reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zachowanie "kolkowych" niemowlaków i opieka nad nimi

reklama
czyli nie jestem sama:-(
u nas niestety ani delicol ani pepti nie pomogł... daje pierś i dokarmiam enfamilem.... raz jest lepiej raz gorzej- tylko ten śluz w kupie mnie martwi.... oby faktycznie minęło po 3 m-cu..................
 
Beacisko - ja podaję Małej Delicol, Sab simplex.Rewelacji nie ma, ale poprawa jakaś na pewno. Chciałam Ci tylko, że wczoraj poradziłam się pediatry (ordynator oddziału, więc doświadczenie na pewno ma...a przynajmniej warto w to wierzyć), powiedział mi, że kupa ze śluzem u dziecka karmionego piersią jest jak najbardziej NORMALNA. Podkreślił słowo nromalna... WIęc pozostaje czekać. Wierzę Ci, że się martwisz, rozumiem.
 
Dzieki noel- to mnie pocieszyłas;)
A ja jeszcze Wam się pochwalę że chyba znalazłam coś co pomogło;) INFACOL;) stosowałam wczesniej wszystkie preparaty z simetikonem i nic a infacol pomógł po 1 dni- bączki odchodzą łatwo i juz go nie wybudzają ze snu- no qpa 2-3 razy dziennie a nie raz na 3 dni;)
 
hej dziewczyny! debridat generalnie jest tylko środkiem wspomagającym a nie leczniczym, reguluje motorykę jelit i wiadomo, że nie na każdego bobasa zadziała, ponieważ nie zawsze problem leży właśnie w zastoju.. z kolkami to niestety jest tak, że trzeba to przetrwać i już, starając się w tym czasie jak najbardziej ulżyć maluchowi...
 
ja podaje córci espumisan i kolek już nie ma ale niestety kupki są żadko-co 2-3 dni?! martwi mnie to ale może ona tak juz ma?! karmie piersia ale dokarmiam sztucznym-Nan 1....ale mam problem mała dostała jakiejs wysypki na policzkach i do tego koło uszek ma chropowata skóre? wiecie może co to może być ? zmieniłam mleko z enfamil 0 lac na Nan może to to?
 
Mi Pani Dr powiedziała, że Debridad nalezy stosowac tylko w ostateczności, z uwagi na to, że jedno z dzieci, któremu zleciła Debridad na kolkę dostało nieciekawych objawów ze strony układu krążeniowego, trafiło do szpitala. Oczywiście zdarza sie to rzadko, ale..
 
Stosowałam Debridat od 6 tego tygodnia życia do końca 3ciego miesiąca. Początkowo było to 3 razy dziennie mała łyżeczka, potem dwa razy dziennie a pod koniec raz. Efekty były po tygodniu, kolka zniknęła i nie wróciła po odstawieniu:-)
 
reklama
Do góry