reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupowo - Wyprawkowy

tak ale to sa Premium Care a nie zwykle i podobno lepsze sa, wiec paczke na probe wzielam, jak na Premim Care za te cena bardzo dobra, w 1 jest 78 sztuk, a jak do tej pory to 1 nigdzie w promocji nie bylo a 2 tez przewaznie byl brak.
iwcia ja jeszcze kupilam sol fizjologiczna, herbtke z kopru na kolki dla malego no i gaze jalowa do pepka
lolisza Cebion na co to? Paracetamol czopki sa dopiero od 3 msc, tak mi pani w aptece doradzila wiec na razie nie kupowalam
 
reklama
Byłam wczoraj w tesco i zostałam mile zaskoczona...ja nie miałam pojęcia że w tym sklepie można kupić takie śliczne ubranka dla dzieci i dobre gatunkowo a przy tym tanio...na prawdę są tam piękne rzeczy :)chyba zacznę tam częściej jeździć:)
 
Nina ja bardzo lubię ubranka z tesco.

A dla dzieciaczka przydać się jeszcze mogą patyczki higieniczne.

Wreszcie znalazłam ciuszki po synu. Leżały pod nosem tylko, że worek był w reklamówkę zapkowany i dlatego nie mogłam znaleźć, bo wszystko pakowałam w 2 worki , a te ciuchy były w 1 worku i reklamowce. Były tam jeszcze 2 sukienki po mnie, ale takie na 2 latka lub trochę więcej.
Mam 2 czapeczki, 4 pary skarpeteczek, 6 body, 3 pary śpioszków i 2 pajacyki oraz 4 kaftaniki.
 
Ostatnia edycja:
ja jak przewijalam chlopcow, to zawsze mialam cos podreka w razie fontanny, jak kupy nie bylo to zasirany pampers zostawal pod pupa w czasie czyszczenia, a po czyszczeniu pupska siwzego zakladalam od gory. A jak sie zdarzalo ze jednak fontanna poszla, to szybko cokolwiek, chusteczka tetra co bylo pod reka
 
Z tymi fontannami to jest nie raz niezły ubaw. Pamiętam jak raz syn mi zszedł z przewijaka na biurko (oczywiście nie sam) no i je zasikał.
 
Dziewczyny jak to jest z tymi ubrankami, bo właśnie przekładam sobie ubranka dla malucha w komodzie, bo chcę posegregować rozmiarami mniej więcej i pamiętam,że któraś z Was pisała kiedyś o rozmiarówkach- na ile miesięcy użytkowania mniej więcej który rozmiar wypada( bodajże była to ladygab). A gdy pisze mi na ubranku np 0-3 , 3-6 to mam to traktować jak 56, 62-68 hmm? A te rozmiary 56 to na ile mniej więcej wystarczają, bo w tym to ja zielona jestem. Jak patrzę na rozmiar 56 to wydaje mi się za mały a gdy już na 62 to wydaje mi się że będzie za duże na dziecko :)
 
Witam przyszłe mamusie :-)
Jestem listopadówką 2009 i mam do sprzedania wózek wielofunkcyjny deltim model Puma beżowo-oliwkowy, gwarantuję, że wózek jest w stanie idealnym i bardzo wygodny dla dziecka, sprzedaję go ponieważ dostaliśmy w prezencie spacerówkę typu "parasolka".
oto link i zapraszam do zakupu :-)
wózek deltim Puma jak nowy + gratis parasolka (1194342916) - Aukcje internetowe Allegro
Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego!!!
 
Co do ubranek to ja też już się pogubiłam. Dostałam wczoraj od koleżanki siatkę ubrań z których jej "kobitka" już wyrosła (mała ma niecałe 3 miesiące) i patrząc na rozmiary to były tam ubranka nie tylko na 56cm. ale też i na 62cm... Wiem, że dużo zależy od marki ubrań ale żeby 62cm. było za małe na kobitkę która jeszcze 3m nie ma (a do tego jest drobna i "mała")? hmm :confused2:
 
Iwcia ja do apteczki sól fizjologiczna i woda do iniekcji (w takich samych małych ampułkach jak sól a jak w mieszkaniu sucho to lepiej przemywać oczka tą wodą niż solą żeby nie podrażnić bardziej), gaziki jałowe i niejałowe, kilka jałowych plasterków, spirytus, herbatka z kopru na kolki (nie kupuje innych specyfików na kolki z nadzieja że może się uda ta herbatką zwalczyć jakby co…), witaminy K+D, Cebion i czopki Viburcol N, patyczki takie jak do uszu (ale nie nalezy nimi uszu czyścić) i grucha.

Margerrita Cebion to Wit. C w kropelkach dla maluszków a paracetamol w czopkach to jedyne co można naprawde bezpiecznie podać noworodkowi i małemu niemowlęciu jeśli naprawde trzeba użyc czegos przeciwbólowego lub przeciwgorączkowego. Ja je będę w razie czego dzielić w przeliczeniu na kg masy ciała ale mieć w domu chce bo jak znam życie to w najmniej odpowiednim momencie (czyli swięto, apteka dyżurna po drugiej stronie krakowa itd) mogą być potrzebne, a kosztują w zasadzie grosze, potem i tak się przy zabkowaniu zapewne przydadzą.



Wrzucam fotki łózeczka i stwierdzam, że:
- podoba mi się ono :)
- zdecydowanie na plus ze wzielismy z szuflada bo sporo tam upchałam
- ochraniacz, który kupiłam w lumpeksie z 9 zł (ten biały) rewelacyjnie mi sie nada do "zatuszowania" wierzchu od szuflady póki materacyk bedzie na wyższym poziomie
- zdjecie bez materacyka bo nie chciało mi sie rozpakowywać a ten ochraniacz i pledzik to oczywiście jeszcze przed praniem - zachciało mi sie ubrac łóżeczko i ponapawać sie tym widokiem kilka dni
- stolik bedzie tam tylko w pierwszym okresie, żeby pod ręka było kilka szpargałów, generalnie kącik wymaga jeszcze sporo pracy ale to powoli zaadoptujemy :)



Generalnie jestem zadowolona :)


DSCN0876.jpgDSCN0880.jpgDSCN0875.jpgDSCN0879.jpgDSCN0878.jpg
 
reklama
Do góry