reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Zakupowe szaleństwo lutówek

jeśli chodzi o octenisept to jest do pępka, na ranę po porodzie i w domu w codziennym użytku ma szetsze zastosowanie niż woda utleniona:tak: my już tylko tego używamy;-)

Póki pamiętam- wiem, ze to nie będzie potrzebne przez najbliższe miesiące ale zakupcie sobie taki oto gryzaczek NUBY # GRYZAK do Podawania POKARMU Owoców 5360 (2851876961) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

W SR Pani powiedziała, że jest to rzecz genialna- zastępuje te zwykłe gumowe gryzaki, gdy dziecku idą zęby i można tam wsadzić np ugotowaną marchewkę lub jabłko. Ale też super sprawdza się przy wprowadzaniu nowych produktów, gdy boimy się, że dziecko może się udławić ( np kiełbasa)
gryzaczej jak dla mnie beznadziejny, użyliśmy może ze 3 razy. Nie da się go umyć dokładnie po bananie czy jabłuszku, więc te siateczki są praktycznie jednorazowe. Wg mnie strata pieniędzy;-)



a jak ktoś jest zainteresowany to w rossmanie można kupić takie małe buteleczki po 100ml i można sobie tam wlać żel pod przysznic czy szampon żeby nie dźwigać dużych opakowań, fajna sprawa jak dla mnie, ja skorzystałam i kupiłam, dzięki temu miejsca w kosmetyczce zaoszczędziłam i ciężaru zbędnego
 
reklama
No właśnie przez to że nie wysusza dziecku od mojej koleżanki nie chciał odpaść kikut, bo się zmumifikował :D dopiero jak zaczęła używać sprawdzonego spirytusu odpadł za 2 dni :) Tak więc z tym też bywa różnie. Octanisept nie może wysuszać bo jest też stosowany na błony śluzowe a nawet do irygacji pochwy.
to może źle go pielęgnowała? 'W SR mówili, że octenisept pięknie goji ale trwa to ciut dłużej niż gdyby przemywać spirytusem, czyli ok tygodnia. Należy pępek przemywać nim 2 razy vdziennie..
kasiadz, pisałam to co zachwalali;-)
też kupiłam mini kosmetyki do szpitala
 
Ostatnia edycja:
to może źle go pielęgnowała? 'W SR mówili, że octenisept pięknie goji ale trwa to ciut dłużej niżgdyby przemywać spirytusem, czyli ok tygodnia. Należy pępek przemywaćnim 2 razyvdziennie

Wiesz co położna to inne opinie, trzeba samemu wypróbować. Ta koleżanka miała akurat taka sytuację, a inna moja koleżanka - położna polecała właśnie spirytus. To tak samo jak z kosmetykami, pampersami itp, jednych uczula, przemaka, a znajdą się też tacy którzy chwalą w niebiosa ;-)
 
a wiecie co - ja jeszcze proponuję osłonki na sutki, mnie siostra kupowała na drugi dzień po porodzie, bo już miałam tak sutki zmasakrowane przez Dawida, że karmiłam i płakałam, a bez osłonek chyba dopiero zaczęłam karmić po 3-4 tygodniach. ale zaciskałam zęby - byłam bardzo zdeterminowana, żeby karmić piersią ;-)
 
ja znowusz słyszałam że jak używa się tych osłonek to często potem dziecko nie chce pić baz nich po się do gumy przyzwyczaja. Polecam teraz zacząś nacierać sutki zwykłym tłustym kremem, uelastyczni to je i łatwiej przetrwają pierwsze dni. No i w własnego doświadczenia polecam muszle laktacyjne, super się sprawdzają gdy sutki są poranione i bolą, potem też się sprawdzają jak chce się mleczko uzbierać podczas karmienia albo nie chce zużywać dużych ilości wkładek;-)
 
Witam mamusie :-D

Mam do sprzedania ciuszki po mojej córci bardzo okazyjnych cenach.



Zestaw I, 0-3, stan idealny, Cena za zestaw 27 zł.

Zobacz załącznik 527927

Zestaw II, 0-3, stan idealny, Cena 20 zł.

Zobacz załącznik 527928

Zestaw III, 0-3, stan idealny, Cena 17 zł

Zobacz załącznik 527929

Zestaw IV, 0-3, stan idealny, Cena 19 zł

Zobacz załącznik 527930

Zestaw V, 0-3, stan idealny, Cena 20 zł

Zobacz załącznik 527931

Zestaw VI, rozm 68, stan idealny, cena 25zł

Zobacz załącznik 527932
Mam do sprzedania leżaczek-bujaczek firmy Bright Stars. Leżaczek jest w idealnym stanie. Można włączyć melodyjkę, która przechodzi w miłe dla ucha tony i nie jest monotonna, posiada dwa stopnie głośności. Bujaczek posiada również wibracje, które pozwalają maluszkowi się wyciszyć i zasnąć. Pałąk można zdjąć, doczepić do niego zabawki. Ma pluszową małpkę, gwiazdkę-gryzak, grzechotkę z ruchomymi elementami. Podstawa bujaczka ma gumowe osłonki, które chronią powierzchnię przed porysowaniem. Dla bezpieczeństwa dziecko można zapiąć regulowanymi pasami. Tapicerka jest ściągana, więc nie ma problemu z utrzymaniem go w czystości. Ergonomiczny kształt nie obciąża plęcków maleństwa. Posiadam opakowanie w stanie idealnym oraz instrukcje.

Zobacz załącznik 527933Przesyłka jednego zestawu 8 zł, większej ilości 12 zł. W gratisie dodaje krem s.o.s Nicea, bo zakupiliśmy 4 szt, a kończymy dopiero drugą JTermin ważność do 04.2014. Leżaczek 65 zł, przesyłka 25zł
Zainteresowane osoby zapraszam na priv.
 
Ostatnia edycja:
kasiadz te pojemniki w rossmanie są puste tak? ile kosztują?

co do osłonek to ja używałam na początku w sytuacjach awaryjnych czyt. poranione brodawki, jak się zagoiły to odstawiałam, nie było problemów z karmieniem

co do gryzaczka nie używałam, znam mamy z forum co chwaliły, ale czytałam też takie opinie że właśnie te siateczki trudno się czyści i trzeba je co chwile wymieniać - a więc standard - jednym pasuje innym nie;-)
 
reklama
Do góry