reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ząbki, ząbki.. idą ząbki!!

annte - gratki :tak:

kattul - wstawialam wczesniej na forum zdjecie kwadratow (to chyba ja zapoczatkowalam to "kwadratowanie" ;-) ) ale zebys nie musiala szukac to wstawiam jeszcze raz:

http://www.filura.de/images/baby%20zahnen%205.jpg

azula - wspolczuje, ze zabkowanie u Was tak marnie przebiega :-(

Nie chce straszyc mam jeszcze nie zabkujacych ale u nas... z kazdym zebem jest coraz gorzej :szok: Pierwsza dolna jedynka szla 4godz (tzn. 4godz. bylo marudzenia, reszta bezobjawowa i niewidoczna, jesli nie liczyc kwadratow, bo te utrzymywaly sie kilka tygodni), druga dolna jedynka 7 godzin, gorna jedynka 4 dni, druga gorna jedynka idzie juz tydzien (widac ja jak na tym zdjeciu, ktore wstawialam na poprzedniej stronie ale jakby "stanela" :wściekła/y:), do tego gorna dwojka w drodze. Ja myslalam, ze z kazdym kolejnym zabkiem bedzie latwiej :zawstydzona/y:
 
reklama
kugela własnie ja tez mam wrażenie że jest gorzej z każdym zębem choć jak na 4 na raz to nie jest źle ...no ale z tym się liczyłam i gdyby nie mega maruuud to u nas nawet nawet, bo nie jest płaczliwy cały dzien czy noc ,je normalnie ,on poprostu marudzi i nigdzie mu nie jest dobrze nawet na rękach, zabawki tylko są na kilka minut ......zajrzałam własnie małemu w paszcze i juz widać białe jak sie przebiło( wczoraj jeszcze tego nie bylo ) na górnej jedynce i nie wiem czy czasami nie na dwójce tez ale nie dal za długo popatrzeć ...no ale już wiem dlaczego dzisiaj taki nie do zniesienia jest. Dodam że dolne jedynki wyszły praktycznie bezobjawowo.
 
No i jak napisalam na ogolnym,od dzis jestesmy posiadaczami 4 zabkow,bo w nocy wyszly nam gorne jedynki ;-)
Na szczescie obchodzi sie naprawde bez kryzysow w czasie ich wychodzenia,ale pare dni wczesniej zaczynamy mega wielkim slinieniem i "smarowaniem" dziaslami po czym sie da.U nas tez sa kwadraciki jak na zdjeciu,no i mnie sie nie podobaja strasznie.Tak niemilo to wyglada :confused2:
 
Natalka - my jeszcze totalnie bezzębni i czekamy na pierwszy ząbek, ale pewnie tak jak mówisz jeszcze będziemy narzekały :-) Tylko to chyba tak jest, że każdy kolejny krok w rozwoju bardzo cieszy, a że czasem ma się później dość marudzenia, biegania - no cóż coś za coś ;-)

Ja czekam na pierwszy ząbek jeszcze z jednego powodu - u nas jest zwyczaj, że kto pierwszy znajdzie zęba to dostaje sukienkę/ albo jakiś fajny inny ciuch jeśli trafi się facetowi ten zaszczyt. Już sobie upatrzyłam super sukienkę (a dawno nie miałam okazji żeby sobie coś porządnego kupić bo wiadomo młody najważniejszy) więc same rozumiecie - jest o co walczyć :tak: Nawet już z tatą, który pilnuje na co dzień Kuby mam układ, że jakby co to piśnie mi słówko :-)

Kugela dziękuję za zdjęcie, u nas niestety nic takiego nie zauważyłam - przynajmniej nic tak zaawansowanego.

Mam nadzieję, ze jakoś to ząbkowanie przeżyjemy, na razie nie jest zbytnio marudny więc nie wiem czy w sumie ta białą plamka to idzie ząb czy to coś innego. No zobaczymy ...
 
Ostatnia edycja:
kattul- dobry patent z tym wyszukiwaniem ząbków, nie słyszałam o takowej tradycji :) chętnie bym sobie ją przygarnęła :p tzn jakąś sukienkę;

u nas zęby idą przez Chiny, więc nie wiem kiedy się ich doczekamy..
a marudzenia jest przy tym..
jak najgorsze przed nami, to dobrze, że szpital psychiatryczny mam niedaleko - widzę go z okna:growl::growl::growl::growl:
 
Zgadza się ja się cieszyłam na pierwszy ząbek jak głupia :-) i jeszcze byłam taka dumna :-)
a u mnie jest ze kto pierwszy zobaczy to się kupuje jakiś prezent ,a że my z babcia nie doszłyśmy do porozumienia :p bo i ja zauważyłam i babcia .... to nikt nic nie dostał :p walcz walcz :D macaj codziennie paluchem :p jeśli to ząbek to w końcu musi sie przebic to cie ukłuje :-)
 
Jeanta i ja gratuluję .Czemu u nas ani kropli śliny nie ma:szok:.I jakoś te ząbeczki widać tylko troszeczkę te na dole ,a u góry te tzw kwadraty.No ale jakby mała trochę się uspokoiła już dziś w nocy dwie pobudki i raz gorączkowała zbiłam nurofenem bo paracetamol już zużyty (wolno tylko 3 dni używać).Zobaczymy ja dzisiejsza noc:tak:
 
reklama

Podobne tematy

M
Odpowiedzi
13
Wyświetleń
527
MamaNieznośnicy
M
Do góry