reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zachowanie "kolkowych" niemowlaków i opieka nad nimi

Pediatra stwierdzil ze cos tam w brzuszku jezdzi no ale nic nie poradzil.Moglby chociaz przepisac mleko bez laktozy moze by pomoglo.Tylko ze niechetnie przepisuja recepty na te mleka a niestety my nie spimy po nocach bo po karmieniu mala nie spi okolo 2 godzin
 
reklama
ja mojego dwumisiecznego synka karmie mlekiem nan1...moj synek czasami po jedzeniu jest niespokojny,placze,kurczy nozki...dobrze wtedy nosze synka na rekach w pozycji pionowe az mu sie odbije i przytulam do persi,wdety sie uspokaja...klade tez synka na chwile na brruszku,masuje brzuszek...a gdy to nie pomaga polozna poradzila mi zebym podawala synkowi kropelki od kolki Esputikon...wtedy synkowi swobodnie odchodza gazy,ewentualnie mozna podac czopki uspokajajace,antykolkowe i przeciwbolowe"Viburcol",byle nie za czesto...
 
Witam moj 2 mies maluszek tez miewal kolki i to bardzo mocne mimo ze jest na piersi zazwyczaj nasilaly sie w nocy i nic nie dawalo rady masaze masowanie kladzenie na brzuszku itd nic nic kupywalam leki w aptece infakol i nic. Dopiero jak lekarka wypisala mu DEBRIDAT To jak reka odjelo maluszek po karmieniu nie placze zasypia nie pręży sie jest super wreszcie jest super!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:tak::-)POZDDDDDDDrawiam PS. A chlopcow koleczka dopada czesciej a moj sposob na kolke jak miewal to mocn mocno przytulac dziecko do siebie i tak brzuszkiem do siebie i usypial.
 
Zlapala go koleczka brzuszek go zarzynal poprostu dziecko mocno przytulic jego brzuszkiem do swojego poczuje sie bezpiecznie a jezeli nic nie bedzie pomagac to moj maluszek dostal od lekarza debridat i jak reką odjelo spi i kolka nas nie azskoczy POZD:-):tak::happy2:
 
hej!
jestem tutaj nowa ;)


mam pytanie ...
mam 2 tyg syna... i od kilku dni czasem mi strasznie płacze mimo ze jest najedzone,przewinięte,a nawet kołysanie nie pomaga.. . położna doradziła abym kupiła małemu VIBRUCOL (czopki) i są one na kolke....ze mały ma pewnie kolke.... martwi mnie to i chce zapytać czy te czopki ktos używa i są skuteczne? czy pomogą mojemu synkowi?
 
Spróbój skierować na brzuszek dzidziusia ciepły strumień powietrza z suszarki(oczywiście tak,żeby nie oparzyć).U nas pomogło,bo synek też miał bardzo wcześnie kolki.
 
karmie małego sztucznie ponieważ kiedy go karmiłam piersia robił sie dziwny i nie spokojny :zawstydzona/y: karmie go bebiko 1 .... jutro ide z małym do lekarza moze mi coś powie na temat co i jak.... matrwie sie strasznie o mojego maluszka ..... i chciałabym aby dzisiejszą noc miał spokojną i mógł sie wyspać :-(
 
reklama
To normalne,że się martwisz.Zobaczysz wszystko będzie dobrze.Niestety koleczki to nic przyjemnego,ani dla maluszków ani dla rodziców.Życzę Ci przespanej nocki.
 
Do góry