reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupowe szaleństwo lutówek

Jak będziesz karmiła to na bank cycki Ci urosną. Nie ma siły,żeby się zmniejszyły ;-) Kupuj dobry pod biustem(niektóre mają regulacje na 4 zapięcia)i z zapasem w miseczce.

Tylko czy pod biustem mi cm nie ubędzie po porodzie? Najwyżej kupie jakiś najtańszy a później zainwestuję w jakiś lepszy.
 
reklama
Hejo :)

1. Ja kupiłam zwykłą w komplecie z kołderką, ale na poczatku mam zamiar nie używać wcale pościeli tylko rożek, a potem śpiworek, posciel kupiona bardziej przyszłościowo, jak już się nie będę bała, że malutka się kołderką zakryje.

2. U mnie w szpitalu tez jest lista - wymagane sa 3 koszule nocne

3. Butelki nie kupowałam, dostałam jedną od szwagierki, nie biorę jej do szpitala, będzie na wszelki wielki jakbym miała problemy z karmieniem (oby nie)
4. ja tez mam dla maluszka oilatum, kupiłam też oilatum szampon, mąż jest alergikiem i uznaliśmy, zed to najlepsze wyjście poza tym to wygoda, że nie trzeba stosować dodatkowo oliwek itp.
5. ja kupiłam dwie sztuki, zależało mi żeby ręcznik był z kapturkiem i dzidziuś nie marzł
6. mi biust urósł, do karmienia kupiłam z nieco większymi miseczkami niż nosze teraz, pod biustem mam 4 zaczepy do regulacji, więc jak coś się poszerzy albo zwęzi to powinien i tak pasować
 
Sylwia ja tak zrobiłam- kupiłam zwykły, tani na początek do szpitala a potem zobaczymy jaki rozmiar będzie potrzebny. Wtedy zainwestuję w coś ładniejszego. Nie mam doświadczenia w tych sprawach a szkoda byłoby mi wydać kupę kasy na coś co nie będzie pasowało.
 
a.m.g to i ja podzielę sie swoimi odpowiedziami:)

1. poduszkę miałam w komplecie z kołderką do łóżeczka, ale nie zamierzam jej używać na początku mimo że jest bardzo płaska dziecko maleńkie nie powinno spać na poduszce tylko na płasko, chyba że bardzo ulewa, allbo ma katar

2. koszule mam 4 ale ja się szykuję na dłuższy pobyt bo cc

3. Butelki mam dwie małe tomme tippe

4. z kosmetyków to ja mam płyn do kąpieli i mleczko dla niemowląt ziajka krem ochronny na kazdą pogodę nivea puder do pupy mały sudocrem i mały bepanthen im mniej kosmetyków na początku tym lepiej

5. Ręczniki mam 2 z kapturkiem i dwa normalne kąpielowe - nie kupowane specjalnie, ale juz odłożone dla maluszka z domowych zapasów

6 stanika do karmienia nie kupowałam wcale. do szpitala mam tylko taki najzwyklejszy bawełniany bez usztywnień. w razie potrzeby dokupię. Rozmiar taki jak teraz i przed ciąża, bo to ten sam rozmiar czyli 75f
 
Tylko czy pod biustem mi cm nie ubędzie po porodzie? Najwyżej kupie jakiś najtańszy a później zainwestuję w jakiś lepszy.

Ja mam taki z 4 zapięciami i jak go mierzyłam to brałam tak,żeby mieć możliwość dopięcia się i poluzowania. Jakoś na środkowy. Zawsze to dodatkowe 3-4 cm.
 
1. poduszki dla Dawida zaczęłam używać dopiero chyba jak skończył rok i to wtedy też miał taką, że ledwo mu główkę podnosiła. podobno noworodki lepiej jak nie mają poduszki.

2. nie pamiętam ile miałam wtedy koszul, ale chyba też koło 3, jedna na poród i dwie po porodzie.

3. ja kupowałam 1 butlę małą i jedną dużą - zresztą polecali mi w szpitalu, żeby mleko też mieć w razie czego w domu. zapalenie piersi czy nagła potrzeba przyjęcia przeze mnie leków itp.

