reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zagadnienia prawne, macierzyńskie becikowe L4 itp

reklama
Info dla dziewczyn pracujących w urzędach państwowych...
Mnie to się w pale nie mieści i mam nadzieje że Trybunał Konstytucyjny uchyli taki projekt bo to jawna dyskryminacja.
Chodzi o to że kobiety które po 1 stycznia zajdą w ciąże, będę na urlopach macierzyńskich czy wychowawczych nie będą w żaden sposób chronione przed zwolnieniem
Tutaj artykuł Rząd: zwolnienia w urzędach nie ominą kobiet w ciąży - Biznes w Onet.pl
 
kurka napisalam sie jak glupia i sie skasowalo wiec jeszcze raz....

Mam pytanie odnosnie tych 2 tyg macierzynskiego jak to jest jak ja nie pracuje juz?? Macierzynski slyszalam wlicza sie do ciaglosci pracy i placic mi teraz bedzie zus czy moge tez sie starac o te 2 tyg i do kogo zlozyc wniosek??

Ja juz prawie zalatwilam wszystkie urzedy bo staram sie o becikowe, becikowe dodatkowe, kase z pzu, gruszke dodatkowa, zasilek z tyt. ur dziecka i zasilek rodzinny + z tyt. samotnego wychowania wiec latania od cholery ale jak to wszystko uda mi sie zalatwic pozytywnie to z 6-7tys wpadnie a do tego co mc ok 300zl plus zasilek potem dla bezrobotnych to moze jakos dam rade bez pracy poki co...

Samotne wychowanie dziecka - mops - dla zainteresowanych: pobieralam na mala pare lat zasilek rodzinny + z tyt. samotnego wych. dziecka .. bylo to ok 48zl +170 teraz jest jeszcze stary okres zasilkowy wiec do konca wrzesnia trzeba zlozyc wniosek, zaswiadczenie z us o dochodach za 2007r i albo z sadu o alimentach albo tak jak ja z USC odpis cal. akt. urodzenia badz w innych przypadkach jak wdowa czy rozwod inne papiery i ten zasilek jak sie miesci w normach tyle wynosi...U mnie dzielili na 2 tylko na mnie i dziecko bo nie dostawalam alimentow...Teraz bedzie nowy okres zasilkowy od listopada i trzeba znow wniosek, zaswiad. z US o dochodach za 2008r. i wzrosnie zasilek nie wiem ile wiem ze na dziecko 6-18 lat jak u mnie to bedzie nie 64zl ale 91zl na dziecko ponizej 5 lat tez wzrosnie - 64zl...Teraz tez skladam te dwa wnioski o ile dochod pozwoli i beda u mnie dzielic na 3 czyli na mnie i na dzieci ale tylko z uwagi ze skladam na WIKE czyli gdzie nie mam nic wspolnego z alimentami...jakbym chciala tez na Tomka to trzeba z sadu zaswiadczenie o alimentach i to chyba dolicza sie do dochodu i dzieli dopiero na matke i dzieci...tak to wyglada
 
Kroptusia, te dodatkowe 2 tyg w zalezności od tego jak chcesz możesz teraz od razu zgłosić do kadr w swojej firmie albo później, lecz nie później niż na 30 dni przed końcem macierzyńskiego. Acha, po macierzyńskim masz prawo (o ile masz dni) wziąć urlop standardowy.
 
Kroptusia, te dodatkowe 2 tyg w zalezności od tego jak chcesz możesz teraz od razu zgłosić do kadr w swojej firmie albo później, lecz nie później niż na 30 dni przed końcem macierzyńskiego. Acha, po macierzyńskim masz prawo (o ile masz dni) wziąć urlop standardowy.

no ale ja juz nie pracuje :-( i o to biega, caly urlop mi zabrali, naczy wyplacili mi ekwiwalent i tyle a do kadr jako juz nie pracownik to chyba nie moge
 
Dziewczyny jestem podlamana bo jestem mc bez pensji, tydzien temu zlozylam w ZUSie akt urodzenia Tomka i mi baba powiedziala ze do 30 dni mam czekac na kase kurna a ja 26 mialam zawsze wyplate i tak juz koncowka byla krucha a co dopiero teraz szlag by to...

Do tego becikowego dod. nie dostane bo nie mam zasadzonych alimentow .... wrrrr :wściekła/y:
 
Kroptusia- a dowiadywałaś się w urz gminy o przysługujące Ci świadczenia? Bo jako matka samotnie wychowująca dzieci, należą się dodatkowe świadczenia również pomoc od gminy. Niestety nie wiem dokładnie jak to się rozgrywa ale wiem że coś takiego jest.
 
Mam takie pytanie. Urodziłam dziecko we wrześniu i jeszcze nie odebrałam becikowego, a wiem ze od 1.listopada weszły te nowe zasady z zaświadczeniem lekarskim. Więc czy ja teraz też musze mieć to zaświadczenie?? Z góry dzięki za odpowiedz.
 
reklama
Do góry