reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupowo - Wyprawkowy

reklama
Ja też mam 2 komplety pościeli jak na razie i mam nadzieję, że to wystarczy:) W razie czego zawsze można dokupić....
 
Ja zaszalałam z pościelą, ale nie mogłam się oprzeć. Kupiłam ten komplet, beżowy z misiem 14ele.pościel HAFTY z szyfonem 100x135 MILPOL (1085098895) - Aukcje internetowe Allegro i do kompletu jeszcze ten ręczniczek OKRYCIE KĄPIELOWE ****MILPOL**** (1086676021) - Aukcje internetowe Allegro Polecam, bo jakość jest wysoka. Do tego mam jeszcze 2 dodatkowe prześcieradła. Wiecej nie kupuje. Jak bede chciala uprać to rano wrzucę do pralki i do wieczora wyschnie. A w dzień położe malucha w rożku lub pod kocykiem.
 
ja nei wiem czy mam dobre podejscie, ale nie zamierzam w ogole kupowac poscieli, tylko uzywac kocyka i zdecydowanie nie uzywac poduszki. zreszta na razie zastanawiamy sie czy nie zrezygnowac poki co z lozeczka i nie kupic tylko koszyka z kolyskowa podstawka cos w takim stylu tylko bez tych firamek dookola:
Moses basket bundle, Clair de Lune 'Monte Carlo', white - Junior Jungle
latwiej to nosic po domu niz lozeczko. ale z drugiej strony nie wiem czy to nie wyrzucone pieniadze bo ile taki maluch w tym pospi??
 
Zdjęcie360.jpg
To dzisiaj wygrzebałam w ciucholandzie, bo miałam chwilę wolnego a przechodziłam obok więc wstąpiłam , zobaczyłam i kupiłam. Szkoda, że nie miałam więcej czasu to pochodziłabym jeszcze. Kupiłam za jedyne 2zł :-)
Zdjęcie362.jpg
A to polarowy pajacyk, cieplutki. Zakupiony w H&M.
Zdjęcie363.jpg
A to dresowe spodenki , również z H&M.
Zdjęcie365.jpg
A taki mamy śpiworek do wózeczka dla malucha. Jest pod kolor wózka:-)
Zdjęcie366.jpg Kocyk ten zakupiłam kiedyś w Lidlu, teraz jeszcze poluję na taki gruby, bo ten jest z tych cieńszych.

No to porobiłam trochę fotek. Jakość może nie najlepsza,ale to z telefonu robione. Mam jeszcze dwie siatki ciuszków,ale pokażę jak już ładnie ułożę w komodzie, która będzie poskładana w piątek! Do tego pochwalę się też później łożeczkiem. W sumie gdybym chciała Wam wszystko pokazać co chcę- to chyba musiałabym dzień i noc fotografować to wszystko:rofl2: a Was tylko zanudziłabym :rofl2:.
 

Załączniki

  • Zdjęcie362.jpg
    Zdjęcie362.jpg
    29,6 KB · Wyświetleń: 82
Concita też mam 1 komplet w żyrafki.
Nice-girl rzeczywiście zaszalałaś. Cudny komplet.
Ja jeszcze nie kupiłam, mam upatrzony, ale sprzedawca na Allegro ma urlop do 17 sierpnia, więc zaraz jak wróci to zamówię :)
AMY - PLUS GIRAFFE - 10 cz. - Ł.120/60 KOLORY (1161121482) - Aukcje internetowe Allegro kolor green bahama
Zobacz załącznik 271203
To dzisiaj wygrzebałam w ciucholandzie, bo miałam chwilę wolnego a przechodziłam obok więc wstąpiłam , zobaczyłam i kupiłam. Szkoda, że nie miałam więcej czasu to pochodziłabym jeszcze. Kupiłam za jedyne 2zł :-)
Zobacz załącznik 271205
A to polarowy pajacyk, cieplutki. Zakupiony w H&M.
Zobacz załącznik 271206
A to dresowe spodenki , również z H&M.
Zobacz załącznik 271208
A taki mamy śpiworek do wózeczka dla malucha. Jest pod kolor wózka:-)
Zobacz załącznik 271209 Kocyk ten zakupiłam kiedyś w Lidlu, teraz jeszcze poluję na taki gruby, bo ten jest z tych cieńszych.

No to porobiłam trochę fotek. Jakość może nie najlepsza,ale to z telefonu robione. Mam jeszcze dwie siatki ciuszków,ale pokażę jak już ładnie ułożę w komodzie, która będzie poskładana w piątek! Do tego pochwalę się też później łożeczkiem. W sumie gdybym chciała Wam wszystko pokazać co chcę- to chyba musiałabym dzień i noc fotografować to wszystko:rofl2: a Was tylko zanudziłabym :rofl2:.

Przepiękne !!!!!!!!!!!!!!!!! Można spytać za ile kupiłaś kombinezonik z tygryskiem ? Bo też się na niego napalałam na Allegro :)
 
Kahaaa ja też pościeli nie kupuje - mi wtukli w łepetyne ze dziecko do roku czasu powinno:
- mieć temperature do spania 18-20 stopni
- mieć łóżeczko z cyrkulacją powietrza i jeśli ma być stosowany ochraniacz na szczebelki to w pierwszym roku zycia tylko taki na połowe łózeczka
- mieć twardy materac
- nie uzywac poduszki (generalnie sa niezdrowe, mają zły wpływ na kręgosłup szyjny i stanowią ryzyko uduszenia), noworodek nie ma potrzeby uzywania poduszki dopóki nie zostanie jej nauczony, warunkowo mozna uzywać specjalne płaskie poduszki dla niemowlat, które minimalizuja ryzyko uduszenia
- nie uzywać kołdry (ryzyko uduszenia)

Dziecko do ukończenia pierwszego roku zycia najbezpieczniej układać do snu:
- w powijakach a ich grubość zależna od temperatury (alternatywą są dostępne już otulacze)
- w śpiworku
- na plecach chyba ze ma tendencje do ulewania
- wszelkie kocyki i inne okrycia stosowane w sposób inny niż "powijaki" powinny być bezpiecznie wciągnięte pod materacyk łóżeczka i naciągnięte tak aby dziecko nie miało możliwości sie w nie zaplatać

Zamierzam sie do tego stosować i do ukończenia roku nie planuje zakupu pościeli, Franek bedzie spał w powijakach lub spiworku, bez poduszki, ochraniacz na szczebelki mamy ale dość krótki i poczatkowo pewnie i tak sobie go odpuścimy.

Wróciłam z galerii i oczywiście musiałam cos kupić - tym razem sobie:) I tak zaopatrzyłam sie w zestaw bielizny ciążowej - 3 sztuki wypaśnych majteczek w mothercare przecenione z 45 na 23zł, wielorazowe wkładki laktacyjne w liczbie 6 sztuk przecenione z 30 na 15zł i super sexy majteczki jednorazowe w cenie 10zł za 5 sztuk. Ogladałam też koszule nocne ale jakoś mnie nie rajcowały wię wcią odwlekam ten temat...
 
reklama
ooo, dobrze lolisza, że to napisałaś, bo też nie zamierzałam kupować pościeli, a tak będę miała jeszcze medyczne uzasadnienie tego :))
 
Do góry