reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupowe szaleństwo!

reklama
fajne te chusty ale jakos nie jestem do nich przekonana mam wrażenie że dzidzia jest w niej taka pozwijana:baffled:

mogę polecić nianie philipsa jest berdzo fajna nie szumi i jest bardzo czuła ja mam model scd 463 na allegro zapłaciłam 169zł w smyku były po 280zł
 
Co nam się nie przydało:

Łóżeczko :-):-):-):-):-) - jak narazie, Córeczka mało w nim śpi, głównie ze mną w łóżku


Na samym początku używałam Alantan, ale co chwilę mała miała podrażnioną skórę i przeszliśmy na sudocrem zgodnie z zaleceniami położnej i od tamtej pory nie mamy takich problemów.
Słyszałam jednak, że sudocrem jest dość mocny, więc chyba wolałabym używać coś troszkę delikatniejszego.

Ja smaruję na przemian Sudocremem i Alantanem, S. za bardzo wysusza i po dłuższym stosowaniu skóra robi się szorstka, a jak dla mnie A. jest za tłusty - więc raz jednym raz drugim i jest idealnie - zero odparzeń. Sudocremu mamy średnie opakowanie i zużyliśmy dopiero połowę.

Pieluchy Pampersy, ale zdarza się, że przeciekają na pleckach.

Chusteczki też Pampers - bardzo dobre, my kupujemy w Makro po 5,80zł
 
Myślę o zakupie chusty lub nosidełka (teraz bardziej skłaniam się ku chuście, bo się naczytałam że nosidełka są niezdrowe dla kręgosłupa dziecka). Macie jakieś zdanie na ten temat?

ja mam chuste taka: Baba Slings - Home :-)i nam odpowiada, Olivka w niej zawsze smacznie spi (a w chuscie moze spac, w przeciwienstwie do nosidelka), dla mnie troche na razie malo wygodne, bo trzeba jej glowke podtrzymywac jeszcze, ale potem mysle, ze bedzie lepiej:-)
 
Kupiłam dziś krem ochronny na słońce PENATEN filtr 40, zobaczymy czy będziemy zadowolone z niego. Ciekawe czy Wiktoria nie będzie wyglądała jak mumia. Teraz tylko czekamy na słońce.
 
reklama
Chciałam dodać że za Penaten zapłaciłam 24,50zł

Używaliśmy Oilatum - bardzo dobre, za 500ml zapłaciłam 52zł (teraz nic nie używamy - szukamy alergenu/alergenów)

Zamiast smarować dziecko oliwką, pielęgniarka poradziła, aby do kąpieli wlać kilka kropli oliwki, efekt bardzo dobry.

Nie używamy przewijaka, przewijam córeczkę na łóżku.

Jeśli chodzi o zabawki to odradzam twarde grzechotki (bynajmniej narazie).

Kupiłam za około 6zł dwie mięciutkie zabawki - piłeczkę okrągłą i w kształcie kwadratu (w środku mają coś co dzwoni) - są super, bardzo kolorowe. Można je doczepić do maty edukacyjnej, jak na razie to ulubione zabawki Wiktorii.
 
Do góry