reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ząbki

Wiecie taki grafik to super sprawa. Moja Madzia myła ząbki ale musiałam jej o tym przypominać wiecznie a jak mnie w domu nie było i zostawała z babcią no to już babcia nie wiedziała że trzeba myć ząbki nie:baffled: I właśnie podczas wizyt u dentysty Magda dostała kalendarz z elmexa gdzie jak tylko umyła zęby rano i wieczorem naklejała naklejkę aż wykleiła cały obrazek. Bardzo szybko załapała że zęby trzeba myć i teraz już problemu nie mamy. No ale Mateuszowi myję sama zęby bo jego mycie to się skończyło tym że ząbków nie domywa.
Anika ja już się zgłosiłam po grafik:tak:
 
reklama
u nas raczej oki z myciem zebow...i od dwoch tyg.potrafii wypluc piane i wyplukac woda buzke :-) teraz a z za czesto wyplowa ta ta piane:-D a komplet ammy juz dawno...hmmmm...dobrych kilka miesiecy chyba...musze z ciekawosci zajzec w kalendarz :-)
 
Anika-mam takie pytanko-bylas juz na kontroli z Wercia u dentysty? Bo ja tak na zdjeciu widze ze niunia nie ma szparki miedzy zebami a mi dentystka powiedziala ze jesli jej brak to najczesciej dzieci maja wade zgryzu lub zabki nachdza pozniej na siebie bo nie maja miejsca zeby sie "rozgoscic"... Ja oczywiscie tylko przekazuje co uslyszalam i mam nadzieje ze u Was sie to nie zdazy :-)
 
No i ja poprosiłam o grafik :) a ja planuję jeszcze-widziałąm na allegro kupić taką podstawke ozdobną pod szczoteczkę z klepsydrą - u nas nie ma problemów z myciem ale to byłoby dobre do zmobilizowania sie żeby to mycie było dłuższe
 
Anika-mam takie pytanko-bylas juz na kontroli z Wercia u dentysty? Bo ja tak na zdjeciu widze ze niunia nie ma szparki miedzy zebami a mi dentystka powiedziala ze jesli jej brak to najczesciej dzieci maja wade zgryzu lub zabki nachdza pozniej na siebie bo nie maja miejsca zeby sie "rozgoscic"... Ja oczywiscie tylko przekazuje co uslyszalam i mam nadzieje ze u Was sie to nie zdazy :-)
Wiesz co, Wera już ma za sobą 3 wizyty u dentysty i jest wszystko OK jak do tej pory. Za 3-4 tygodnie kolejna kontrola ułamanego ząbka. Co do przerwy, to maluchy zawsze mają przerwę między jedynkami, a po jakimś czasie jak ząbków przybywa, to przerwa maleje (przynajmniej tak miała Werka i dzieci koleżanek). U małej nie została stwierdzona wada zgryzu, więc myślę, że tak zostanie:tak:Oj mamy z tymi maluchami naszymi:happy:
No i ja poprosiłam o grafik :) a ja planuję jeszcze-widziałąm na allegro kupić taką podstawke ozdobną pod szczoteczkę z klepsydrą - u nas nie ma problemów z myciem ale to byłoby dobre do zmobilizowania sie żeby to mycie było dłuższe
Ja dzisiaj też czytałam gdzieś o takiej klepsydrze, tylko nie wiem, czy u mnie by to zdało egzamin:confused:Ale ponoć dzieci uwielbiają zabawy z czasem, a zwłaszcza się z nim ścigać (jeśli chodzi np. o ubieranie na czas:-D). Ale może to jest właśnie pomysł. Moja to myje i w trakcie już się pyta, czy narysuje kółeczko (na grafiku).
A grafik wysłałam :)
 
No to ja zycze zeby Wercia miala tak piekny usmiech jk teraz juz zawsze :-)

Ja mam taka klepsydre..tzn.ja kupilam ja dla siebie:-D z elmexa,chyba w rossmanie to kupilam...jest na taki przylepiec z gumy ze mozna na lustro np.nakleic...Kiedys mloda miala na to zlew totalny...moze jak teraz jej pokaze to bedzie bardziej zainteresowana...ale znajac moje dziecko i tak bedzie sama decydowala kiedy konczymy mycie...
 
Wyobraźcie sobie, że wczoraj ujrzałam 2 piąteczki na dole w paczczęce mojej córci:tak::-)Kiedy one wylazły:confused::szok:
Dziecię mi wywalało wczoraj cały dzień jęzor do przodu i zaczęłam liczyć jej zębole i jakież było moje zdziwienie kiedy doliczyłam się piątek:szok::laugh2:
 
reklama
Do góry