reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Wyprawkowy zawrót głowy - Zakupy dla maluszków

Dziękuję :* też już planuje kupić pieluszki, termometr, smoczki, rożek, kokon i poduszkę w literek C dla siebie. Mam upatrzone łóżeczko, meble do pokoju, dziś planuje znaleźć jakiś porządny materac i powoli zaczniemy zamawiać :) wydatków jest Sporo więc musimy je rozłożyć w czasie. Wózki oglądaliśmy i na nasze potrzeby zdecydowaliśmy się na junoma madena tako w ciemnym kolorze i przywiezie nam go chyba Mikołaj od rodzicow pod choinkę :)
Polecam materace Hevea:)
 
reklama
Chciałabym Ci odpowiedzieć na pytanie, ale kompletnie nie wiem ile czego! :D Nie mam żadnej osoby od której mogłabym dostać/kupić jakieś ciuszki, więc powoli chodzę po lumpeksach, sklepach, szukam promocji kupuje póki co wszystko co w dobrej cenie, bawełniane i ładne :D U mnie opcja na wcześniaka, więc muszę kupić chociaż parę ciuszków z tego rozmiaru 50-56 (w razie czego wywinę rękawki/nogawki) i kupuje wszystkiego po około 5 szt. Z większych rozmiarów będzie po 5-10 szt. Po świętach kupimy całą resztę wyprawki, bo są największe promocje do -70%. Rozmiary rzeczywiście są różne, mam 3 szt. spodni na r. 56 i każde są innej długości :D
Ja jestem w podobnej sytuacji bo w moim otoczeniu nie ma nikogo z dzieciaczkami, także zaczynam wszystko od początku. Póki co to kupiłam w lidlu bodziaki, skarpeteczki i dresiki, no i też odwiedziłam lumpeks i wyhaczyłam super ciuszki jak nówki, zresztą mojej mamie zleciłam tam wizyty i już nakupiła dużo fajnych sukieneczek :)
Dziękuję :* też już planuje kupić pieluszki, termometr, smoczki, rożek, kokon i poduszkę w literek C dla siebie. Mam upatrzone łóżeczko, meble do pokoju, dziś planuje znaleźć jakiś porządny materac i powoli zaczniemy zamawiać :) wydatków jest Sporo więc musimy je rozłożyć w czasie. Wózki oglądaliśmy i na nasze potrzeby zdecydowaliśmy się na junoma madena tako w ciemnym kolorze i przywiezie nam go chyba Mikołaj od rodzicow pod choinkę :)
Możesz się podzielić gdzie maasz upatrzone mebelki do pokoju? też zastanawiam się nad jakimś zestawem bo jednak będzie tego trochę do pochowania :)

@MartynaXI ja również rozkładam sobie wszystko na raty wolę mieć tak 'pod kontrola' zwłaszcza że odkładamy co miesiąc sporo pieniędzy aby w lutym zrobić kuchnie wkoncu bo mamy prowizorke od kiedy się wprowadziliśmy :)

mam już sporo rzeczy kupione.
zrobiłam sobie check listę i wykreslam cały czas :) zostało mniej niż więcej.

i tak w listopadzie chce kupić rzeczy do szpitala tzn 2 koszule do karmienia, staniki do karmienia, może szlafrok? laktator, wkładki laktacyjne, podkłady poporodowe, wkładki, majtki z siateczki..

w grudniu przerwa wiadomo że święta idą i trzeba się na nich skupić, wydatki, prezenty :) mam nadzieję że też coś dostaniemy dla malucha od Mikołaja :D

w styczniu planuje rzeczy do pokoiku tzn lampka przyciemniana, kosz na pieluchy, kosz na pranie dla malucha, organizer na łóżeczko, cerata dna materac, plus jakas szafeczka na ubranka.

luty przeznaczam na kosmetyki dla dzidziusia, higienę, płyn do prania, waciki, pampersy etc.

a marzec zostaje łóżeczko z materacem.

resztę już mamy.. całkiem sprawnie nam to poszło ;) myślałam że będzie gorzej przy pierwszym dziecku ale tyle się naczytalam że wyrobiłam sobie jakieś pojęcie co jest potrzebne a co nie koniecznie.. mam nadzieję :D
No plan to masz super opracowany!
Pochwal się tym co już kupiliście :) Ja dopiero zaczynam, więc będzie to dobra inspiracja.
 