4. płyn do kąpieli, oliwka, krem do buzi, waciki do kąpieli, gaziki nasączone czymś tam (do kupienia w aptece) do pępka, patyczki do uszu, sól fizjologiczna do przemywania oczek, linomag do pupy, a w razie jakiś podrażnień Balneum krem do pupy (rewelacja)

5. ja miałam specjalny ręcznik, ale normalne oczywiście się nadają, tylko dałabym wyłącznie go dziecku

6. nie pamiętam właśnie jak to było z tym stanikiem do karmienia, więc nie pomogę...


dziewczyny pisałyście o Oilatum - ale czy to nie jest od 3 miesiąca ? bo np Atoperal jestdopiero od 1 miesiąca!
 
Nie wiem, jak to w praktyce wygląda, ale położna odradzała kupno płynów do kąpieli z oliwkami..Powiedziała, że utrudniają bezpieczne wyciągnięcie dziecka z kąpieli (bo jest śliskie) oraz że ta oliwka wcale nie nawilża tak dobrze, jak oddzielna oliwka czy balsam. I z tego, co wie, to zazwyczaj mamy muszą smarować dziecko dodatkowo oliwkami. Ale oczywiście to nie reguła
 
Hej dziewczyny, jako że dopiero powoli zaczynam robić zakupy mam do Was pytań kilka :)

1. Jaką poduszkę do łóżeczka kupowałyście ? bo widze że są jakieś takie zwykłe 40x60 i poduszki klin. Nie wiem które lepsze ? a poszewki do tych poduszek klin to istnieją ? bo osobiście nie widziałam !!!
2. Ile koszul będzie mi potrzebnych na pobyt w szpitalu ? Dodam że mam koszule do karmienia ale w domu - tych bym się nie odwazyła założyć w szpitalu :)
3. Kupowałyście butelki dla szkrabów na początek ?
4. Jakie kosmetyki będą mi potrzebne dla dziecka na początek ?
5. Kupowałyście ręcznik specjalnie dla dzidziola ? bo tak sie zastanawiam czy to jest konieczne - sama w domu posiadam naprawdę dużą liczbę ręczników, gdzie 50% z nich nigdy nie była używana !!
6. Teraz o rozmiar stanika się rozchodzi, a więc piersi w ciąży nie urosły mi w ogole ;/ i tak sie zastanawiam, czy później troszke podrosną ? bo nie wiem jaki rozmiar mam kupić ! a problem polega na tym że noszę duże B albo małe C :)


Dziękuje za wszelkie sugestie.

1. nie mam żadnej poduszki, ani zwykłej ani klinu
2. Koszule - 1 do porodu, dwie potem - będzie potrzeba to emek dowiezie
3. Mam butelki w domu, jeszcze po Zosi. Zamówiłam jedynie 2 smoczki w razie jakiś problemów z karmieniem. Ale do szpitala nie zabieram.
4. Tym razem kupiłam dla Jasia kosmetyki z Hippa - płyn do kąpieli, szampon, oliwkę, do pupci linomag, sól fizjologiczna do przemywania oczek, octenisept do pępuszka, jak się będzie coś działo ze skórką to dokupię oilatum
5. Jak masz duże ręczniki to moim zdaniem kupowanie specjalnie z kapturkiem to zbędny wydatek.
6. Biust się powiekszy ale jak dobrać stanik to sama mam problem:baffled: dlatego kupię teraz jakieś dwa zwykłe, a potem zobaczę i zainwestuję w coś lepszego:tak:
 
reklama
Widzę, że co polozna czy matka to inne opinie. Dawid miał Atopowe Zapalenie Skóry i uzywalismy właśnie oilatum, drugiemu chyba od początku w to zainwestuje. Nam z kolei polozna odradzala oliwke, bo podobno zatyka jakies kanaliki w skórze dziecka, ale ją i tak smarowalam. HIPPA uzywalam przy Dawidzie bo takim go myli po porodzie, ale jakoś nie przypadł mi do gustu.
Teraz chciałabym kosmetyki Ziajki- używam kremu dla Dawida i jest najlepszy jaki mielismy- Bambino, a nawet oilatum czy atoperal się umywa.
Sorki za błędy ale pisze z tel, bo nie chce mi się d... ruszyć po laptopa ;-)
 
Do góry