reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupowo - Wyprawkowy

reklama
spirytus 70% i gaziki jałowe albo waciki do uszków :)
albo gencjana, ale to trzeba dobrze poczekać aż wyschnie, bo to fioletowe :)

ja dla dzidzi mam kołderkę, doszyłam do niej troczki, żeby można ją było przywiązać do szczebelków i nawet jak dzidzia będzie wierzgać to się nie nakryje :) tak samo zrobiłam z kocykami :)
a ochraniacz na łóżeczko do połowy długości taki założyłam, bo dzieciątko mieszka ze mną w moim jedynym pokoiku, więc chcę je tak odrobinę odseparować i dać mu nieco prywatności, ale ochraniacz jest na tyle krótki na wysokość, że zostaje przerwa tuż nad materacykiem i przewiew powietrza jest zapewniony, a ochraniacz swoją funkcję spełnia :)

rozglądałam się za podgrzewaczami na allegro i jest dużo naprawdę tanich, a przecież spełniających swoją funkcję. Chyba w takowy zainwestuję jednak. Tylko nie wiem ciągle co z tym laktatorem ;/ trudno mi nawet dopasować firmę urządzenia do posiadanych butelek, bo kupiłam specjalnie różne, żeby dzidzia sama sobie wybrała, który typ smoczka itp jej dopowiada...
ech, my kobiety zawsze musimy robić sobie takie poważne problemy ;)
 
U nas spolozna na szkole rodzenia mowila ze stosuje sie teraz sucha pielegnacje pepka, albo wlasnie octenisept. Kupilam mala buteleczke, szczerze to nie przemawia do mnie nie stosowanie niczego do pepuszka, wydaje mi sie ze stosujac spirytus czy octenisep szybciej sie zagoi...
 
Octenisept jest super, mój TŻ używał go na rany po operacji i bardzo szybko się zagoiło, koleżanki polecają go również do krocza, jak będzie potrzeba naciąć. No i położne teraz poleciły mi go do pępuszka :)
 
Dzięki dziewczyny za podpowiedź i od razu proszę o kolejną :-)
Weszłam sobie na stronke kosmetyków Hipp - tu jest tego tyyyle :shocked2:. Co na począrtek na pewno muszę mieć do pielęgnacji maluszka?

Mydełko do mycia,
Chusteczki do pupki i krem na odparzenia,
Oliwka czy balsam - co lepsze?
Pielęgnacja pępuszka,
Zasypka do pupki...

Coś jeszcze z kosmetyków jest mi potrzebne o czym nie pomyślałam? (tam na stronce sa jakieś szampony, balsamy i różne paści).
 
jejku jak to się wszystko zmienia .. a ja się paprałam fioletem .. a dzidzia nie lubi tego zabiegu niestety i z początka zanim się wprawy nabrało to wszystko w koło było z fioletu nawet tapeta i płytki na podłodze w łazience :D
Ale nie było na mnie bo to mój małżyk się tym zajmował hihi ...
OCTENISEPT mówicie tak? A ciekawe co powiedza na mojej szkole rodzenia - wy już jesteście wszystkie po?
A u nas październikówki zaczynają szkołę dopiero od 1 wrześ
Mam co środę przez cały wrzesień spotkania o 16 a ćwiczenia będą z 4 lub 5 razy jeszcze nie wiem kiedy dokładnie - ale to chyba będzie prowizorka
Ja idę z siostrą bo mąż do pracy o 17 się zbiera już więc nie będziemy gonili specjalnie szybko żeby zdążyć - tym bardziej że przy porodzie go nie będzie (tak będzie lepiej nie chcę go tam ;)) A siostra będzie chętnie i napewno wiecej mi pomoże niż on by pomógł zestresowany bardziej ode mnie :D
Jeszcze nas za lesbijki wezmą hihi ... Moja siostra mówi mi że ona o tym tak nie myślała a teraz się zastanawia czy iść ze mną !! :O A ja jej na to : " A co nie chciałabyś ze mną dziecka?" hihihi ..... była przerażona !! A raczej się zgrywała wariatka moja ! ;p
 
Dzięki dziewczyny za podpowiedź i od razu proszę o kolejną :-)
Weszłam sobie na stronke kosmetyków Hipp - tu jest tego tyyyle :shocked2:. Co na począrtek na pewno muszę mieć do pielęgnacji maluszka?

Mydełko do mycia,
Chusteczki do pupki i krem na odparzenia,
Oliwka czy balsam - co lepsze?
Pielęgnacja pępuszka,
Zasypka do pupki...

Coś jeszcze z kosmetyków jest mi potrzebne o czym nie pomyślałam? (tam na stronce sa jakieś szampony, balsamy i różne paści).

nie wiem po co tyle tego. ZAdnej zasypki nie kupuje tylko linomag. Do kapieli mam cos z rossmana. Mydełko mam bambino i kupiłam go na wzelki wypadek bo zapewne przyda sie jak juz dzidzia bedzie siedzaca w wanience a oliwka to smarowac bede jak zajdzie potrzeba a mam jeszcze swoja. Tak wiec od urodzenia płyn do kapieli i linomag. Do pempuszka spirytus i koniec.
 
juaska ja mam kosmetyki z hippa: płyn do kąpieli (podobno bardzo ładnie myje i lekko nawilża), oliwkę, szampon i krem do buzi. Myślę, że tyle na początek wystarczy. ewentualnie nad ajkimś mydełkiem sie zastanawiam jak się mała bardzo upaprze bo do codziennej pielęgnacji mi odradzali - podobno płyn wystarczy i jest delikatniejszy
 
reklama
mydełka wysuszają nawet te dziecięce, a płyny są delikatniejsze to fakt ale olivka jeszcze potem i będzie dobzie ;D Mamunie kochane już myjecie te dzieciaczki widzę oczami wyobraźni :D
 
Do góry