reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupowo - Wyprawkowy

reklama
Kurcze to muszę jeszcze przemyśleć sprawę nocnikowania, skoro tak piszecie.

Jeśli o smoczki chodzi to mały ma nadal (już trzeci) z Canpola 0-6miesięcy. Kupiłam też identyczny tylko 6-18 miesięcy, ale na razie czeka, jak ten obecny się zużyje to mu wtedy dam. No i pytanie - czy to ma jakiś zły wpływ jeśli dziecko ssie smoczek dla niższego przedziału wiekowego?
 
nice właśnie też sie nad tym zastanawiałam, bo moja w żaden sposób nie "sugerowała" mi że tamten 0-6 jest już za mały czy coś w tym stylu. Ale tak sama z siebie stwierdziłam że chyba po coś dają kolejne rozmiary, może tu chodzi o rozwój buzi? bo w końcu wszystko rośnie.. a i zauważyłam że ten dla kolejnego przedziału jest jakby taki twardszy, chyba grubszy jest ten silikon, więc pewnie lepiej bedzie chroniony przed pogryzieniem :-)
 
z tym nocnikiem to jakaś prawda jest ale nie do końca, to zależy od dziecka, moją sadzałam jak miała rok i robiła, a teraz nie chce i nie wiem czy to taki jej kaprys, czy widzi małego że sika w pampka to ona też chce. Ale za to koleżanki córka sadzana była jak tylko dobrze siedziała i sika sama odkąd skończyła dobry rok, tylko jeszcze w nocy ma pampka a teraz ma nie całe dwa lata.
 
Natalka miała smoka z aventu 0-6 i już był taki wyduldany, że kupiłam około 2mce temu nowy, ale rozmiar 6-18,jest większy i szerszy,ale niestety nie chciała go,około 2 tyg temu teściowa jej dała go do buzki i o dziwoooo zaczęła go ssać,także myślę,że przekonała się do niego,albo poprostu potrzebowała czasu
Maleństwo ssie pierś mamy, kciuk, róg kołderki. Ssanie to jeden z najsilniejszych instynktów, z jakimi dziecko przychodzi na świat. Ssąc, maluch uspokaja się, zasypia, czuje się szczęśliwy i bezpieczny.
Dzięki ssaniu żuchwa niemowlęcia stopniowo przesuwa się do przodu i pod koniec 1 roku życia ostatecznie formuje się prawidłowy zarys szczęki.
Dobranie odpowiedniego rozmiaru smoczka do wieku dziecka jest niezwykle ważne. Używanie zbyt małego smoczka może powodować problemy ze zgryzem, gdyż maluch będzie miał trudności z utrzymaniem gumki w buzi

oto nasz zakup na wakacje
 

Załączniki

  • ad41f7345b951b6a.jpg
    ad41f7345b951b6a.jpg
    47,3 KB · Wyświetleń: 47
Ostatnia edycja:
elusia fajny zakup :-)

Co do smoczków- mój Artek żadnego nie ssał, a przerobiłam wszystkie... czasami się pobawi, wkłada do buzi i trzyma, aż sam mu się wysunie, albo wyjmuje i wkłada na zmianę... a tak bym chciała czasami, żeby smokał...
 
elona- ja nie wiedziałam o tych kulach ale zaglądnę jak coś do biedrony.

elusia- ten basenik to super sprawa ja żałuję że mojej młodej nie kupiłam takiego z zadaszeniem, musiałam jej parasolkę ustawiać i ciągle zmieniać pozycję.

Mój mi tez nie ssie tak smoczka bardziej się bawi chyba, że ma kryzys ze spaniem to go ciągnie, córka miała podobnie, ja używam z tommee tippee taki ortodontyczny, mała też miała i nie ma problemu ze zgryzem, byliśmy u dentysty i ma ząbki jak tralala.
 
reklama
Natolin, Bartek też długo nie chciał smoka z Aventu 3-6 m. Próbowałam dawać ale wypluwał, wydawał się za duży. Aż któregoś razu na spacer zapomniałam zabrać tego 0-3 no i dostał większy i jakoś wreszcie zassał :-) Także próbuj :-D
 
Do góry