reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupowo - Wyprawkowy

no wlasnie tez sie naczytalam takich rzeczy. w jednej ksiazce wyczytalam, ze jezeli koniecznie chcesz zeby twoje dziecko spalo na poduszce to mu ja namaluj flamastrem na przescieradle. dadatkowo dostalam cala mase ulotek o zapobieganiu zespolowi naglej smierci lozeczkowej i tam wyczytalam o tej poscieli, kolderkach, baldachimach itp. no i oczywiscie juz na przyszlos wpadlam w panike, ze dziecko mi sie udusi a zwlaszcza ze udusza je babcie, ktore na pewno jak tylko zamkne oczy na sekunde to przyleza z kolderka, kocykiem i calym talatajstwem.
a w ogole lolisza to czy ty jako lekarz nie uwazasz, ze powinnam sie juz leczyc psychicznie bo zaczynam miec obsesje na punkcie bezpieczenstwa, chorob, ktore moge przekazac mojemu dziecku, zagrozen czyhajacych na nie?

a lolisza jeszcze jedno pytanko - czy takie koszyki zapewniaja odpowiednia cyrkulacje powietrza, czy tez nie bardzo, bo nie ma za duzych dziur po bokach???
 
Ostatnia edycja:
reklama
Przepiękne !!!!!!!!!!!!!!!!! Można spytać za ile kupiłaś kombinezonik z tygryskiem ? Bo też się na niego napalałam na Allegro :)

Concita85 sorki za wprowadzenie w błąd, bo on nie jest z firmy H&M tylko Disney Baby i zakupiłam go na allegro ( pomyliłam z takim innym kombinezonem który mam). Na allegro dałam za niego 23zł- uff udało się... a teraz np widzę że jest taki podobny tylko że z misiem w kolorze beżowym i jest do licytacji od 29zł.

Ja mam dwie pościele, ale to dlatego że dostałam je. Są jak nówki, więc wzięłam. Wiem,że na pewno nie będę używać poduszeczki,ale prześcieradełko i kołderkę mam zamiar. Pod głowę będę kładła pieluszkę tetrową. Tak samo rozważam założenie baldachimu, bo niby ładny i w ogóle,ale wydaje mi się że to będzie miejsce łapania kurzu i ciągle musiałabym to prać bo miałabym obsesję na tym punkcie.
 
lolisza, a możesz pokazać jak wygląda taki niższy ochraniacz na szczebelki, bo nie wiem chyba o co chodzi ;) i co to są powijaki? ;) zastanawiam się oglądając na aukcjach śpiworki czemu piszą często, że jeśli nie jest bardzo gruby no to nadaje się na lato, wiosnę i jesień, a przecież w zimę jest zwykle w mieszkaniach właśnie ciepło...
 
Kahaaa ja nie lekarz tylko pilegniarka - pracuje na OIOM-ie noworodkowym - tzn pracuje jak na L4 nie jestem :)
Też mam różne schizy zwłaszcza jak widze z jakich powodów czasami dzieci trafiaja do szpitala - albo właśnie słynna poduszka która nieszczęśliwie dziecko przydusiła, albo mam która dawała prosto z kapsułki do buzi maluchowi lek i kapsułka sie jej wyslizgneła i wpadła dziecku do dróg oddechowych, albo inne tym podobne akcje. Moi znajomi z pracy (zarówno lek jak i piel) nie kupowali swoim dzieciom poscieli i poduszek i jakoś przeżyły tę traumę wiec i Franek bedzie musiał przeżyć :) Swoją drogą super tekst z tym, żeby namalować dziecku poduszke na prześcieradle - mój M bedzie sie śmiał z tego przez 3 dni (na marginesie on jest specjalistą z zakresu psychiatrii i mi jeszcze leków nie proponował chociaz może planuje mnie cichaczem w kaftan ubrać...) Baldachimy i wszelkie inne tego typu osłony u mnie też odpadają, właśnie z powodu SIDS - oczywiście już mam schize z której M mnie "leczy" tłumacząc że nie musze kupować monitora oddechu bo z moim "głębokim" snem to Franek nawet jak cicho pierdnie to sie obudze - chyba ma obawy, że mogłabym przytargać do domu kardiomonitor... :)

Natolin z ochraniaczem to chodzi o to, zeby nie był na całądługość czyli cały obwód łóżeczka tylko max na połowe, zeby między szczebelkami była cyrkulacja powietrza.
A "powijaki" to taki sposób "motania" dzieci, stosowany między innymi w szpitalach, super sie sprawdza u noworodków - są spokojniejsze, lepiej śpią, bo jak juz gdzieś pisałam noworodek lubi mieć ciasno jak w macicy tylko trzeba uważać zeby go zbyt ciasno nie zawinąć :) Tu jest przykład takiego zawijania - 2 rodzaje http://irreference.com/wp-content/plugins/Flutter/files_flutter/1223408535swaddling.jpg
uzywasz do tego kocyka cieńszego, grubszego, duzej pieluszki - co chcesz w zależności od temperatury.
 