Ja jestem w podobnej sytuacji bo w moim otoczeniu nie ma nikogo z dzieciaczkami, także zaczynam wszystko od początku. Póki co to kupiłam w lidlu bodziaki, skarpeteczki i dresiki, no i też odwiedziłam lumpeks i wyhaczyłam super ciuszki jak nówki, zresztą mojej mamie zleciłam tam wizyty i już nakupiła dużo fajnych sukieneczek :)

Możesz się podzielić gdzie maasz upatrzone mebelki do pokoju? też zastanawiam się nad jakimś zestawem bo jednak będzie tego trochę do pochowania :)


No plan to masz super opracowany!
Pochwal się tym co już kupiliście :) Ja dopiero zaczynam, więc będzie to dobra inspiracja.

kochana nie ma problemu. tylko zrobię dziś ładna listę od nowa bo tamta jest pokreślona do granic możliwości :D wieczorem wrzucę napewno.
postaram się zrobić też zdjęcia tego co już mam.
co do lumpeksów ja wczoraj właśnie odwiedziłam duży z działem dziecięcym, koleżanka mnie tam zaciągnela i kupiłam parę ubranek, z metkami, bez żadnych plam, w super stanie :)
2 x pajacyki
1 x śpiochy
1 x bluza
3 x koszulki
1 x krótkie spodenki

zapłaciłam za wszytko 26 zł :D
IMG_20181109_133320.jpg
 

Załączniki

  • IMG_20181109_133320.jpg
    IMG_20181109_133320.jpg
    1,8 MB · Wyświetleń: 447
Ja też niestety nie mam nikogo z malutkim bobaskiem. Znajoma ma synka 5 miesięcy i oddaje ciuchy na bieżąco ale to co już większe. Malutkie wyrwałam w lumpkach ale ciężko mi dorwać pajacyki czy kaftaniki. Z mebelków mam wanienkę standardowa ze stelażem dopasowującym do wysokości jaka mi odpowiada:)
 
@Anacoco byliśmy w sklepach meblowych i oczywiście Internet oferuje najtańsze opcje. Postanowilismy kupic szafe (Na zapasy, większe rozmiary, cały bajzel dziecka) +komode na biezace rozmiary dziecka i kosmetyki. Myśleliśmy nad ikea (komponujesz samemu szafe wyszła po 1tysiac) + komoda biała z 4 szufladami po 299zl. Albo opcja z allegro gdzie szafa+slupek z polkami +komoda wychodzi za okolo 900 zł i to nas kusi. Wg mnie to tylko meble i nie potrzebuje wydawać niepotrzebnie hajs na jakieś dizajnerskie meble :p

Jak zejdziesz na dół ogłoszenia to są pokazane i wycenione wszystkie części do zestawu, można wybrać kolory mebli :)

Link do: Meble dziecięce Bambi/Bambi II/Bambi III - 01
 
@Anacoco proszę :)
jeśli chodzi o ciuszkową wyprawkę to też mogę wrzucić jak byś chciała.
wybaczcie za pismo ale nie mam do niego ręki :D chociaż rysuje dość dobrze hehe ;)
IMG_20181109_194144.jpg
 

Załączniki

  • IMG_20181109_194144.jpg
    IMG_20181109_194144.jpg
    1,6 MB · Wyświetleń: 426
Dziewczyny, a do czego te płatki higieniczne duże ?
Ja kupowałam przy córce i do tej pory mi leżą bo nie miałam do czego użyć [emoji12]
 
reklama
Do góry