reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupowo - Wyprawkowy

qurde no...właśnie wyszła ode mnie koleżanka i mi zamotała w głowie. Nastawiliśmy się już an kupno łóżeczka i do niego materac gryka - pianka - kokos. A ona mi na to, że lepiej nie ryzykować z gryką bo podobno wsiąka w nią wszelka wilgoć z mieszkania i w niektórych miejscach zaczyna pęcznieć i przez to na materacu mogą powstawać wybrzuszenia itp...słyszałyście o czymś takim? Zaczynam już powoli głupieć :baffled: chcemy wreszcie coś kupić w tym tygodniu a tu znowu rozterki. jakie Wy wybrałyście materacyki?

Ja mam kokos-pianka, wybierajac materac kierowalalm sie tym czy ja bym chciala spac na czyms twardym. Takie bylo moje kryterium, sama pianke uznalam, za zbyt wiotka, dlatego jest od spodu kokos. Sprawdza sie swietnie, po 16 m-cach uzytkowania nie widac jakis wglebien, nie ma sladow uzytkowania, dlatego teraz tez kupilam taki sam
 
reklama
My kupilismy pianka-kokos, chcielismy gryka-kokos ale Pani w sklepie powiedziala ze stanowczo odradza gryke. Dopoki dzidzia nie chodzi spi na stronie piankowej a potem odwraca sie na kokos.
Gdzies czytalam ze podobno gryka moze uczulac, poza tym jak maluch zasika to podobno jest tragedia zaczyna to wszystko gnic.
 
my kupujemy cały lateksowy ... 200 zł kosztuje, ale chyba inne odpadają... gryka odpada, bo ja jestem uczulona na tego typu rzeczy... a te kokosowe jakoś mnie nie przekonują... więc zostaje lateks...
 
w rossmanie jesst i w wersji mini i normalnej :)

aha, ja w rossmanie widziałam tylko mydło a nie płyn do higieny intymnej, ale położna mówiła, że ono jest OK.
a co do materacy słyszałam, że lateksowe najlepsze. sama mam kokos-pianka-gryka i mam nadzieję, że nie będzie takich tragedii o jakich piszecie, moja przyjaciółka używa dla dziecka od dwóch lat kokos-gryka i jest bardzo zadowolona.
 
Ostatnia edycja:
my kupujemy cały lateksowy ... 200 zł kosztuje, ale chyba inne odpadają... gryka odpada, bo ja jestem uczulona na tego typu rzeczy... a te kokosowe jakoś mnie nie przekonują... więc zostaje lateks...

właśnie niestety ze względu na cenę u nas odpada lateksowy - po prostu finansowo nie damy rady. Dlatego tak zależy mi żeby wybrać coś tańszego ale co nam na dłużej posłuży...
 
qurde no...właśnie wyszła ode mnie koleżanka i mi zamotała w głowie. Nastawiliśmy się już an kupno łóżeczka i do niego materac gryka - pianka - kokos. A ona mi na to, że lepiej nie ryzykować z gryką bo podobno wsiąka w nią wszelka wilgoć z mieszkania i w niektórych miejscach zaczyna pęcznieć i przez to na materacu mogą powstawać wybrzuszenia itp...słyszałyście o czymś takim? Zaczynam już powoli głupieć :baffled: chcemy wreszcie coś kupić w tym tygodniu a tu znowu rozterki. jakie Wy wybrałyście materacyki?

a ja nie wiemdziałam o tym i mam własnie gryka kokos i jakos sie nie przyjmuje. Ciesze sie ze mam jego kupna za soba i sobie lezy w łózeczku. Ja tam marze aby miec wszystko i juz porozkladane i spokojnie czekac. Zyje z dnia nadzien i mam nadzieje ze ostanie 4 przesyłki rzyjda w miare szybko i wtedy moge isc do szpitala
 
wiecie co, ja gdzies czytalam, ze wlasnie cos z ta gryka odradzali, ale juz nie pamietam gdzie i co, bo tez sie na niego nastwilam i kupilismy taki zwykly w ikei, jak sie odksztalci to do kosza i kupimy nowy, a przynajmniej pianka nie uczula i jest wygodna, ale jak bym miala wiecej kasy to pewnie bym sie na lateksowy zdecydowala, wlasnie przegladalam gazetke i jest ta levela za 20,99 a w auchan jelp 2,4 +plun 0,5l do plukania za 26,99 i sie zastanawiam gdzie jechac, w sumie bedziemy prac w orzechach, ale jak jakies lumpeskowe ubranka to ja bym je wolala najpierw chemia potraktowac, wiec jakis proszek by sie przydal, tylko ktory? jelp czy lovela?
 
reklama
My kupiliśmy gryka-pianka-kokos i tak musimy kupić tą podkładkę nieprzemakalną, więc mam nadzieję, że nic nie spuchnie ;-). Podobno gryka uczula, ale nie zobaczymy, dopóki maluchy się nie wyklują. No i zawsze można kłaść tylko na kokosowej stronie.

Chociaż jakbym miała duuuzo kasy, to bym kupiła lateksowy.
 
Do góry