reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zadbane listopadóweczki :-)

Ja przeciw rozstępom używam oliwki Babydream. Kupiłam też balsam Babydream fur Mama, ale rozsmarowywał się dziwnie i przestałam go używać ;-) Na razie oliwka wystarcza choć tak jak mówicie nie wiadomo czy się jeszcze nie pojawią np. po porodzie. Pocieszam się myślą, że nie mam dużego brzuszka, więc może skóra tak mocno nie jest napięta :-p
 
reklama
Ja póki co ani jednego rozstępu na brzuchu, a niczym się nie smaruje. Za to na piersiach mam ich ogrom..


A mam takie trochę wstydliwe pytanie, ale zastanawiam się nad tym od dawna..

Czy do porodu depilujecie się "tam"? :zawstydzona/y:
Bo ja ostatnio robię to dużo rzadziej i po omacku.. A do porodu chciałabym zrobić tam porządek:zawstydzona/y:

Podobno w niektórych szpitalach kobietom przed porodem ciacha się wszystkie włoski w tamtych okolicach, wtedy lepiej goją się rany powstałe przy nacinaniu itd. A w innych mają to w nosie..

Jak to jest?:confused:
 
ixi,to chyba zależy jakie wymagania ma dany szpital...z tego co słyszałam to nawet do cesarki potrafią ogolić na zero,tylko nie wiem po co ;/
 
ixidixi, ja zwykle sie gole na zero (albo prawie), ostatnio rzadziej, bo musze juz prosic D o pomoc - bo oczywiscie juz nic nie widze. Czulabym sie bardziej komfortowo ogolona ale nie bede sie przejmowala jak nie zdaze.. najwyzej w szpitalu mnie ogola jak bedzie taka potrzeba, ze w szpitalu nic nie wspominali na ten temat, wiec nie wiem do konca jak to jest.
 
Ja jak dotąd nie miałam problemów z goleniem się "tam" ale w sobotę z czystej ciekawości wzięłam się za golenie tych miejsc i szło mi już nie tak łatwo. Przyznam, że nawet wzięłam lusterko do wanny ale również było ciężko :p Przed porodem jeśli zdążę to spróbuję się tam ogolić lub poprosze mojego A. ale tak jak powiedziała Elzu, jeśli nie zdążę to ogolą mnie w szpitalu jeśli zajdzie taka potrzeba :-)
 
pytałam się o to mojego gina, powiedział, że nie ma takiej potrzeby i jeśli konieczne będzie nacięcie to tylko w tym miejscu podgalają... nie wyobrażam sobie golenia się samej teraz, skoro nawet własnych stóp nie widzę. Ewentualnie można iść do kosmetyczki i zrobić ummm... "odwrotną linię bikini" ? Fryzurę "na głowę mnicha" ? ;-)
 
ja właśnie doznałam szoku. Moje jasne kilkuletnie rozstępy w okolicach bioder przedłużyły się w górę na różowo fioletowy kolor. A przeciez smarowalam sie caly czas ;( jak widac potwierdza sie teza, ze co cialo to inne reakcje, mozna nie smarowac wcale i nie miec, a mozna 3 razy dziennie z uporem maniaka a i tak wylezą. Troszkę się zestresowalam :(
 
Ja też zawsze depiluje się na zero, od kilku lat, teraz jest troszkę ciężko, ale daje rade.
T. obiecał, że jak już nie będę mogła a będę chciała przed porodem się doprowadzić do porządku, to bardzo chętnie pomorze. Póki co lusterko w dłoń i gimnastyka na całego.
 
reklama
ixi generalnie na golenie w szpitalu musisz wyrazić zgodę, tak samo jak na nacięcie krocza. Oczywiście można się nie zgodzić, ale może to przynieść różne konsekwencje.
Np jak nie ma zgody na nacięcie to wtedy można pęknąć, a jak bikini nie ogolone to wiadomo że później oni tak z tymi włoskami zaszywają...jak dla mnie to kiepskie rozwiązanie. Jednak w większości przypadków jest tak że jak jest taka potrzeba to w szpitalu delikatnie podgalają.

Wiadomo że teraz przy goleniu to już sztukę jagi trzeba mieć opanowaną :-D ale kobietki z pomocą lusterka dacie radę.
 
Do góry