reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zagadnienia prawne, macierzyńskie becikowe L4 itp

princi jeżeli będziesz dostawać SMP to właśnie przez pierwsze 6 tygodni powinnaś dostać 90% wypłaty, nie mam pojecia dlaczego nie dostalas, musisz zadzwonic do pracodawcy. Ja niestety nie zalapalam sie na SMP poniewaz nie mialam przepracowane u ostatniego pracodawcy 26 tygodni. Job Center Plus przyznalo mi 123.06£
 
reklama
123 f na reke ? To wiecej niz ja bede miala haha
No wiem,ze musze isc, ale sie teraz wkurzylam znow :wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y: haha ! :-D
 
elinek ja jestem na zwolnieniu , tylko jakby można na macierzyński już to bym z tego skorzystała bo jak mi się umowa skończy to w ogóle się nie załapię.Już na wszystkie sposoby kombinuję i raczej nic nie wynyślę, więc pozostaje mi pogodzić się ztym faktem że kasy nie będzie po porodzie.

Tylko jeszcze taki mam problem... po ustaniu umowy chciałabym kontynuować sobie na własną rękę ubezpieczenie PZU grupowe, może któraś z Was orientuje się jak mam to załatwić??? jak będę miała kontynuację to jakieś pieniążki dostanę z ubezpieczalni za urodzenie dzidzi.
 
ewelin z tego co wiem, to zus po porodzie wypłaca coś jakby zasiłek macierzyński lub coś w tym stylu, nawet jeśli ustał stosunek pracy. Ale nie wiem na 100 %, najlepiej zadzwoń sobie do ZUS-u i się dopytaj. A co do PZU to też najlepiej do nich zadzwonić i zapytać, będziesz miała informacje z pierwszej ręki.
 
Ohhh grrrrrrr ale sie wkurzylam teraz :wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y: Wlasnie czytalam o tym Sure Start Maternity Grant(czyli angielskie becikowe) i zeby dostac musze pobierac cos tam cos tam,to ja mam ten Child Tax Credit... Musi byc 548 f rocznie,a ja dostaje 540... i jak mi nie dadza 500 funtow tego Sure Start bo jestem za bogata o 8 funtow to sie wsciekne!!! :wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:
 
soyyo-super że wygrzebałaś tą informację:)Dobre te 40% przy tych groszach które państwo daje.Ja mam jeszcze przy 3 dziecku dodatek dla rodziny wielodzietnej,86 zł z tego co pamiętam.
Czeka mnie za to walka o podniesienie alimentów bo od 3 lat mam tylko 550 na obydwie córki a ex świetnie zarabia:baffled:Oczywiście realia nie są zbyt wesołe bo ma fikcyjną umowę na b.niską stawkę a sąd tym się kieruje .Ale liczę że uda mi sie coś wywalczyć tym bardziej że już obie do szkoły od września .
 
reklama
Ja wlasnie wczoraj dzwonilam do mopsu ze sie wszystko pozmienialo i m.in wniosek nie moge z netu tylko osobiscie nie wiem czemu bo w neci podobno nie aktualne, okres zasilkowy nie do konca sierpnia ale do pazdziernika i mi baba mowila bym zlozyla juz na 2 dzieci wniosek o zasilek rodzinny, do tego becikowe zwykle i becikowe dla najubozszych i ew. dod. jako samotna matka bo dochod biora za 2007r. a wtedy nie pracowalam calego roku i dziela na 3 wiec sie zalapie....obyyyyy :)))) a teraz w zyciu...zawsze to cos 64zl na jedno 48 zl na drugie i dwa becikowe a dod. jako samotna sie okaze:-) 170zl chyba co mc
 
Do góry