reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupowo - Wyprawkowy

ja dzisiaj kupiłam kosmetyki dla dziecka - z rossmana babydream, może się jakoś przyjmą a jak nie to spróbuję z innymi, a te ja będę używać, drogie nie były. do tego kupiłam gruszkę, jedną paczkę pieluszek happy 1, tribactic do pępuszka no i dla siebie podkłady poporodowe i takie na łóżko też. a i biały jeleń, bo wczoraj od położnej również usłyszałam, że najlepszy po porodzie. i ręczniki papierowe. nie wiem co jeszcze kupić teraz. generalnie na pewno brakuje mi materaca, przewijaka, ręczniczka z kapturkiem. w czwartek znajomi przyjdą jeszcze z paczką rzeczy dla nas to się zorientuje czego z ubranek mi brakuje, bo tego nie wiem zupełnie... a jak pomyślę o praniu (będę brać w zwykłym proszku) i o prasowaniu to mi słabo się robi... a jeszcze czeka mnie przemeblowanie...
 
Ostatnia edycja:
reklama
ja je kupiłam wczoraj, ale nie znam się zupełnie, więc to tylko po prostu taki zakup, bo jakieś do szpitala chciałam już kupić.
 
Łózeczko złożone ale późno wieczorem więc musze jeszcze ogarnąć ten bajzel, który przy tej czynności powstał i jakieś fotki wrzuce. Rzuciłam okiem na listę zakupów i zostało mi:

- podkłady na łóżko
- gruszka
- spirytus
- Cebion
- Paracetamol czopki
- Witamina D+K i odnośnie tych witamin to poza preparatem Vita K+D 30 szt. jest tańszy o ok 10 zł KiD Vitum 36szt. i jeszcze JuviK +D3 - skład jest we wszystkich taki sam, dwa pierwsze to kapsułki z których wylewamy zawartość np do mleczka a JuviK to krople, które tez na ok miesiąc starczają
- herbatka z kopru włoskiego (póki co to ja mam zamiar pić)
 
lolisza te podkłady na łóżko to dla Ciebie czy dla maluszka? wszyscy piszą o tych podkładach a ja nie wiem o co chodzi :)
 
Lolisza mój mąż, żeby zapobiegać fontanną wymyślił sposób, żeby kłaść na siusiaka taki duże, kwadratowe chyba płatki kosmetyczne (nie pamiętam dokładnie jak to się nazywało).
 
Lolisza mój mąż, żeby zapobiegać fontanną wymyślił sposób, żeby kłaść na siusiaka taki duże, kwadratowe chyba płatki kosmetyczne (nie pamiętam dokładnie jak to się nazywało).

Ja mam taką jedną paczkę płatków kwadratowych z Cleanic'a dzidziuś. Służą do przemywania twarzy i ciała dziecka ( pachwin, pach, fałdek skórnych) z pomocą wody, oliwki jak to woli. Myślę że można je również spożytkować w ten sposób co pisze E-lona. Moja znajoma jeszcze taki płatek kwadratowy zakładała do pieluszki i jak dziecię zrobiło kupkę to wtedy pielucha nie nadawała się do wyrzucenia, bo po prostu te płatki wchłonęły to co miały wchłonąć:-).
 
reklama
Do góry