reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupowo - Wyprawkowy

reklama
ja sie nie znam, ale tez slyszalam, zeby nie oliwkowac, tylko balsamikiem smarowac. I zeby dziewczynek nie zasypywac, tylko masc. Mam zamiar kupic masc, Octenisept, balsam, kremik do buzki i cos do kapieli. Moze to? Slyszalyscie o tym? Alternatywa dla Oliatum
Linomag Olejek do kapieli dla dzieci i niemowląt (1200657074) - Aukcje internetowe Allegro

dopiero teraz doczytalam ,ze od 1go m-ca. No ale moze pozniej sie przyda.

myslalam tez o takiej wanience, bo mozna stelaz do wanny dokupic? Ktoras z was ja ma? Slyszala cos na jej temat. Opinie w necie raczej entuzjastyczne.Mimo wszystko sie wacham, jakos malo w niej miejsca przez te wszystkie gorki i doliny:)
ONDA OK BABY biała wanienka + stelaże NOWE OKAZJ (1205469552) - Aukcje internetowe Allegro
 
Co do tego oliwkowania, to jest tyle teorii co położnych :) Jedne praktykują tak inne siak. Same zobaczymy co dla naszych maluszków jest bardziej odpowiednie, przecież każde dziecko inaczej reaguje na różne kosmetyki.

A ja mam pytanie co do kremiku do buźki. Jaki macie?
 
Ja też oliwkować nie mam zamiaru, mam tylko płyn do mycia J&J który jest polecany nawet dla wcześniaków, mydełko, octenisept do pępusia. Szamponu nie będę używać przynajmniej narazie. A co do kremów, balsamów i innych cudów, to tylko wrazie potrzeby, ale mam tyle różnych próbek że najpierw z nich skorzystam, a potem ocenię co najlepsze. Mam Hipp, Balneum czy jakoś tak, Mustella i Nivea.
 
taaaaaaa, a ja z zakupami kosmetycznymi w polu i to dalekim.... próbka sudokremu gdzieś się tylko wala,a on i tak nie jest najważniejszy... a normalnie to od drogerii zaczęłabym zakupowe szaleństwo:D:D:D
 
reklama
ja do buziuchny mam hipp i perfecta baby na każdą pogodę :)
płyn do kąpieli i szampon mam 2w1
a oliwkować będę, nie wiem czy codziennie, ale na pewno, choćby po to, żeby ciemieniuchy nie było. Już kilkakrotnie natknęłam się z opinią, że najlepsza jest oliwka z oliwek, a nie jakieś kupne kosmetyczne. Słyszałyście coś o tym?

SylwiaZG- wspominałaś, że masowałaś Córcię. Ja czytałam podręcznik Bettiny Schlomer o masażu dziecka i jestem zachwycona! Na pewno, jak tylko dzidzia będzie mieć te 6-8 tyg, będę jej tę chwilę luksusu zapewniać :) Stosowałaś jakiś specjalny program czy bardziej "na wyczucie"?

Jak czytam te wasze posty, to czuję się taka opóźniona we wszystkich newsach odnośnie pielęgnacji maleństwa. Na SR nie chodzę, bo lekarz mi powiedział, że nie mam po co ;p i np. o czymś takim jak octenisept słyszę po raz pierwszy. Do czego to służy?
I może wiecie jaka będzie najlepsza maść na bliznę po cc?
 
Do góry