reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupowo - Wyprawkowy

Super ten espiro gtx, też się zastanawialiśmy, ale w końcu bierzemy jedo-miłość od pierwszego wejrzenia ;-).

A co do pieluch, to podobno maluchy przebiera się około 10 razy na dobę, przy 90 pieluchach, to zapas na około 9 dni. Ja na razie w rozmiarze 2 mam około 300 pieluch, więc pewnie starczy na około miesiąc. Muszę dokupić 1 paczkę w rozmiarze 1 i potem wskoczymy w nr 2.

P.S. kupiłam paczkę pieluszek babydream nr 2 3-6kg marki własnej rossmann i one oprócz normalnych przylepców mają taki extra przylepiec z przodu żeby je regulować dodatkowo w obwodzie. U innych pieluch tego nie widziałam.
 
reklama
lolisza to fajnie macie z tą umywalką
a mi tata kupił wanienkę, różową, bo pasuje mi do łazienki, a jak wygląda to zobaczę jak wrócę
 
natolin, z kubusiem jest, więc musi być fajna:-D ja się na nią szykuję dzisiaj, kolor jest mi obojętny, chociaż do pokoju to tak zielony bym obstawiała:tak: a jak któraś z Was nie zdążyła kupić, to zapraszam do mojej biduli, bo u nas wczoraj w ogóle szału na nie nie było!
 
mam wanienkę z Biedronki! jest super! Wczoraj byłam za 5 ósma wiczorem. myślałam że się tego mojego z pracy nie doczekam! Ale jest zielona zdobycz!
 
Też kupiłam :) i naprawde jest świetna :-) również wziełam zieloną,na szczęście w mojej okolicy niezbyt dużo ciężarówek więc cały stos wanienek stał do wyboru do koloru
 
Ja też mam biedronkową wanienke - mąż kupił zieloną. Rozważaliśmy niebieską albo zieloną, ale powiedział że zielona była ładniejsza. Mnie się bardzo podoba :)
 
Ja nie kupowałam tej wanienki z Biedronki ale to dlatego że mam już jedną i niepotrzebne mi dwie. Myślę, że gdybym nie miała tej innej to na pewno wysłałabym męża po nią :)
Ostatnio kupiliśmy do naszych zdobyczy dla maluszka- lampkę taką nocną nad łóżeczko z Ikei, chusteczki nawilżane do pupci- Bobini- osobiście bardzo je lubię, do tego mają fajne zamknięcie. Mam nadzieję że maluszkowi też spasują :)
Ja do swojej wyprawki do szpitala dokupiłam sobie drugą piżamę (koszulę).
Po przyjeździe do Krakowa wybieram się dalej na kompletowanie reszty wyprawki. Ogólnie to pozostało mi dokupienie artykułów kosmetycznych. Zobaczę jak sprawa się ułoży z ciuszkami, bo tyle osób daje mi ciuszki ze na sam początek naprawdę nie muszę nic kupować. Chociaż zamierzam odbyć podróż po ciucholandach, bo wczoraj byłam z mamą w ciucholandzie tutaj u mnie w mieście i widziałyśmy takie fajne ciuszki, tylko szkoda że typowo letnie a jednak nam potrzebne będą cieplejsze ciuszki bo to dzieciątko jesienne będzie ;) Tylko ja tak za bardzo nie orientuję się w Krakowie gdzie mogę znaleźć fajne ciucholandy :)
 
Witajcie dziewczynki:) Mam do Was pytanie w sprawie fotelikow samochodowych... Zastanawiam sie czy opłaca się kupować fotelik który przebył crash testy? Na stronie fotelik.info jest ranking takich fotelików z crash testami, ale one raczej są z górnej półki cenowej... Planowałam kupić coś tańszego. Zastanawiałam się też czy nie dokupić fotelika do wózka jako 3w1, ale na jesien i zime i tak sie za bardzo nie przyda... Wiec najbardziej zalezy mi na tym aby spelnial swoja "samochodowa" funkcje;-) Wiem ze ten fotelik ma atest ece e 44/04, czy to wystarczy? Producent mowil ze to jest to samo co crash testy... szczerze watpie... Jak to jest dziewczyny?:baffled: bo ja juz nie wiem co robic... czy lepiej doplacic i kupic drozszy fotelik, czy wystarczy taki tanszy do 200zł? W poniedzialek zamawiam wozek i w koncu nie wiem czy wziac go w formie 3w1 czy 2w1... Help! :-p Z góry dziękuje za Wasza pomoc:blink:
 
wanienka mi się podoba :)
chociaż stwierdzam, że jednak nie lubię różowego koloru ;) ale będzie stała w łazience, a tam różowy pasuje
 
reklama
Kurka_pieczona gdzieś wczesniej jest tu wiecej o fotelikach bo juz przerabiałysmy ten temat, więc tak w skrócie:
- atest to nie jest to samo co crash test (atest musi mieć kazdy produkt przeznaczony dla dzieci, crash testy to zupełnie inna sprawa i nie kazdy fotelik je ma bo to kosztowna sprawa a płaci producent)
- w zimie faktycznie wpinanie fotelika na stelaż nie bardzo sie przyda bo bedzie maluchowi wiało wiec na spacer tak nie pójdziesz, ew, wyjazd na zakupy
- uważam ze fotelik samochodowy powinien pełnic głównie funkcje do której został przeznaczony, czyli nie być wózkiem, bujaczkiem, lezaczkiem a zapewnić dziecku bezpieczeństwo podczas podróży, więc moim zdaniem owszem lepiej kupić taki który ma zrobione crash testy i dobre w nich wyniki, są drozsze ale nie trezba kupic przeciez nowego - ten pierwszy fotelik niby do 13kg w wiekszości przypadków i tak starcza maluchowi na krócej wiec te uzywane na allegro sa w dobrym stanie i mozna kupić za ok 250zł
 
Do góry