reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wzrost i waga naszych pociech !!

Akoza Michalinka bije wszelkie rekordy;-)
Dla porównania- koleżanki trzylatek 12 kg wazy...
Ale myśle że nie ma co sie martwić, pewnie jak zacznie raczkować, chodzić, ruszac się to zejdą jej te kg;-)

Bratanek ma prawie 2 i waży niecałe 12, więc mam porównanie też ;-) Nic nie poradzę na to, przecież nie będę jej głodzić... Z resztą nie da się, bo sąsiedzi wezwą opiekę społeczną ;-) A i tak już tyje mniej niż kiedyś, idzie po prostu swoją krzywą.

AKOZA ale waga:-)normal;nie jestem w szoku;-)moja corcia jak miala 12,5 miesiaca to warzyla 10,700kg:tak:masz co nosic kobieto:tak:pełen szacun;-):tak:

Dzięki ;-) A ja się ciągle dziwię czemu wieczorem mnie plecy nawalają a rano wstać z łóżka nie mogę... Nie mogę się doczekać aż zacznie sama łazić i nie będę musiała jej co chwilkę dźwigać ;-)

brawa dla Michalinki Akozki... bombowa jest... tylko jak ona sie czuje?? podobno takich dzieci nie powinno klasc sie w lezaczku bo klatka piersiowa moze sie zapasc no i nie zdrowe jest to dla takich dzieci....

Czuje się chyba dobrze, nie wiem jak ma się czuć...? Co do leżaczka nic nam nie mówili w czasie wizyty, co więcej mówili, że świetny wybraliśmy bo stabilny w miarę i z pasami. Nie zauważyłam żeby jej się zapadała klatka, owszem głowa jej idzie na klatkę gdy się zsuwa i próbuje z fotelika zejść, ale każdemu by tak szła. Nie zabiorę jej ukochanego fotelika, wybacz :-) I tak coraz więcej czasu spędza na kocu na środku pokoju, bo z fotelika ciągle schodzi ;-)
Zobaczymy kiedy będziemy musieli wagowo zmienić fotelik samochodowy... ;-)
 
reklama
Daffi - jeśli je ale się rusza to jest dobrze. Gorzej gdyby nie jadła albo nie ruszała się tyle i chudła. Z resztą ja Ci zazdroszczę tej wagi bo my... Ech...
Dzisiejsze ważenie i mierzenie szczepienne:
5 miesięcy i 8 dni
wzrost 69,4 cm (urodzeniowo 51)
główka 45,5 cm (ur 38)
waga... 10055 kg (urodzeniowo 4410)

Ktoś da więcej??

(A moja mama mnie pociesza, że ja miałam tyle jak miałam trochę ponad 3 miesiące - też mi pocieszenie, skoro wiem co ze mnie wyrosło!)

ale jestem ciekawa, czy my tą wagę przebijemy... Mój z wyjściową 5,5 ma duże szanse:) ostatnio 31 marca ważył 8300, czyli ok 6 tygodni temu. Ale może jeszcze nie dobił do 10... Później napiszę.
 
Bratanek ma prawie 2 i waży niecałe 12, więc mam porównanie też ;-) Nic nie poradzę na to, przecież nie będę jej głodzić... Z resztą nie da się, bo sąsiedzi wezwą opiekę społeczną ;-) A i tak już tyje mniej niż kiedyś, idzie po prostu swoją krzywą.



Dzięki ;-) A ja się ciągle dziwię czemu wieczorem mnie plecy nawalają a rano wstać z łóżka nie mogę... Nie mogę się doczekać aż zacznie sama łazić i nie będę musiała jej co chwilkę dźwigać ;-)



Czuje się chyba dobrze, nie wiem jak ma się czuć...? Co do leżaczka nic nam nie mówili w czasie wizyty, co więcej mówili, że świetny wybraliśmy bo stabilny w miarę i z pasami. Nie zauważyłam żeby jej się zapadała klatka, owszem głowa jej idzie na klatkę gdy się zsuwa i próbuje z fotelika zejść, ale każdemu by tak szła. Nie zabiorę jej ukochanego fotelika, wybacz :-) I tak coraz więcej czasu spędza na kocu na środku pokoju, bo z fotelika ciągle schodzi ;-)
Zobaczymy kiedy będziemy musieli wagowo zmienić fotelik samochodowy... ;-)

nie no bron boze... ja tylko mowie co a wiem bo mi tez nie kazali jak julka tak rosla i tyla ale mimo wszystko lezala w nim boswiata pozanim nie widziala...
 
My dziś po ważeniu i mierzeniu.
Mała waży 6780 g i mierzy 65 cm.
Dziewczyny powiedzcie mi o co chodzi z tymi siatkami centylowymi, bo ja nie wiem, jak to czytać.
 
My tez dzis po wazeniu maly wazy 7300 ale go nie zmierzyli babki sie tylko smialy bo go na wadze polozyly a on sie biedny tylko do dupki tam zmiescil nogi mu zwisaly hihi smiesznie to wygladalo mowilly ze dlugi bardzo sama go zmierze:)
 
Mój synek waży 9200. U nas mierzą tak inaczej, tylko od głowy do pupy. Ale sama sobie go zmierzyłam i wyszło mi 76cm:)
 
reklama
Dziewczyny powiedzcie mi o co chodzi z tymi siatkami centylowymi, bo ja nie wiem, jak to czytać.

Jeżeli ja dobrze rozumiem, polega to na tym, że kolejne centyle oznaczają, że nie mniej niż x % dzieci osiąga daną wartość.

Np. siatka centylowa wysokości ciała dziewcząt w książeczce zdrowia Zosi:
patrzę na wiek np. 5 miesięcy i czytam, że:
1) 0 - 3 % dzieci osiąga (nie więcej niż) 62 cm
2) 0 - 10 % osiąga (nie więcej niż) 63 cm
3) 0 - 25 % - odpowiednio 64,5
itd.

Mam nadzieję, ze dobrze rozumiem....


A Zosia 20 kwietnia 62 cm i 6790, choć z tym wzrostem, to coś nie gra, bo już wtedy w 62 mi nie wchodziła, niezależnie czy wyprodukowane w Polsce czy przez małe (chińskie) rączki ;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry