reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zakupki dla naszych maleństw

niczka były w promocji z 119 na 99... czyli mniej wiecej tyle co Bartek... ale polecam strone Bartek Outlet Internetowy mam zamiar zniej zamawiac buty II gatunek bo ponoc jakosc tak jak I a wad nie widac (pod produktami sa opinie osob ktore je kupily) a cena ok 30% taniej
 
reklama
ach zazdroszcze wam tych bucikowych szalenst:-(Emilcia ma tak malusia stopke i dalej podwija paluszki ze nawet takie bucikoskarpety jej spadaja bo nie trzymaja sie na stopci,nie umie jej wlorzyc:confused:chyba spytam doktorka czy z nozimi wszystko ok???
 
szminia jak najbardzien wszystko ok, kazde dziecko podwija paluszki,
z tego wlasnie powodu slyszalam ze na zachodzie nawet do 2 latek nie zalecaja butow z twarda podeszwa (nie moge cos znalezc info po polsku na ten temat:dry:), wlasnie ze wzgledu na te paluszki, jak dziecku sie palce unieruchamia to potem jest plaskostopie bo miesnie wysklepiajace stopki nie pracuja jak trzeba....
dopoki malutka nie chodzi to nie ma co sie spieszyc
a takie mieciutkie buciczki kup takie co sie rozpinaja cale tak ze sie latwo wklada :cool2:
 
Dziewczyny, wszystkie zakupy jak zwykle super :tak:

Ja zaopatrzylam malego w H&M w 6 par skarpetek antyposlizgowych...
I musze jakied body dokupic bo powyrastal....

KTOSIU - ale co to znaczy ze butki maja byc miekkie? :confused:
To takie jak ja kupilam i OLCIA np tez - Bartek czy Elefanten trzymajace kostke itd, to sa zle? Z tego co czytalam na poprzedniej stronce ktora wklejalas to wlasniebardzo dobre :dry:
 
mktosia :tak::tak::tak:te butki robeez sa super ,i ladne i mieciusie:tak:szkoda ze nie mozna ich w sklepie przymierzyc bo sa oryginalnie zapakowane w woreczko a ze dosyc kosztuja to tak na slepo balam sie kupic ale chyba sie skusze...dla Emilci wszystko
aneta te butki o ktorych pisze mktosia to takie raczej po domku one sa typowe do raczkowania:tak:maja mieciusia piete ...a czy tez do chodzenia i na dwor hmm nie wiem...poczytam
 
anetka sama bylam niepewna, wiec nic nie mowilam dopoki nie znalazlam powyzszych informacji, tak jak mowie- na polskich stronach nic na temat "miekkich butow"
tymczasem tu pokazuja buciki takie, co to wygladaja jak po domu a to do 2 latek sa do bieganie wszedzie... one maja podeszwe z solidniejszej skory, jak nie jest mokro to i na zewnatrz

ja sama jestem po kursie korekcji wad postaw i dokladnie uczono mnie jak rozmawiac z rodzicami o obuwiu i to co wklejalam wczesniej wlasnie mojej wiedzy odpowiada
z tym
ze to jak ja jestem uswiadomiona dotyczy dzieci od przedszkola wyzej

i teraz pytanie ktore stawiam, aby poszperac w necie i dokladnie zastanowic sie nad dziecmi, ktore dopiero ucza sie chodzic i jak pisza ich rozwoj stopek jest bardzo wzmozony i wazne jest aby w zaden sposob nie unieruchamiac zadnej grupy miesniowej
te buciki Robeez sa cale z miekkiej skorki, wychodzi na to, ze dziecko rozwija sie tak jakby chodzilo caly czas na boso, czyli tak jak natura nas przystosowala, one maja tylko ocieplac, nic nie usztywniaja.........

problem do przemyslenia pozostawiam wam, sama sie zastanawiam...
logiczne jest bardzo ze stopka musi miec mozliwoc podkurczania paluszkow, wtedy te wszystkie miesnie wysklepiajace stope od podeszwy pracuja i pytanie- czy w takich butach jak dla starszych jest to mozliwe? jesli uniemozliwiamy prace miesni o ktorych mowa to powstanie stopa plaska

(buciki solidne, z usztywniona wysoka pieta zapobiegaja nieprawidlowemu ustawieniu stopy wzgledem podudzia) dlatego sa bardzo wazne przy stopkach koslawych, ale co jak dziecko nie ma zadnych problemow i powinno sie rozwijac calkiem naturalnie.....???
 
kiedys oglądałam program o obuwiu dla dzieci i tam też było że miękkie a już najgorsze to są te jak ortopedyczne wyglądające... wysokie pod kostkę... było porównanie,ze to jakby dorosły chodził se na codzień w narciarach...
ostatnio też słyszałam,ze te profilowane co mają takie wypukłe na śródstopiu to tez są niedobre, gdyż od tego właśnie płaskostopie się robi bo nie pracują te mięsnie... najlepiej płaskie...
moje dzieci śmigają na boso... mały wiadomo... a natala też nie ma kapci:sorry2:... ja sama też lubię na boso
 
W domu to Kuba tez chodzi boso........ale jak zacznie biegac po podworku to raczej nie w "kapciach".....Ja w kazdym razie mam zamiar kupowac malemu normalne butki, sprawdzonych firm. Jak gadalam kiedys z ortopeda to powioedzial ze takie sa dobre i takie powinny byc - wiec takie kupilam.
 
reklama
anetka - pewnie,że masz dobre buty... ja mowie tylko o takich skrajnosciach , gdzie dzieciaki po domu chodza w takich wysoko za kostke... a bartka tez pewnie kupie...
 
Do góry