Ostatnia edycja:
kurcze jakbym miala mozliwosci to przytargalabym do domu nie tylko kardiomonitor ale usg (w ciazy moim zdaniem bywa niezbedne), tomograf, cala apteke i 40 lekarzy roznych specjalizacji.
ty to masz zapewne jeszcze gorzej niz ja, jak sie tak napatrzysz w pracy to tylko koszmary mozna miec. z drugiej strony jako sila fachowa oraz zona lekarza, zapewne umiesz udzielac pierwszej pomocy w roznym zakresie. ja poki co mam wydrukowana strone o tym jak robic sztuczne oddychanie niemowlakom w razie gdyby przestaly odychac, zamierzam do trzymac przy lozeczku i mam nadzieje, ze niegdy nie bede musiala po nia siegnac. (tak... powinnam sie leczyc)
moj m mnie pociesza, ze jednak wiekszosc dzieci przezywa niemowlectwo bez uszczerbku na zdrowiu, ale jako ze nie jest lekarzem, ani pielegniarka to nie do konca mu wierze.
 
Dziewczyny a jak się zapatrujecie na pieluchy jednorazowe czy tetrowe ??? Mi cały czas moja mama wpajała że na początek muszą być tylko tetrowe bo u dziewczynek musi coś się zrobić z bioderkami?? I tetrową są najlepsze. Ale jak czytałam w necie to juz się powoli od tego odchodzi no i teraz mam dylemat?? O co wogóle chodzi z tymi pieluchami bo nie wiem czy mam tetrowe kupować czy nie???
 
ja licze na pampersy, ale kupilam 10 szt tetry , bo dziecku sie ulewa, albo jak male, to owinac, albo na ramie komus, jak chce maluszka wziac na rece- a i jeszze do kapieli. ale czy 10 wystarczy???
Ja chyba nie mialabym sily brudnych pieluch zbierac do wiaderka i potem prac jak sie smierdzace uzbieraja. Uwazam ze to najepszy wynalazek dla mam, a potem prasowac kazda------:-)

A na jaki rozmiar kupujecie kombinezon zimowy? 62? czy 68?
Poza ciuszkami mam 2 kocyki cienkie, jeden polarkowy i 2 rozki.
 
Z doswiadczenia 15 tetrówek (kupilam 10 bylo malo od prania do praniana przewijak do wycierania ) no i pampersy . Z dysplazja z powodu papersów to wysoce przesadzone, przechodzilam ją z Zuzka i po prostu bylo to wrodzone .Nasz ortopeda naprawde znany wytłumaczyl nam ze oznaki dysplazji widoczne sa juz po urodzeniu. Owszem dopieluchowywałąm tetrami ze wskazan medycznych ale to podwójnie jedna tetra nic nie daje. Mialam kolezanki które były tetrowe pierwsze miesiace ale ich dzieci spaly 3/4 doby czasu miały to praly prasowaly

Z Zuzka tez poscieli nie używaląm do tej pory kiedy sama zqaczela sie przewracac siadać z leżenia ,chyba z 7,8 miesiecy .Za to teraz podusia to milość jej zycia:tak:

Pościele które pokazywalyście po prostu prześliczne :-), ochraniacz moim zdaniem konieczny od urodzenia dziecko czuje sie bezpiecznej

U mnie sprawdzil sie rozek mialam usztywniony ,dobry bo można wsunac reke i nie obudzić dziecka żeby je gdzieś przenieś .Mam do niego straszny sentyment .dzis wlasnie wyprałąm Rada taka ze jak zamierzasz używać to lepiej kupić troche lepszy ,my taki mieliśmy .Szwagierka kupiła najtańszy jaki znalazla i zaczelo wychodzić wypelnienie
Teraz kupilam tez spiworek zobacvzymy jak sie sprawdzi
 
Dziewczyny a jak się zapatrujecie na pieluchy jednorazowe czy tetrowe ???
Ja na pewno będę stosować jednorazowe, bo myślę że nie miałabym na dłuższą metę tyle motywacji i zaparcia w sobie żeby je prać a znowu sterty niewypranego prania nie lubię. Mam ponad 10 pieluch tetrowych takich białych i je będę używać w łóżeczku pod główkę jakby maluszek miał ulać, do odbicia albo wytarcia buźki jak będziemy gdzieś poza domem a poleci ślinka albo właśnie uleje się. Do tego chcę dokupić ze 3 pieluszki tetrowe,ale takie ze wzorkami jak gdzieś pójdziemy w gości albo do lekarza. Widziałam takie na allegro,ale nie wiem w jakim sklepie mogę je dostać. Do tego moja mama mi dała parę sztuk pieluszek flanelowych, które są grubsze od flanelowych.
 
reklama
monimoni, ale fajny wózeczek :-)
Ja jeszcze nie mam, może we wrześniu...
Z wyprawki brakuje nam jeszcze wózka, podgrzewacza i sterylizatora. No i kosmetyków. Tak to już właściwie wszystko mamy.
 
Do góry