reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupowo - Wyprawkowy

moriam ja Cię podziwiam za ten spokój, że jeszcze po drodze remont, że jeszcze nic dla maleństwa prawie nie masz. Kurcze chciałabym tak spokojnie.
no wlasciwie nie mam nic:) poza dwoma buteleczkami, kilkoma parami skarpetek , bodziaczkow i piekna maskotka:)
spokojna przestaje byc, bo nie wyrabiamy sie z remontem-jak zwykle przez super fachowcow. No i przede wszystkim brak mi czasu. Ciagne jeszcze dwa etaty, prowadze aerobik, no i ten remont..
Dzis mam zamiar usiasc, przegladnac allegro i zamowic pare rzeczy.

a wczoraj ogladalismy wozki-wpadl mi w oko Brevi ovo. Ktoras z was moze mi cos powiedziec na temat spacerowek kubelkowych?Bo taka ma ten wozeczek. W internecie ma raczej dobre opinie.
 
reklama
Oddam wózek. Wózek CHICCO 6WD TECH + FOTELIK SAMOCHODOWY !!! (1177857430) - Aukcje internetowe Allegro
Taki jak w linku tylko inna kolorystyka:

Wózek przeżył dwójke dzieci. Dostaliśmy go od rodziny, ale nie sprawdził się na naszych wertepach. Generalnie daje rade. Jedyna rzecz, która mogłaby być wymieniona to koła. Już są troche zeksploatowane. Potrzebujący rodzice napewno będą mieli z niego pocieche. Pasuje mi odbiór osobisty we Wrocławiu.
Proszę o kontakt na pw
 
My wzięliśmy akurat to głównie ze względu na szufladę no i cena razem z nią atrakcyjna. Byliśmy w zasadzie zdecydowani na łóżeczko w Ikei (też białe) ale kosztowało 300 zł bez szuflady i myśleliśmy czy warto bo w zasadzie nam szuflade myśl bardzo się przyda. Mieszkanie mamy 46m i każdą przestrzeń staramy się wykorzystać – nawet zapas pampków i chusteczek będzie można tam upchać, czy poduszki dla małego, które dostałam a nie mam zamiaru używać do roku czasu, czy mata edukacyjna, jakieś kocyki itp. M zdecydował że bierzemy to i z szuflada bo on chyba bardziej praktycznie do tematu podszedł i dobrze bo troche szpargałów tam schowamy – komode małego mamy już po brzegi wypchaną. A jak mały wyrośnie z łóżeczka to i ono i szuflada nie będą potrzebne i albo upchamy u rodziców albo sprzedamy, chyba ze w rodzinie kolejny maluch gdzieś się pojawi.

Co do pojemników na pampersy itd to na świeże mam koszyk wiklinowy, do niego też wrzuciłam chusteczki do pupy i krem pielęgnacyjny do tyłeczka; na brudne będzie kosz plastikowy mały jak na śmieci zwykły na tarasie i tam będą lądowały. W łazience mamy pojemnik plastikowy i w nim rzeczy potrzebne do kąpieli, toalety pępka itd., nie bardzo lubie jak cos stoi „na wierzchu” więc pojemnik spakowany i zamknięty jest w szafce a przed kąpielą będzie wyciągany, a kremik do buźki będzie w koszyczku na wierzchu żeby przed spacerem posmarować.

Dorisday chusteczki biedronkowe jak dla mnie najlepsze zielone. Kupiłam tez ten czteropak niebieskich na promocji za 11 zł ale one mi niezbyt podeszły, a zielone jak dla mnie super i jak małego nie uczulą to zdecydowanie z nich będziemy korzystać.

Moriam wg mnie spacerówka kubełkowa to nie jest dobry pomysł bo maluch w niej zwiniety jak w foteliku więc wiadomo, że na dłuższym spacerze niezbyt wygodnie, ja do tego podchodze tak jak do fotelika – max 2 godz w takiej pozycji. Poza tym dziecko nie połozy się w niej na boku, wymuszona pozycja będzie na plecach.
 
Moriam ja nie mam doświadczenia z takimi wózkami, bo nie znam nikogo kto z takiego by korzystał, ale jestem takiego zdania jak lolisza. Te wózki nie wpływają dobrze na kręgosłup maluszka i są po prostu tak samo niewygodne jak fotelik. Chyba nie nadają się na dłuższe trasy.
 
Ostatnia edycja:
My też mamy łóżeczko z szufladą i jak dla mnie jest ona niezbędna. Mogę tam wiele rzeczy poukładać, między innymi pościel na zmianę, zapas pampków, chusteczek itp. U nas duże półki w komodzie zagospodarowane są na ciuszki a takie małe szufladki na butelki, grzebyki i inne pierdołki dla małego.
Wczoraj dostaliśmy pełno ciuszków. Wiem już jedno- nie potrzebuję już żadnych ciuszków dla małego. Mam tego pod dostatkiem, od koloru do wyboru, body, pajace, rampersy, śpiochy, kombinezony, czapki, spodnie itp. Ciężko aż wymienić- no i w różnej rozmiarówce :)
Dostałam też wcześniej wspominany laktator Avent. Do tego butelki i pełno pojemniczków via do przechowywania pokarmu. Dodatkowo dostaliśmy dwa ręczniczki do kąpieli, śpiworek- tylko że my już jeden mamy do wózka pod kolor,no ale zawsze się może okazać że się przyda.

