reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupowo - Wyprawkowy

A mi właśnie sudocrem pomógł na zaczątek odparzenia. 2 dni i po kłopocie, ale fakt że nie do ciągłego stosowania i teraz odstawiam na rzecz Linomagu.
Pieluch żadnych z wycięciami nie mam, zawijam przód pampersa i tyle.
 
reklama
Mnie się wydaje, że najlepiej przetestowac wszystko samemu. W Mamo to ja mówili kiedyś, że zielony Linomag, to wtedy jak już Sudocream nie pomaga- bądź tu mądry. Ja mam ciśnienie na puder, mniamuśnie mi się kojarzą takie wypudrowane, pachnące dupki. Słyszałam bardzo pozytywne opinie Bepanthenie.
Moje dwie kumpele rodziły tego lata. Jedna używa tylko raz dziennie jakiegoś kremu nawilżającego, a tak to chusteczki nawilżające i naprzód. Dziecko nigdy nie miało odparzeń. Druga wali za każdym razem sudocream albo inne cuda i mały ma w kółko odparzenia...

A tym już się chwaliłam?
Pościel do wózka z HAFTEM **MILPOL* (1243911522) - Aukcje internetowe Allegro
kolor ciemny beż
 
Moje dwie kumpele rodziły tego lata. Jedna używa tylko raz dziennie jakiegoś kremu nawilżającego, a tak to chusteczki nawilżające i naprzód. Dziecko nigdy nie miało odparzeń. Druga wali za każdym razem sudocream albo inne cuda i mały ma w kółko odparzenia...
Bo co za duzo to niezdrowo. Linomag zielony my masowo w szpitalu stosujemy i jest ok, Sudocrem jak cos powazniejszego i tez nie zawsze pomoże, bepanthen faktycznie bardzo zachwalany i do pupy i do brodawek, ważne żeby nie przeginac i nie stosowac po kazdej zmianie pampka bo skóra się robi coraz bardziej wrazliwa i pupa i fałdki wszstko musi byc dokładnie wysuszone zanim posmarujemy bo jak tam wilgoci choć troche zostanie to przy wrazliwej bardzo skórze duzo nie trzeba.
Ja bedę zwykłe pampki odwijać a pieluchy bella pewnie kupie jak skończe to co mam - tak na spróbowanie :)
 
ja stosuję linomag i bardzo go sobie chwalę - na początku małą przewijały pielęgniarki i niczym nie smarowały to zrobiło sie lekkie zaczerwienienie ale po linomagu szybciutko znikło. Od pierwszych chwil używamy na zmianę pieluszek z dady i pampersa i mała nie ma żadnych problemów z pupcią :D chusteczki z dady też się świetnie sprawdziły jak na razie :) za to nie polecam płynu do płukania z loveli - u nas małą bardzo podrażnił - od razu po pierwszym ubranku pojawiły się czerwone plamki. Musieliśmy wszystkie ciuszki jeszcze raz porządnie przepłukać w czystej wodzie. Pomogły kąpiele z dodatkiem oliatum. Teraz przestawiliśmy się na hippa i nie mamy z nim żadnych problemów.
 
My di dupki uzywamy kremu z ziajki w rozsądnej cenie i myślę że nie jest aż taki mocny i rzeczywiście pielegnuje skórę, w razie czego mam malutki sudocrem ale nie byłam zmuszonoa go używać zero problemów ze skórą na pupie. Za to na buźce była wysypka i trochę łuszczącej się skóry więc odstawiłam krem na każdą pogodę z nivea i chyba przejdę na hipp podobam mi się zapach produktów tej firmy u nas w szpitalu je mieli więc wiem że nie będzie problemów z uczuleniem:)
 
My używaliśmy bepanthen 2 razy dziennie, rano i wieczorem po kąpaniu, małą kąpałam w Oilatum, bo Zuza miała skazę białkową i wieczną wysypkę, ale zmieniliśmy na Emolium, które wydaje mi się jest lepsze. Stosujemy do dzisiaj. Sudocrem nam nie pomagał na odparzenia a po zasypywaniu pudrem pupa odparzała się jeszcze bardziej. Mała jest alergikiem, najbardziej wysypywało ją po kosmetykach J&J, ale za to służyły jej Bambino i Nivea. No i jeszcze dodam że raz nas podkusiło żeby kupić pampersy takie pomarańczowe z rumiankiem, po których małą tak wysypało że prawie 2 tygodnie nie mogliśmy pupy zaleczyć więc uważajcie :-) Z pieluch najbardziej sprawdziły się klasyczne pampersy i pieluszki Huggies.
 
Ja używam Sudocrem do pupy tylko, kapie małą póki co w Oilatum bo mam próbki a mała ma niestety suchą skórę:( A tak mam z Hippa od pierwszych dni. Zauważyłam, że dużo jest kosmetyków co dopiero od pierwszego miesiąca się używa szczególnie z Nivei. Pieluszki używam pampers i z belli testowałam. Ale pampki lepsze bo troszkę mniejsze są. Z belli mieliśmy raz powódź:) Bepanten kupiłam na brodawki i powiem wam, że miała poraniona prawą, dwa razy smarowałam i pomogło, teraz od razu pokarmem smaruję i jest dobrze.
 
reklama
Do góry