaloryferze mnie wkurza, a ceramiczny nawilżacz jak na moje oko guzik daje...
 
Do góry