Teraz jestem w trakcie poszukiwania jakiegoś nie za dużego koszyczka wiklinowego, który można właśnie położyć na komodzie i zagospodarować. Tylko patrzyłam na takie w tesco i ceny mnie przeraziły :) Wiecie może gdzie można dostać coś takiego taniego :D?
 
Ostatnia edycja:
lolisza, moriam, monze ja też mam łóżeczko kuba II z szufladą :tak::tak: tylko, że kolor - sosna... póki co jednak go nie rozkładam, bo szykuje się remont w mieszkaniu i nie chcę, żeby przesiąkł jakimiś nieciekawymi zapachami :sorry::sorry: cieszę się jednak, że wyjęłam je z pudełka i się wietrzy, bo jednak pachnie "nowym meblem" :sorry::sorry:

moriam ja też jeszcze do niedawna prawie nic nie miałam... :tak::tak: póki co jakiś czas temu kupiłam łóżeczko i trochę ciuszków... kompletowanie wyprawki zaczęłam hurtowo w ten wtorek :tak::tak:

monze ja łóżeczko jak już wcześniej pisałam mam z szufladą, ale to głównie dlatego, że dla nas każdy cm miejsca się liczy, bo niestety wszystko wskazuje na to, że jeszcze parę miesięcy będziemy mieszkać z moimi rodzicami w pokoju, który ma bodajże 12 metrów kwadratowych :confused2::confused2::confused2:

Jeśli chodzi o pojemniki, to mam zamiar kupić koszyczki... a śmietnika specjalnego na pieluchy nie kupuję... będę wyrzucać w kuchni do przeznaczonej do tego siateczki :sorry::sorry::sorry:

moriam ja też czytałam złe opinie o kubełkowych spacerówkach, bo jednak dziecku męczy się w nich kręgosłup



Ja w tym tygodniu zabrałam się w końcu za kompletowanie wyprawki :-):-)
Kupiłam 3 paczuszki huggisów1 (3x27 sztuk) i 2 paczki huggisów 2 (2x90 sztuk - z tej promocji w cerrefourze) - myślicie, że jak na sam początek starczy?? Czy jeszcze któryś podokupywać??
Oprócz tego kupiliśmy ceratkę do przewijania (na wyjścia), gruszkę do nosa, termometr do kąpieli, myjki do kąpieli, rossmanowskie waciki i patyczki do uszu dla dzieciów. Zamówiłam też taki zestaw butelek Tommee Tippee ZESTAW STARTOWY 0%BPA megapromocja! (1182672334) - Aukcje internetowe Allegro , do tego dokupiłam smoczki (niby w zestawie jest jeden, ale wole miec jakiegoś zapasowego) Tommee Tippee SMOCZEK PURE 2 szt. 0-3 m. PROMOCJA (1177379956) - Aukcje internetowe Allegro i jeden ręczniczek kąpielowy (więc w sumie mam już dla małej 2 ręczniczki z kapturkiem i jeden zwykły "dorosły"). Dla siebie zamówiłam 3 paczki podkładów poporodowych i majteczki siateczkowe :tak::tak:

Dziewczyny nawet nie wiecie jak się cieszę, że w końcu i u mnie wyprawkowe szaleństwo ruszyło :-):-)
 
mała_mi88 ja zkupilam takie koszyki w jusk, tylko na ich stronie jakos nie moge znlezc, ale jestem bardzo zadowolona, zwlaszcza, ze maja material w srodku i mozna go wyprac.
Dobra oferta w gazetce sa w promocji, ale na zdjeciu tylko ciemne a maja rozne kolory
a jutro jedziemy zamowic wozek i po inne takie tam potrzebne drobnostki i do apteki po pierwszy niezbednik wiec czeka mnie dzien zakupow.
 
Ostatnia edycja:
oj, nie ulatwiacie mi zadania. A juz prawie sie na ten wozek zdecydowalam.. to kolejny, ktory sobie upatrzylam, a pozniej naczytalam sie opini i zrezygnowalam. Sama juz nie wiem co wybrac, a nie chce znaczaco przekraczac 2tys za komplet. Mysle tez o samej gondoli, ale ktory wozek teraz wystepuje w takiej opcji?
przypomnijcie, co wy wybralyscie. Moze bedzie mi latwiej
 
reklama
przejrzalam juz wszytskie za male ciuszki jakie mialam i efekt jest taki ze -+ mam z 9 par pajacy, z 7 par spiochow, bodziakow na krotki /dlugi nie licze nawet ale tak ze 20 sztukow bedzie, kaftanikow/bluzeczek tez nie licze, spodenkow takich cienszych co prawda to jest z 5 par, jedna bluza polarowa przez glowe, jedna na zamek i jedna ciensza, do tego od groma skarpetek i czapek najrozniejszych... a to tylko rozmiar 56, 62 rysuje sie troche skromniej, ale to si euzupelni, a 68 to juz jest w ogole masakra w dzikiej ilosci wszystkiego. 3 kombinezony tez na 56-62

nawet rozek znalazlam. wiec zostaje mi do kupienia posciel- poszwy, przescieradla, reczniki, kocyki i kosmetyki...no i oczywiscie lozeczko, ktore jest juz upatrzone, tylko zamowic- w sumie nie wiem na co czekam
 
Do góry